Personiskā zibakcijā pauž atbalstu ukraiņu tautai

Personiskā zibakcijā pauž atbalstu ukraiņu tautai

Jura Bārtuļa automašīnu Talsos šobrīd nevar nepamanīt. Tā skaidri un skaļi pauž talsenieka attieksmi pret militārajiem uzbrukumiem Ukrainai. To viņš sauc par savu personisko zibakciju, ko bija plānojis īstenot vien nedēļu, bet redzot, kā karš turpina attīstīties, uzlīmes uz viņa automašīnas paliks ilgāk.

“Šobrīd emociju ir daudz, un man ir iespēja savu attieksmi vizualizēt. Tāpēc pretestību izvēlējos paust, aplīmējot vienu no savām automašīnām,” saka SIA “EPIC Print” vadītājs Juris Bārtulis.

“Tas, kas tur ir rakstīts, nav cenzēts, jo tiešām es tā arī domāju. Tāda maigā vara, manā skatījumā, vairs nestrādā — ir jābūt skaļiem! Ir jāsaka, ko domā. Jābeidz klusēt un noliekt galvas. Tāda ir mašīnas aplīmēšanas galvenā ideja.”

Juris Bārtulis, SIA “EPIC Print” vadītājs

Pagājušajā nedēļā savā personiskajā zibakcijā ar aplīmēto automašīnu Juris devās uz Rīgu. “Aizbraucu līdz Krievijas vēstniecībai, Brīvības piemineklim un Uzvaras parkam. Kad apstājos, policija māja ar roku, ka tur nedrīkst stāvēt. Izkāpu ārā un pateicu, ka apstājos vienkārši uz minūti un gribu uztaisīt pāris bilžu — policija pacēla īkšķi uz augšu. Pateicu paldies protestētājiem, kuri tur bija un protestēja pret šo visu briesmīgo, kas notiek Ukrainā, un uztaisīju dažas fotogrāfijas. Un nebija nekādas steidzināšana no policijas puses,” atceras Juris. “Rīgā daudzi midžināja ar uguņiem, rādīja īkšķus. Bija arī daži gadījumi (bet tas bija Maskavas ielas rajonā), kur bija neapmierināti cilvēki. Es pat nezinu, kā lai viņus nosaucu, varbūt — Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji.”

Sarunas brīdī Juris Bārtulis “EPIC Print” gatavo uzlīmju maketus, ko piedāvās tiem, kuri vāc un nogādā ziedojumus Ukrainas atbalstam. “Piedāvāšu uzlīmes, lai uz kastēm nav ar roku jāraksta, un uzlīmes uz automašīnām — lai atpazīst cits citu,” saka SIA “EPIC Print” vadītājs. Šobrīd uzņēmums drukā arī T-kreklus un džemperus ar nu jau leģendāro rupjo frāzi, kas veltīta krievu kara kuģim. “Visiem citiem novēlu nepalikt vienaldzīgiem — vai nu ar Ukrainas karogu uz bildes “Facebook” vai “Instagram”, vai nošērotu labu video vai rakstu… Jebkura maza lieta ir sākumpunkts lielākām lietām. Šis ir tas brīdis, kad nevar būt vienaldzīgs neviens — tas notiek mums tepat, kaimiņos.”