Pēc šī raksta izlasīšanas jums vajadzētu spēt noteikt, kāda veida termometrs jums ir nepieciešama, un saprast, kāda veida funkcijas jums varētu būt noderīgas.
Digitālie termometri
Sadalīsim galvenos digitālo termometru veidus. Tas, kuru no tiem izvēlēsities, būs atkarīgs no lietojumprogrammas un tā, vai vēlaties papildus priekšrocības, ko sniedz saderība ar datoru vai citu ierīci, lai veiktu vienkāršu uzraudzību.
Zondes termometri
Zondes termometri ir visizplatītākais digitālo termometru veids. Tos var izmantot visdažādākajiem pielietojumiem. Varat izvēlēties digitālo termometru ar pastāvīgi piestiprinātu zondi vai tādu, kas ir ar maināmām zondēm, kas ir ideāli piemērots viena instrumenta izmantošanai vairāku veidu temperatūras pārbaudēs.
Infrasarkanie termometri
Infrasarkanie termometri ir piemēroti tikai tad, ja ir grūtības izmantot zondes termometru, piemēram, virsmas, kas ir ārkārtīgi karstas vai grūti sasniedzamas, vai ja nepieciešama ātrāka reakcija. Tie jālieto uzmanīgi un par tiem labi jāparūpējas, lai iegūtu precīzus rādījumus.
USB un Wi-Fi datu reģistratori
Datu reģistratori automātiski veic nolasījumus ar lietotāja programmētiem intervāliem. USB datu reģistratori saglabā nolasījumus instrumentā, kas ir gatavi pārsūtīšanai uz datoru, izmantojot savienotāju, savukārt Wi-Fi reģistratori automātiski pārraida nolasījumus uz datoru. Kad tie ir nosūtīti uz jūsu datoru, tos var skatīt, lejupielādēt un koplietot.
Tos visbiežāk izmanto apkārtējās vides rādījumiem, piemēram, ledusskapja/saldētavas temperatūrai un istabas temperatūrai vai mitrumam. Taču tos var izmantot arī, lai izsekotu vielu iekšējo temperatūru kādā laika posmā, piemēram, transportēšanas laikā.
Bluetooth termometri
Bluetooth termometri savienojas ar ierīci, izmantojot Bluetooth savienojumu. Vienkārši uzņemiet temperatūru, un, pieskaroties pogai, tā pārraidīs nolasījumu uz jūsu ierīci, kur to varēs skatīt, uzglabāt un lejupielādēt, izmantojot atbilstošu programmatūru.
Sensoru tipi
Sensors apraksta tehnoloģiju, kas mēra temperatūru. Ir trīs veidu sensori, no kuriem izvēlēties, un katrs darbojas nedaudz savādāk. Katram no tiem ir atšķirīgs savienotājs starp sensoru un zondi, tāpēc jāpārliecinās, vai abiem ir viens un tas pats sensora tips un vai tie ir saderīgi.
Termopāris
Termopāri ir populārākais sensoru veids to plašo temperatūras diapazonu, ātro rādījumu un cenas par pieņemamu kvalitāti dēļ. Lai gan to precizitāte vairumam lietojumprogrammu ir vairāk nekā pietiekama, tie nav tik labi kā termistori vai RTD. Ir daudz dažādu termopāru veidu.
Plusi: ātrums, diapazons, daudzpusība un cena
Termistors
Termistoru zondēm ir šaurākais temperatūras diapazons no trim sensoru veidiem. Salīdzinot ar termopāriem, tiem ir arī lēnāki reakcijas laiki un nedaudz augstāks cenas līmenis. To priekšrocība ir augstāka precizitāte. Termistoru termometriem ir augsta sistēmas precizitāte, kas garantē ilgu termometra kalpošanas laiku, tādējādi nodrošinot pārliecību, ka tie ir konsekventi precīzi.
Plusi: precizitāte, daudzpusība un cena
RTD/PT100
Visdārgākais sensora veids, PT100 termometri ir līdzīgi termistoriem. Tomēr tiem ir nedaudz plašāks temperatūras diapazons (tiesa, ne tik plašs kā termopāriem), turklāt ir visaugstākā precizitāte. Tāpat kā termistoriem, tiem ir augsta sistēmas precizitāte.
Plusi: precizitāte un diapazons
Dažādi digitālie termometri, tāpat arī plašs sortiments asinsspiediena mērītāju, inhalatoru un citas veselības tehnoloģiju ierīču piedāvājumā pieejams veikalā 220.lv