Veļas mašīna ar žāvētāju – vai ir vērts iegādāties?

Veļas mazgāšana ir neizbēgams process. Turklāt visai darbietilpīgs, jo īpaši lielās ģimenēs. Par laimi, mēs dzīvojam progresīvu tehnoloģiju laikmetā. Veļas mašīnas spēj autonomi, kvalitatīvi un ātri tikt galā ar netīrās veļas kalniem. Vēl jo vairāk, daudzi mūsdienu modeļi aprīkoti ar papildfunkcijām, no kurām noderīgākā ir veļas žāvēšana. Kombinētā iekārta „divi vienā” gan izmazgās, gan izžāvēs veļu. Atsevišķi modeļi pat izgludinās to. Ja kādu laiciņu jau raugāties uz veļas mašīnām ar žāvēšanas funkciju, doma par tādas iegādi nebūt nav peļama!

Trīs argumenti „PAR”

Veļas automātu ienākšana mūsu ikdienā nepārprotami ļāvusi mums pāriet pavisam citā dzīves kvalitātes līmenī. Taču problēma, kā organizēt veļas žāvēšanu, palikusi. Šo un citus ne mazsvarīgus jautājumus arī atrisina 2-in-1 automāts!

  • Nekādu veļas apkarināto radiatoru un žāvēšanas statīvu! Daudziem veļas žāvēšanas organizēšana patiešām ir problēma dažādu apsvērumu dēļ: dzīvoklis ir pārāk mazs, nav balkona vai arī blakus balkonam ir automaģistrāle, līdz ar ko tur izkarinātā veļa pārklājas ar putekļiem. Vēl kādam mājoklis ir mitrs, un veļas žāvēšana tikai pasliktina situāciju. Ar kombinēto iekārtu šī problēma pilnībā atkrīt. Atkarībā no izvēlētā darba režīma, varat izņemt no iekārtas pilnīgi sausu veļu, kuru atliks vien salikt plauktos, vai arī viegli mitru, kuru izgludināt un arī aizsūtīt glabāšanas vietās. Vairs nebūs vajadzīgi žāvēšanas statīvi, kuri mūždien traucē normāli pārvietoties pa māju. Bonusā ne Jums, ne Jūsu ciemiņiem nevajadzēs lūkoties uz veļas apkarināto māju.
  • Kompakts veļas kopšanas stūris Jūsu vannasistabā. Ne katrs mājoklis var lepoties ar atsevišķu veļas telpu vai plašu vannasistabu. Parasti vietas te pietiek nepieciešamākajai santehnikai, pāris skapīšiem un vienai elektroiekārtai – veļas mašīnai vai veļas žāvētajam. 2-in-1 automāts ir risinājums, kas neliks Jums atteikties no automātiskās veļas žāvēšanas. Gabarītu ziņā tas nepārsniedz tradicionālo veļas mašīnu. Turklāt izmēru un ietilpības sortiments ļauj piemeklēt piemērotāko risinājumu konkrētām telpām un vajadzībām. Tiek piedāvāti ietilpīgi varianti lielām ģimenēm, kompakti (piem., ar dziļumu 55 cm) – ļoti šaurām vannasistabām, iebūvējamie modeļi utt.
  • Resursu ekonomija. Jums nevajadzēs patstāvīgi izkarināt veļu. Šādu iespēju novērtēs cilvēki ar blīvu darba grafiku, kuplas ģimenes (īpaši ar maziem bērniem), kā arī jebkurš cilvēks, kas saimniecisko darbu vietā labprāt izvēlētos veltīt laiku kaut kam citam.

Ko drīkst un ko nevar žāvēt?

Bieži var dzirdēt viedokli, ka automātiskā veļas žāvēšana nav piemērota daudziem audumiem. Pirmie kombinēto mašīnu modeļi patiešām mēdza pieļaut visai nopietnas kļūdas – pāržāvēja veļu vai pat saplēsa. Līdz šim laikam ražotāji šīs problēmas ir novērsuši. Mūsdienu iekārtas ir piemērotas visa veida audumiem, tostarp delikātiem, vilnai, kokvilnai, džinsa biksēm utt. Te uzreiz jāpiebilst, ka pat dārgākā iekārta var sabojāt mantu, ja izvēlēts materiālam neatbilstošs mazgāšanas un/vai žāvēšanas režīms! Lai lietotājs nekļūdītos, daudziem mašīnu modeļiem režīmi ir konkretizēti, piem., gultas veļai, džinsa audumam, vilnai, kokvilnai, smalkiem audumiem (piem., zīdam) utt. Papildus daudzām iekārtām var izvēlēties vēlamo žāvēšanas pakāpi, – vai vēlaties saņemt pilnīgi sausu veļu, vai viegli mitru, lai pēcāk to gludinātu. Maksimālai mazgājamo un žāvējamo drēbju tekstūras saudzēšanai vēlams izvēlēties iekārtas ar integrēto mitruma sensoru. Ja drēbes izžūs ātrāk par iestatīto žāvēšanas laiku, sensors automātiski izslēgs iekārtu. Tādējādi drēbes tiks pasargātas no pāržāvēšanas.

Un tās nav visas kombinēto mašīnu funkcijas. Atsevišķiem modeļiem pieejama arī vieglas gludināšanas funkcija, tvaika apstrāde un atsvaidzināšana. Diez vai kāds nepiekritīs, ka iespēja izņemt no mašīnas jau izgludinātu gultas veļu ir vilinoša perspektīva. Savukārt atsvaidzināšanas režīms (tā saucamā „sausā mazgāšana”) palīdzēs 20-30 minūšu laikā atbrīvot skapī aizstāvējušās mantas no putekļiem, smakām un krokām.

Svarīgākie izvēles kritēriji

Jebkuras elektroiekārtas izvēle saistās ar tās tehnisko parametru un funkciju apsekošanu. Veļas mašīna ar žāvētāju nav izņēmums. Ja vēlaties milzu sortimentā atrast iekārtu, kas priecēs ar darba kvalitāti, ilgu un uzticamu kalpošanu, pievērsiet uzmanību zemāk minētajiem kritērijiem.

Ietilpība. Ņemiet vērā, ka atkarībā no modeļa, mašīna spēj kvalitatīvi izžāvēt pusi vai 1/3 no ražotāja pieteiktā mazgājamās veļas daudzuma. T.i., ja iekārta paredzēta 7 kg veļas, tajā var žāvēt ne vairāk kā 3,5 kg sausās veļas.  Vienam cilvēkam parasti pietiek ar 4 kg ietilpību (2 kg – žāvēšanas režīmā), 3 cilvēkiem –6 kg, lielākām ģimenēm – vismaz 8 kg. Tāpat padomājiet, vai grasāties žāvēt apjomīgas mantas, piem., segas un spilvenus. Tādā gadījumā vērts raudzīties uz mašīnām vismaz ar 10 kg ietilpību.

Režīmu skaits, žāvēšanas cikla ilgums. Papildus standarta un intensīvajam žāvēšanas režīmam, kvalitatīvai iekārtai obligāti jābūt delikātai programmai. Praksē ar šīm trīs programmām parasti pietiek. Lielāks režīmu skaits noderēs, ja Jūsu garderobē ir liela audumu daudzveidība, īpaši delikāto. Precīzas programmas izvēle ļaus ilgtermiņā nevainojami saglabāt katras mantas formu un krāsu. Savukārt tiem, kam prioritāte ir laika ekonomija, jāraugās, lai būtu pieejama arī „ātrā programma”, kas parasti ilgst 35-60 minūtes.

Papildfunkcijas. Jau minētā gludināšana, tvaika apstrāde, „sausā mazgāšana” ir funkcijas, kas nav pieejamas katrai mašīnai. Ja vēlaties gūt no jauniegādātās iekārtas maksimālu labumu sev, par tām vērts piemaksāt.

Elektroenerģijas patēriņš. Augot elektrības cenām, šis jautājums ir aktuāls kā nekad. Lai taupītu resursus, raugāties uz mašīnām vismaz ar A klases energoefektivitāti. Šajā ziņā lieti noderēs arī jau minētais mitruma sensors. Tas atslēgs žāvēšanu atkarībā no veļas sausuma pakāpes, negaidot darba cikla noslēgumu.

Cena. Dodot priekšroku iekārtai 2-in-1 Jūs jau ietaupāt, jo nopirkt vienu kombinēto mašīnu tomēr ir lētāk par divām atsevišķām. Ja vēlaties iegādāties to vēl izdevīgāk, novērtējiet interneta veikala 220.lv piedāvājumu. Tieši te stilīgas un kvalitatīvas veļas mašīnas ar žāvētāju pieejamas par labām cenām un plašā sortimentā. Atradīsiet gan kompaktus modeļus, gan ietilpīgus – kuplām ģimenēm (līdz pat 14 kg), nedārgas mašīnas ar pamatfunkciju klāstu, kā arī īpaši komfortablus risinājumus ar plašu programmu izvēli, gludināšanas funkciju utt. Tādu elektroiekārtu gigantu ražojumi kā LG, Electrolux, Samsung, Bosch, Whirlpool iepriecinās ar uzticamu un ilgu kalpošanu, noderīgiem papildinājumiem, augstu energoefektivitātes klasi, attālinātās pārvaldes iespēju. Ienāciet un izvēlieties progresīvo elektroiekārtu, kas uzņemsies daļu Jūsu saimniecisko pienākumu, izbrīvējot laiku citām nodarbēm vai vienkārši atpūtai!