Disku golfs Talsu novadā gūst arvien lielāku popularitāti

Disku golfs Talsu novadā gūst arvien lielāku popularitāti

Disku golfs ir sporta veids, kas pirms pāris gadiem cilvēkos raisīja izbrīnu, kā arī daudz un dažādu jautājumu. Taču tagad, kad šis sporta veids ir attīstījies Talsos, iedzīvotāji aptuveni zina, kas tas ir, un nu disku golfs sāk parādīties arī citās Talsu novada pilsētās.

«Trase var būt jebkur, vajag tikai laukumu. Lielākajai daļai Eiropā ir pieradums trasi taisīt pilsētas parkos, Latvijā vairāk tiek nobīdīts nost no pilsētas,» stāsta sacensību organizators Kalvis Frīdenbergs. Taču iemeslus, kāpēc disku golfa trases Latvijā izvēlas veidot ārpus pilsētas centra robežām, viņš nemin.

«Latvijā disku golfa kustība sākās ap 2008., 2009. gadu, kad pirmā trase tika uzstādīta Rīgā, Mežaparkā. Pēc kāda laika šos grozus demontēja un atveda uz «Laumām». Disku golfu parks «Laumās» pie mums ir pats senākais,» zināja teikt K. Frīdenbergs. Tā šī kustība turpināja savu virzību, nonākot Talsos, kur nu ir jau 19 grozi, un šogad disku golfu klubiņam pievienojās Sabile, kur 2021. gada 12. decembrī sāka veidot jaunu trasi ar deviņiem groziem.

«Ja sākotnēji, aizbraucot uz sacensībām, mēs visus pazinām, tad tagad šis sporta veids ir tik populārs, ka pārējos spēlētājus nemaz nepazīst,»
teic Kalvis Frīdenbergs. /Foto: Terēze Matisone/

Tāpat kā trase var būt jebkur, arī ar pašu disku golfu var nodarboties jebkurš, kam ir vēlme, kā arī jebkurā gadalaikā. «Ziemā arī, protams, ir iespējams nodarboties ar šo sporta veidu, bet tad, manuprāt, tam ir jābūt dziļi sirdī, lai to darītu arī dziļā sniegā,» smej Talsu diska golfa trases līdzīpašnieks Kristaps Kiršentāls. «Tas ir kā pārgājiens, kurš vienkārši jābauda. Jāsāk no pirmā groza un jāspēlē,» klāsta Sabiles sporta centra vadītājs Mārcis Červoņikovs.

Sabiles iedzīvotāji pie savas disku golfa trases tika pēc finansējuma piešķiršanas inventāram un infrastruktūras uzlabošanai. Sākotnēji padomā bija divas vietas trases laukumam, taču izlemts tika par labu vietai blakus pilskalnam, ko vietējie sauc par graviņu. «Pilnībā trase nav gatava, taču tagad tajā var spēlēt. Ir uzstādītas norādes, starta zonas, bet nepieciešams vēl izdarīt šādus tādus darbiņus — jāuztaisa kāpnes, jāuzstāda atkritumu urnas, soliņi, kā arī jāizveido lielā karte, kurā redzams trases plāns,» informē M. Červoņikovs.

Disku golfam nav vecuma ierobežojumu, Talsu novadā vecākajam spēlētajam ir 70 gadu. /Foto: Terēze Matisone/

Par katru trasi atbildīgi ir tie, kuri tur visbiežāk arī uzturas. Sabilē rosību varēja manīt jau ziemas mēnešos, kad trasi apmeklēja Sabiles jaunieši, kuri piedalās arī sacensībās. «Es uzskatu, ka sākumā nepieciešams treniņš. Kādam tas prasa ilgāku laiku, kādam mazāk. Sacensībās, protams, var piedalīties arī pilnīgs iesācējs, bet es izvēlējos patrenēties, izaicināt sevi un sacensties ar citiem pēc pusgada,» atklāj sabilnieks Ralfs Brucis, kurš savus brīvos vakarus kopā ar draugiem pavada disku golfa trasē.

Kristaps Kiršentāls iedrošina nebaidīties un pamēģināt šo sporta veidu. Viņš arī uzsver: katrā trasē būs jaunieši, kas gatavi palīdzēt un pamācīt, lai ikvienam šis sporta veids iepatiktos un spēlēt gribētāji kļūtu arvien vairāk. Tāpat disku golfa trases aktīvisti ir gatavi palīdzēt un uzstādīt trases ikvienā Talsu novada pilsētā, taču tādā gadījumā ir jābūt vietējo iniciatīvai.