Slēpošanas ķiveres kopšana

Laba slēpošanas ķivere Jums palīdzēs ne tikai lieliski izskatīties, bet arī justies drošāk slēpošanas laikā. Ja jau dažas reizes esat baudījuši slēpošanas prieku vai domājat, ka noteikti pārņemsiet to, šādā gadījumā ieteicam iegādāties savas ķiveres, kas pilnīgi atbildīs Jūsu galvas formai un stila izjūtai.

Tā kā slēpošanas ķiveres ir diezgan dārgas, dabiski, ka iegādājoties labas kvalitātes ķiveri, vēlams, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk. Lai to nodrošinātu, ieteicam veltīt mazliet laika kopšanai. Tā ir vienkārša un reta, taču efektīva.

Vispirms, ieteicam  iegādāties speciālos kopšanas līdzekļus, kas ir piemēroti ķiveres tīrīšanai. Tie nav dārgi, maksā tikai dažus eiro, taču var palīdzēt uzturēt ķiveres spodrību. Kā alternatīvu, var izmantot ūdeni ar etiķi. Etiķim piemīt spodrināšanas īpašības, kuru iedarbība ir diezgan ilga. Ja uz ķiveres atrodas traipi, ieteicam tos likvidēt ar sodu. Vēl labāk – sodu sajaukt ar etiķi un ar šādu šķīdumu tīrīt ķiveri, tas jādara regulāri. Šādā gadījumā tā saglabās savu skaistumu. Tīrīšanas laikā to stipri neberziet, lai nenoņemtu krāsu no pašas ķiveres.

Arī rūpīgi jātīra un jāpārbauda ķiveres slēdzeni un citas detaļas, kurās var uzkrāties netīrumi. Regulārā pārbaude ir nepieciešama, lai izvairītos no priekšmeta priekšlaicīgas bojāšanās. Vienkārši pārbaudiet slēdzeni, vai tā ir izturīga. Lielāku uzmanību pievērsiet arī brillēm, ja tās tiek pārdotas kopā ar ķiveri. To spodrināšanai ir labāk izmantot speciālas salvetes, kas likvidē netīrumus un uztur spožumu.

Protams, kopšana būs izdevīga tikai gadījumā, ja iegādāsities tikai labas kvalitātes, atzītu ražotāju produkciju, kas Jums kalpos ilgus gadus un nemainīs savu izskatu. Ieteicam izlasīt atsauksmes par attiecīgās ķiveres ražotājiem, produkcijas vērtēšanu.

Slēpošanas ķiveres ir izturīgas – tās nepieprasa speciālu kopšanu, taču uzkopsiet, varat būt drošs, ka ķivere izskatīsies lieliski arī pēc daudziem gadiem.

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.