Ar lepnumu nosvinēta Rojas kultūras centra 60. jubileja

Ar lepnumu nosvinēta Rojas kultūras centra 60. jubileja

3. maijā, jau valsts svētku gaisotnē, Rojas kultūras centrs atzīmēja 60. jubileju ar muzikālu pasākumu «Ar lepnumu. Mēs».

«Sens tik sens ir tas stāsts» — ar Raimonda Paula agrāko laiku hitu sarīkojumu ievadīja grupas «Roja» solists Jānis Kalniņš kopā ar kultūras centra sieviešu kori «Kalva», atgādinot, kā tas viss reiz šai namā sācies — ar pirmo koncertu, pirmo uztraukumu, pirmajiem aplausiem, pirmo balli…

«Sens tik sens ir tas stāsts» — sarīkojumu ievadīja Jānis Kalniņš un koris «Kalva». /Foto: Beate Olekte/

Un tālāk jau stāsts jubilejas reizē turpinājās

ar piecu latviešu tautasdziesmu virkni Selgas Mences apdarē «Kalvas» izpildījumā, sniedzot nelielu ieskatu nākamā gada Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos. Jāpiebilst, ka «Kalva» arī radusi savu mājvietu zem kultūras centra toreiz vēl nerenovētā jumta pirms 28 gadiem, un visus šos gadus kolektīvu vada diriģente Jolanta Rauga, mērojot ceļu uz mēģinājumiem un koncertiem no Rīgas. Arī otra kora diriģente Baiba Muskare jau no paša sākuma ir kopā ar «Kalvu». Stāstu tālāk turpināja «Elfas» — izcilākās Rojas dejotājas Evas Fricbergas lolojums (zālē jau varēja saskatīt kādu bijušo «Elfu» dalībnieci, kas šoreiz noraudzījās, kā mammas vietā nu dejo viņas meita), tautisko deju pulciņa mazie dalībnieki Aigas Sīpolas vadībā, «Meklējam solistu» dalībnieks Māris Lembers un «Gaspažiņas», kuras deju solī ievadījusi ilggadējā kultūras centra direktore Ārija Veide.

Kultūras centra direktorei Ārijai Veidei spēka un paldies vārdus veltīja arī jaunā Rojas pagasta pārvaldniece Santa Krūmiņa. /Foto: Beate Olekte/

Bez sapņiem neiztikt

Ārijai Veidei šī jubileja bija īpaša, jo pašai aprit 45 gadu kultūras darba stāžs, no kuriem jau 25 gadus vada Rojas kultūras centru. Tādēļ Ārija Veide tika sēdināta lielu taureņa spārnu ietvertā krēslā, lai, vērojot agrāko laiku fotogrāfiju demonstrējumus, atsauktu atmiņā īstenotos, kā arī nepiepildītos sapņus, jo, kā apliecināja ilggadējā Rojas kultūras dzīves organizatore un pasākuma vadītāja Dace Broka, kultūras lauciņā strādājošiem bez sapņiem neiztikt. Lai nu kā arī būtu ar sapņiem, bet pavisam īsts bija Kultūras ministrijas Atzinības raksts, kuru Ārija Veide saņēma no Saeimas deputātes Ilzes Indriksones rokām.

Skaļus aplausus izpelnījās jaunākie koncerta dalībnieki — Aigas Sīpolas vadītais tautisko deju kolektīvs. /Foto: Beate Olekte/

Kā jau tas dižākos Rojas kultūras pasākumos ierasts,

arī šoreiz neiztika bez pārsteigumiem, un koncerta rīkotājiem izdevās intrigu — kāds noslēpumainais viesis tad nu šoreiz būs ieradies — saglabāt līdz pat mirklim, kad uz skatuves, skatītāju ovāciju pavadīts, parādījās Intars Busulis un komponists Kārlis Lācis. Tad nu turpmāko vakara vadību savās rokās pārņēma atraktīvais novadnieks, liekot zālei gan smieties, gan darboties un dziedāt līdzi.

Bet, kad jubilāram  — Rojas kultūras centram — bija pasniegta beidzamā dāvana, uzklausīti apsveikumi un jau šķita, ka nekādu pārsteigumu vairs nebūs, uz skatuves uzskrēja aizvadītā gada TV šova «X faktors» uzvarētāja Grēta Grantiņa, lai nodziedātu savu apsveikuma dziesmu, kas nu izrādījās pārsteigums ne tikai koncerta apmeklētājiem, bet arī tā rīkotājiem. Savukārt videosižets pasākuma izskaņā — novadnieki pie Latvijas valsts karoga — atgādināja, ka lepojamies ne tikai ar savu kultūru, bet arī ar savu pagastu, novadu un valsti, kurā dzīvojam.

Par tradīciju kļuvušais jubilejas kopfoto ar viesiem — šoreiz mūziķiem Intaru Busuli un Kārli Lāci. /Foto: Beate Olekte/

Pēc svinīgā pasākuma nepagurstošākie kultūras baudītāji turpināja svētkus svinēt diskoballē ar DJ Egils, Ilmis, Janix un Mareks. Bet par kultūras centra jubileju vēl līdz 26. maijam atgādinās svinību priekšvakarā atklātā dubultizstāde «Mēs» un «Audējiem Rojā būt!», kurā vēl var pagūt apskatīt Daces Brokas kolēģiem veltītos portretu gleznojumus un Virgīnijas Mūrnieces austos darbus, kas liecina par aušanas tradīciju atgriešanos Rojas kultūras namā.