Matiņu epilācija ar lāzeru – kā tas notiek, vai sāp, kāds ir rezultāts un citi aktuāli jautājumi

Daudzas sievietes noteikti ir domājušas par iespēju nevēlamā apmatojuma likvidēšanai izmantot kādu no modernajām metodēm, kas sola labus rezultātus. Viena no tādām ir epilācija ar lāzeru. Lai izlemtu, vai šī metode ir piemērota sievietes vajadzībām un iespējām, ir būtiski saņemt vairāk informācijas par šo procedūru un tās norisi. Tāpēc apskatīsim būtiskākos jautājumus, kas aktualizējas, runājot par lāzerepilāciju.

  • Kā notiek lāzerepilācijas procedūra

Lāzerepilācija notiek ar lāzera iekārtu, kas raida gaismas staru tieši uz matiņa sakni, iznīcinot to. Ar lāzera iekārtu tiek radīts lielas jaudas un noteikta viļņa garuma stars, kas efektīvi iznīcina matiņu neļaujot tam ataugt. Ar lāzera iekārtas aplikatoru apstrādā visu ādas laukumu, kurā nepieciešams likvidēt matiņus. Procedūras ilgums atkarīgs no tā, cik liels laukums jāapstrādā. Uz sejas tas var izņemt vien pāris minūtes, padusēm nepieciešamas līdz 5  minūtēm, kājām un citiem lieliem laukumiem līdz 30 minūtēm.

  • Kad gaidīt paliekošu rezultātu un kā to saglabāt

Lāzerepilācija savu īsto un paliekošo rezultātu sasniegs tad, kad būs iziets pilns kurss, kas vidēji sastāv no 3-6 procedūrām, kuru starpā jābūt vismaz četrām nedēļām. Vairākas procedūras nepieciešamas tāpēc, ka lāzera gaisma efektīvi iedarbojas tikai uz tiem matiņiem, kuri procedūras brīdī ir aktīvajā augšanas fāzē. Pakāpeniski tiek apstrādāti visi matiņi, panākot, ka tie vairs neataug. Bet uzlabojumus varēs redzēt jau pēc pirmās procedūras, kad matiņi ataugs plānāki un trauslāki. Ja mērķis ir pludmales sezonu sagaidīt ar jau pilnībā gludu ādu, kas vairs neprasa pūles, tad epilācija ar lāzeru jāuzsāk laicīgi, jo pilna kursa veikšana prasīs vairākus mēnešus.

  • Vai lāzerepilācija ir sāpīga

Epilācija ar lāzeru ir mazsāpīga vai pilnībā nesāpīga procedūra, tas atkarīgs no katra sāpju sliekšņa un jutības. Reizēm var būt jūtama viegla dzelšana vai siltuma sajūta. Bet jaunākās paaudzes lāzeri, ko izmanto labākajās klīnikās, jau aprīkoti ar integrētu ādas atvēsināšanas sistēmu, kas pilnībā novērš diskomfortu procedūras laikā.

  • Vai lāzers nekaitē veselībai

Saprotamas ir klientu bažas par to, vai lāzers nenodara kaitējumu ādai un vispārējai veselībai, jo rodas asociācijas ar apstarošanu un citām medicīniskām manipulācijām. Tomēr šādām bažām nav nekāda pamata. Epilācija ar lāzeru ir pilnībā droša procedūra, ko jau ilgi izmanto visā pasaulē. Lāzera gaisma iedarbojas tikai uz matiņa sakni, nekāda veidā nebojājot un neietekmējot apkārtējos audus un ādu. Patiesībā lāzers pat labvēlīgi iedarbojas uz ādu, uzlabojot tās stāvokli, mazinot vai pilnībā novēršot tādas problēmas kā ieauguši matiņi, plankumi, izsitumi. Kopumā tiek uzlabots ādas izskats.

  • Kādām ķermeņa zonām un matiņiem lāzers ir piemērots

Epilācija ar lāzeru ir iespējama jebkurai ķermeņa vietai, pat pašām jutīgākajām – padusēm, sejai, bikini zonai. Jaunākās paaudzes lāzeri, kāds ir, piemēram, aleksandrīta lāzers, spēj efektīvi likvidēt pat gaišus un plānus matiņus, kas citām matiņu likvidēšanas ierīcēm nav pa spēkam. Jāatgādina arī tas, ka epilācija ar lāzeru ir piemērota ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Kungi šo metodi izvēlas arvien biežāk, lai likvidētu matiņus no muguras, padusēm un citām ķermeņa vietām.

  • Kas jāievēro, lai varētu veikt lāzerepilāciju

Pirms lāzerepilācijas jāatceras par dažiem faktoriem, no kuriem atkarīga procedūras efektivitāte. Viena no svarīgām lietām – pirms tam nedrīkst izmantot saules aizsargkrēmus, pašiedeguma līdzekļus un nedrīkst sauļoties, apmeklēt solāriju. Tāpat vismaz mēnesi pirms tam nedrīkst matiņus likvidēt ar metodēm, kas traumē to saknes. Vislabāk izmantot skūšanos vai matiņus apgriezt ar šķērītēm. Āda nedrīkst būt sakairināta, ar traumām, tai jābūt veselai. Kā arī epilācija ar lāzeru netiek veikta grūtniecēm.