10 fakti kas ikvienam būtu jāzina par zobu balināšanu

Ikviens no mums sapņo par skaistu un apburošu smaidu. Ievērojot pēdējo gadu tendences un šī brīža tehnoloģiskās zobu implantu tendences zobārstniecībā, ir neskaitāmu veidu, kā padarīt zobu krāsu gaišāku un gūt pievilcīgi baltu smaidu.

1.Zobi uzsūc apkārt esošās vielas.

Zobiem ir tādas pašas poras kā ādai. Viss krāsainais, kas tiek ielikts mutē, tiek absorbēts zobu porās. Sarkanvīns, kafija, tumšas ogas un smēķēšana ārkārtīgi ietekmē zobu krāsu. Laika gaitā traipu dēļ zobu dabīgā krāsa kļūst tumšāka. Šie traipi nekad nepazudīs, ja vien tie netiks aktīvi tīrīti. Pareizi formulēts zobu balināšanas gels iedarbojas, kad tas tiek absorbēts zobus un maigi izspiež traipus ārā caur porām.

2.Zobu baltināšana nebojā zobus.

Tieši tāpat kā agresīva zobu mazgāšana, jebkura veida varmāka pret zobiem var būt kaitīga. Tomēr, ja produktus lieto, kā norādīts, profesionālā zobu balināšana ir visnotaļ droša. Baltināšanas procesā izmanto aktīvās sastāvdaļas, lai īslaicīgi atvērtu zobu poras un izspiestu traipus no tiem. Pēc katras baltināšanas sesijas zobu poras automātiski samazināsies.

3.Zobu balināšanas atslēga ir, kā tas tiek darīts.

Lielākā daļa tirgū esošo zobu balināšanas produktu izmanto līdzīgas aktīvās sastāvdaļas. Atšķirība ir ierīce, kas tiek izmantota, lai uz zoba turētu baltuma aģentu. Ar īpaši pielāgotu balināšanas kapi tiek nodrošināts, ka ikviens zoba leņķis (neatkarīgi no tā, vai zobi ir taisni vai ne) saņem vienmērīgu un konsekventu pārklājumu.

4.Ne jau visi zobi var būt ideāli balti

Neatkarīgi no jūsu traipiem personas zobu dabīgā krāsa (un ģenētiskais grims) tiek noteikta piedzimstot. Vienīgais, ko balināšanas produkts var darīt, ir noņemt visus traipus, kas laika gaitā uzkrājušies. Diemžēl lielākā daļa zobārstu jums to nepateiks, un viņi nedos nekādu kompensāciju, ja balināšanas rezultāts nebūs, kā iecerējāt. Tā arī nekad nevarētu uzzināt, cik balti ir vai varētu būt dabiskie zobi, ja nav mēģināts balināšanas process.

5.Jutīgums pēc zobu baltināšanas ir normāls.

Lielai daļai cilvēku dabiski jau ir jūtīgi zobi. To visbiežāk izraisa ģenētika, tieva emalja vai plaisas un bojāti zobi. Baltināšanas procesā ir pilnīgi normāli, ka rodas jutīgums. Zobi uz laiku kļūst dehidratēti, kas samazina to spēju izolēt nervu no temperatūras izmaiņām. Jutīgums izzudīs 12-36 stundas pēc baltināšanas. Zobārsti un higiēnisti iesaka pēc balināšanas lietot fluorīdu produktus, lai pabarotu zobus un veicinātu re-hidratāciju.

6.Lāzera vai UV gaismas zobu balināšana ir īslaicīga.

Ultravioletā (UV) gaisma ir gaismas frekvence, kas darbojas, paātrinot balināšanas gela darbību ātrāk. Lai gan tas ļoti ātri padara zobus baltus, tas nav risinājums cilvēkiem ar jutīgiem zobiem. Turklāt rezultāti ir īslaicīgi, un tam ir nepieciešama uzturēšana (bieži vien ar īpaši aprīkotiem balināšanas traukiem vai atkārtotiem zobārstniecības apmeklējumiem). Process ir neticami dārgs un laikietilpīgs.

Zilās gaismas aprīkojumu, ko iespējams iegādāties ikvienam, neko nedara. Gaismai ir vienkārši zilā krāsā un tā nerada ultravioleto (UV) gaismu frekvenci. Gels nerīkojas ātrāk ar zilu gaismu, nekā tas notiek pats par sevi.

7.Traipus uz zobiem nevar noņemt nakts laikā.

Ķīmiski ir neiespējami, ka kāds balināšanas līdzeklis šādā ātrumā droši iekļūst zobos. Ja tas būtu iespējams, zobārstam nebūtu vērts maksāt, lai izveidotu īpaši aprīkotas balināšanas kapes. Patiesība ir tāda, ka balināšanas process var ilgt ne ātrāk kā 4 dienas un pat vairākus mēnešus. Klientiem, kuriem ir smagi traipi, ir jābūt pacietīgiem ar šo procesu un jāzina, ka katrā balināšanas sesijā tiek noņemti gadiem ilgi krāti traipi. Kad šie traipi ir pazuduši, zobus ir neticami viegli uzturēt baltus.

8.Kroņus un porcelāna plāksnītes nevar izbalināt.

Kad pacientam tiek uzlikti mākslīgie kronīši un porcelāna plāksnītes (skatīt porcelāna plāksnīšu cenas), tās tiek veidotas tā, lai atbilstu apkārtējo zobu krāsai. Materiāls ir veidots ar tumšāka (vai gaišāka) krāsu, atkarībā no pacienta zobu toņa, un to nekad nevar mainīt. Tos nevar ne izbalināt, ne notraipīt. Zobu baltināšana nebojās zobārstniecības darbu.

9.Labākais laiks, lai balinātu zobus, ir tieši pirms gulētiešanas.

Tūlīt pēc balināšanas (neatkarīgi no produkta, ko lietojat) zobi ir uzņēmīgāki pret traipiem. Poras zobos ir nedaudz atvērtākas un var vieglāk ieļaut traipus tajos. Zobārstu speciālisti iesaka baltināt zobus pirms gulētiešanas, jo tas samazina iekrāsošanas iespēju un dod zobiem laiku, lai atjaunotos.

10.Ko ieteicam darīt pēc balināšanas

Pēc zobu balināšanas nav ieteicams ēst un dzert vismaz divas stundas. Kā arī 14 dienas pēc vajadzētu izvairīties no jebkāda veida stipri krāsojošiem produktiem.

Zobu īstenā krāsa, kas tika sasniegta pēc balināšanas, pilnībā būs nostabilizējusies tikai pēc 14 dienām, tādēļ, ja ir ieplānota zobu plombēšana vai protezēšana, tad to būs jāatliek pa divām nedēļām.