ZS “Purmaļi” saimniece: “Pilnīgi liekas, ka lauksaimniecība neeksistē”

ZS “Purmaļi” saimniece: “Pilnīgi liekas, ka lauksaimniecība neeksistē”

Talsu novadā Balgales pagastā atrodas zemnieku saimniecība «Purmaļi», kurā saimnieko Māris un Ingrīda Frīdenbergi. Viņi nodarbojas ar piena lopkopību un piena produktu ražošanu. Saimnieki atzīst, ka no valdības īpaši neko negaida. Cik paši izdarīšot, tik arī būšot.

Saimniecībā ir 30 lopiņi, no kuriem pašlaik 20 ir slaucamas govis. «Purmaļi» piedāvā plašu piena produkcijas klāstu: pienu, biezpienu, saldo un skābo krējumu, sūkalas, sieru ar amoliņu, ar ķiploku un dillēm. Pandēmijas laikā bijušas bažas, vai cilvēku pirktspēja nesamazināsies, bet noticis tieši pretējais. Ingrīda atklāj, ka cilvēki arvien vairāk novērtē mājražotāju produkciju un tās kvalitāti salīdzinājumā ar veikalā nopērkamo. Saražotos piena produktus viņi ved tirgot uz Tukuma tirgu un pandēmijas laikā tur bijuši savi ierobežojumi — kontrolēta cilvēku plūsma un skaits. Tagad tas aiz muguras. «Mums iet labi, nevar sūdzēties. Kas sūdzas un čīkst, tam arī neiet,» pārliecināta Ingrīda. Naudu iztikai nopelnīt var, samaksāt strādniekiem var, un arī nodokļi nomaksāti.

Uz jautājumu, vai ir izlemts, kam atdot savu balsi vēlēšanās, Ingrīda atbild, ka vēl apsver, vai maz uz tām ies. «Laukos politiķus un viņu lēmumus nejūt. Ja agrāk par laukos notiekošo runāja televīzijā, tad pēdējos gados tikai par pandēmiju, tagad — par karu Ukrainā. Pilnīgi liekas, ka lauksaimniecība neeksistē. Kā jūtamies, ko darām, kā trūkst… par to nerunā. Kā varam, tā paši cīnāmies,» teic «Purmaļu» saimniece.

Viņa atklāj, ka noskatījusies televīzijā diskusiju ar politoloģi Ilgu Kreitusi, kura saprotamā valodā iztirzājusi vēlēšanu kandidātu sarakstus un cerības noplakušas vēl vairāk. Daudzu politisko spēku 14. Saeimas vēlēšanu programmās dotie solījumi nav realizējami, skaidro politoloģe, kura aicina cilvēkus būt ļoti kritiskiem. «Ko sagaidu no nākamajiem četriem gadiem? Galvenais, lai nebūtu karš. Lai mēs dzīvotu mierā,» saka Ingrīda.

#SIF_MAF2022

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.