Skatuves runas konkursā savus spēkus parāda Talsu novada bērni un jaunieši

Skatuves runas konkursā savus spēkus parāda Talsu novada bērni un jaunieši

Atkal tikties ar publiku klātienē, nevis attālināti — tie vien jau ir svētki. Tāpēc pirms Lieldienām labākie Talsu novada skatuves runas konkursa laureāti ne tikai saņēma apsveikumus, bet savus priekšnesumus varēja nodemonstrēt klātienes skatītājiem.

Saviem priekšnesumiem darbi izvēlēti ļoti dažādi, sākot no anekdotēm līdz darbiem ar talsenieku runas piesitienu. Astoņpadsmit laureātu vidū ir audzēkņi no pirmās līdz pat divpadsmitajai klasei, un vairāki no viņiem ir skolotājas Vairas Kamaras audzēkņi. Pasniedzēja skaidroja, ka vērot audzēkņu uzstāšanos patiešām ir elpu aizraujoši: «Šodien skatījāmies arī flautistus, un, kā flautas skolotāja dzīvo līdzi ritmam, tāpat ir arī mums. Atceros tos laikus, kad pati mēdzu piedalīties konkursos, vienlaikus arī mani audzēkņi, tad sirsniņa vienmēr trīcēja tieši par audzēkņiem.» Viņai vienmēr izdevies strādāt ar talantīgiem bērniem un jauniešiem, un panākumu atslēga, kā viņa saka, ir ārkārtīgi veiksmīga sadarbība. «Mēs atrodam kopīgu valodu, es redzu, ka viņi man notic, uzticas, un tad mēs kopīgi ejam uz mērķi,» skaidroja V. Kamara.

Konkursa žūrijā šogad darbojās Talsu novada pašvaldības Izglītības, sociālo un veselības jautājumu komitejas vadītājs Dainis Karols (attēlā no kreisās), aktieris Rihards Lepers un režisore Ziedīte Začeste. Viņi iepriekš jauniešu darbus bija redzējuši vien video formātā, tāpēc arī žūrijai šī bija pirmā satikšanās ar laureātiem. /Foto: Terēze Matisone/

Vienīgā meitene vidusskolas grupā bija Katrīna Ivanova no Valdemārpils. Viņu citu vidū varēja pamanīt arī tāpēc, ka Katrīna uzstājās ar salīdzinoši nopietnu darbu — fragmentu no Noras Ikstenas romāna «Mātes piens». «Sapratu, ka ir jāskaita šis darbs, jo visiem bija izvēlēti darbi vienā tonī. Šajā darbā es varēju arī čukstēt. Manuprāt, tas bija interesantāk, nekā vienkārši noskaitīt dzejoli,» pastāstīja Katrīna.
Laureāti, kas uzstājās koncertā, saņēmuši pirmo pakāpi, taču diviem jauniešiem — Mikum Krastiņam un Esterei Busulei — tika augstākā atzinība. Estere pastāstīja, ka uzstājusies ar dzejoli, kas viņai pašai ļoti gājis pie sirds, un viņa cer, ka to juta arī žūrija.

Laureātiem bija gan uztraukums pēc divu gadu pārtraukuma uzstāties publikas priekšā, gan baudījums ausīm, jo šī bija iespēja dzirdēt, ko un kā sagatavojuši citi konkursanti.
/Foto: Terēze Matisone/

Bet kāpēc jaunieši izvēlējušies savu brīvo laiku veltīt skatuves runai? Estere atbildēja, ka uz skatuves viņa jūtas labi, droši un labprāt ar uzstāšanos iepriecina citus. Savukārt Katrīnai Ivanovai dzīvē ir augsti mērķi, kas saistīti ar skatuves runu un uzstāšanos, tādēļ šādi treniņi ir lietderīgi.

Viens no diviem Augstākās pakāpes ieguvējiem — Mikus Krastiņš no Talsu Valsts ģimnāzijas un Talsu novada Bērnu un jauniešu centra, kuru runas mākslā apmācījusi pedagoģe Antra Puriņa. /Foto: Terēze Matisone/


Pirmās pakāpes diplomus ieguva: Teodors Jānis Vegmanis, Rūdolfs Tālbergs, Anastasia Miezāne, Marks Kārlsbergs, Alma Freimute, Ance Enija Salcēviča, Kristers Kristbergs, Marta Krūze, Anna Krūze, Reinis Kurāts, Anna Laizāne, Laura Mitlere, Marija Fridriha, Alekss Pipars, Katrīna Ivanova un Niks Feifers.
Tālāk Talsu novada laureāti startēs valsts līmenī, kurā žūrija vērtēs iesūtītos video. Kā viņiem veiksies, esot ļoti grūti prognozēt.