Gaisa filtra nozīme

Dzinēja gaisa filtri parasti ir salīdzinoši lēta transportlīdzekļa daļa, taču tie veic ievērojamu darbu. Par katru galonu benzīna, ko transportlīdzeklis patērē, tas izmanto ekvivalentu 12 000 galoniem gaisa, un šis gaiss ir jāfiltrē, lai palīdzētu uzturēt dzinēju tīru. Gaisa filtri ir svarīgi putekļu noņemšanai no plūstošā gaisa iekštelpās un padara gaisu piemērotu dzīvošanai. Bez tīra gaisa mājās cilvēkiem nebūtu iespējams dzīvot, jo slikta iekštelpu gaisa kvalitāte var izraisīt dažādas slimības.

Gaisa filtri notver visus putekļus, netīrumus, kukaiņus, šķidrumus, lapas un citus atkritumus, kas kopā ar gaisu var aizspraukties gar transportlīdzekļa režģi un nokļūt pašā dzinējā. Bez gaisa filtra šie piesārņotāji var apdraudēt dzinēju, izraisot koroziju un nodilumu. Ja gaisa filtrs dzinējam ir pārāk netīrs un nav regulāri mainīts, dzinējs cieš no gaisa bada. Gaisa filtrs var kļūt tik netīrs, ka transportlīdzeklis pat var kļūt lēnāks. Bet šāda problēma parādās tikai pēc nerūpēšanās par apkopi ilgā laika periodā.

Kreditējot, tiek iztīrīts arī gaisa filtra korpuss. Ja tas ir stipri piesārņots ar eļļu, eļļas vadā vai blīvējumā rodas noplūde, kuras dēļ motors sūknē eļļainu gaisu. Ja to nekavējoties neizlabo, eļļa piesārņo jauno gaisa filtru. Neaizmirstiet arī, ka daži filtri ir uzstādīti automašīnas salona ventilācijai, lai nodrošinātu tīru gaisu automašīnā. Tie arī regulāri jāmaina.

Aplūkosim filtru pieejamību dažādos veikalos

Internetā ir daudz ieteikumu par gaisa filtriem. Apskatīsim divu veikalu piemēru. Autorezervesdalas24.lv vietne ir starptautisks tiešsaistes veikals. Tajā ir atrodams daudz detaļu, un bieži vien ir atlaides. Vietne grandauto.lv ir vietējais veikals Latvijā. priekšrocība ir ātrāka piegāde, kā arī iespēja apmeklēt bezsaistes veikalu.

Dzinēja drošība

Lai nodrošinātu pietiekamu aizsardzību pret submimetra daļiņām un īpaši mazām daļiņām līdz 5-10 μm, ir nepieciešami absolūtie filtri, kas spēj aizturēt visas daļiņas. Tas nosaka īpašus ierobežojumus atbilstošām formām. Tomēr ne tik specifiskiem mērķiem filtrs ar nominālo vai vidējo robežu rotāciju vajadzīgajā diapazonā var būt gana piemērots. Lai gan šāda veida filtri neizslēdz iespēju, ka caur filtru var iziet arī lielākas daļiņas, maz ticams, ka šādu pārnesto daļiņu procentuālais daudzums būs liels, un visdrīzāk tas būs niecīgs.