Finanšu stabilitāte ne vienmēr nozīmē bagātību, bet gan finansiālo pietiekamību atbilstoši katra cilvēka izpratnei un vajadzībām. Lai sasniegtu finansiālo stabilitāti, parasti ir nepieciešams laiks, jo parasti tā paredz arī pietiekama uzkrājuma izveidi gan lielākiem plāniem, gan neparedzētām situācijām.
Vai arī Jums ir pienācis laiks parūpēties par savām finansēm? Turpinājumā padomi, kas var noderēt!
1. Ieguldiet sevī
Izglītība, zināšanas, darbam vajadzīgās prasmes var veicināt Jūsu karjeras izaugsmi. Finansiālās stabilitātes sasniegšanā liela nozīme ir arī finanšu pratībai, tādēļ meklējiet vērtīgu informāciju arī par šiem jautājumiem.
2. Sastādiet budžeta plānu
Nākamais solis ir novērtēt šī brīža finansiālo situāciju un noteikt tālākos mērķus. Šajā uzdevumā vislabāk palīdz personīgā budžeta plānošana.
Vairumā gadījumu cilvēki zina, kādi ir viņu ienākumi, taču par izdevumiem tik lielas skaidrības nav. Lai noskaidrotu, kam un cik daudz tērējat, ir vērts ilgāku laiku, piemēram, mēnesi, uzskaitīt visus savus izdevumus. Šim nolūkam var izmantot gan parastu pierakstu kladi, gan izklājlapu datorā, gan kādu no šim mērķim paredzētajām mobilajām lietotnēm.
Kad priekšstats par naudas tērēšanas paradumiem ir gūts, var sastādīt budžetu, kas atbilst Jūsu iespējām un prasībām. Tajā noteikti paredziet vietu arī uzkrājuma veidošanai. Pārskatot savas iespējas, izlemiet, kādu summu šim mērķim katru mēnesi varēsiet atvēlēt.
3. Tērējiet saprātīgi
Ja Jūs nopelnāt vairāk, tas nenozīmē, ka Jums ir jātērē vairāk. Gudrāk ir ieguldīt svarīgu mērķu sasniegšanā, piemēram, uzkrājuma veidošanā neparedzētām situācijām.
4. Atmaksājiet kredītus
Ja vēlaties sasniegt vai uzlabot finansiālo stabilitāti, kredītu atmaksai jābūt Jūsu prioritāšu augšgalā.
Lai samazinātu kredīta izmaksas un iegūtu citus izdevīgākus nosacījumus, noderīgs risinājums var būt refinansēšana. Tas nozīmē, ka tiek slēgts jauns līgums, kas paredz arī citus kredīta atmaksas noteikumus. Kredītu refinansēšanu izmanto, lai saņemtu izdevīgākus līguma nosacījumus, zemāku procentu likmi, kā arī piemērotāku aizdevuma atmaksas termiņu.