Saderināšanās gredzens ir kā simbols, ka tā nēsātājs gatavojas laulībām un, iespējams, staigā pa pasauli rozā brillēs. Tas ir viens no dzīves aizraujošākajiem brīžiem un spilgtākajām emocijām, tieši tāpēc arī gredzena izvēlei jāpieiet ar zināmu pietāti. Tas var kļūt par simbolu, ko gribēsies nodot mantojumā pat nākamajām paaudzēm. Saderināšanās gredzens tiek pasniegts bildinājuma brīdī. Bet kā to izvēlēties?
Jānoskaidro gaume
Viens no kritērijiem, kas palīdzēs izvēlēties vispiemērotāko gredzenu, ir esošo rotaslietu aplūkošana. Ja sieviete ikdienā izvēlas, piemēram, baltā zelta rotas, visticamāk, trāpīsiet pareizi, izvēloties baltā zelta saderināšanās gredzenu. Sieviete rotas izvēlas rūpīgi un atbilstoši savai gaumei, tāpēc trāpīsiet mērķī, pieskaņojot saderināšanās gredzenu jau esošajām rotām.
Saderināšanās gredzena stils
Gredzenu dizaina iespējas ir teju neierobežotas, juvelieri piedāvā visdažādākās idejas, atliek vien izvēlēties tīkamāko. Taču pastāv vairāki populārākie, biežāk izvēlētie gredzenu stili. Par klasiskāko uzskata vienkāršu dārgmetāla līnijas gredzenu, kura centrā ir viens dārgakmens, kas visbiežāk ir apaļas formas. Jau cits stils būs gredzenam ar lielāku akmeni centrā vai pat centrālo akmeni un papildu akmeņiem, dažkārt izvēlas arī nestandarta formas dārgakmeni, taču galvenais mērķis parasti ir iegādāties gredzenu ar pietiekami spožu dārgakmeni.
Agrāk par populārākajiem tika uzskatīti no trīs dārgakmeņiem (tie simbolizē uzticību, mīlestību, mūžību) sastāvoši gredzeni, šobrīd jau tie tiek uzskatīti par moderniem — tajos var būt dažādas krāsas un dažādu lielumu akmeņi. Vēl viens no risinājumiem — gredzens ar kādu akcentu, piemēram, ir centrālais akmens un viens vai vairāki mazāku akmeņu puduri, akcents var būt arī īpaši izceltas dārgakmeni saturošās kājiņas vai daži slepenie elementi, kas redzami vien gredzenu aplūkojot no sāniem. Variantu, kā jau minēts, ir daudz.
Cik maksā labs saderināšanās gredzens?
Lai arī saderināšanās brīdī, visticamāk, tam nav izšķirošas nozīmes, tomēr arī gredzena cenai ir nozīme. Varam nomierināt — gredzenu cenu diapazons ir plašs, tāpēc katrs atradīs sev piemērotāko. Piemēram, vienkāršs sudraba gredzens maksās, sākot no dažiem desmitiem eiro, savukārt ekskluzīvs, dizainisks briljanta gredzens var izmaksāt arī vairākus tūkstošus eiro. Būtiskākais elements, kas nosaka cenu, ir izmantotais dārgmetāls un dārgakmeņi.