Kas jāņem vērā, rīkojot team building pasākumus?

Team building pasākumi pēdējos gados kļūst arvien populārāki, jo arvien vairāk uzņēmumu sāk apzināties, ka nevar vienā grupā salikt svešiniekus un cerēt, ka viņi paši automātiski kļūs par veiksmīgu, saliedētu, efektīvu komandu. Tā vietā nepieciešams spēcīgs menedžments un piemēroti komandas veidošanas pasākumi un uzdevumi. Kas jāņem vērā, rīkojot team building pasākumus? Uzzini turpinājumā!

7 iemesli, kādēļ jārīko korporatīvie pasākumi

Ja esi pieķēris sevi prātojam, kā uzlabot komandas darbu, komandu, vadību vai izveidot vienotu vīziju komandas biedru starpā, laiks pievērsties team building pasākuma organizēšanai. Kāds no tā labums?

  1. Komandas attiecību veidošana

Dalība tīmbildinga uzdevumos var palīdzēt nojaukt komunikācijas barjeras un izveidot atgriezenisko saiti. Piedaloties komandas uzdevumos, darbiniekiem nepieciešams sadarboties kopīga mērķa sasniegšanai, kas, savukārt, palīdz ātrāk izveidot komandas biedru savstarpējās attiecības, uzticēšanos, sapratni.

  1. Radošuma veicināšana

Komandas uzdevumu risināšana drošā, atbalstošā un jautrā vidē var veicināt komandas biedru spēju rast radošus paņēmienus izaicinājuma atrisināšanai. Savukārt Tev kā menedžerim šie uzdevumi ļaus labāk saprast, kā Tava komanda strādā, kas viņus motivē un kā viņi pieiet darba vidē sastaptiem izaicinājumiem.

  1. Vienotas vīzijas un mērķu izveide

Lai būtu veiksmīga, komandai ir jāzina, kāds rezultāts ir jāsasniedz. Team building pasākumos komanda kopīgi strādā, veicot uzdevumus un risinot izaicinājumus, lai sasniegtu noteiktu gala rezultātu – izpildītu uzdevumu. Pēc tam šo vienotā mērķa sajūtu var pārnest atpakaļ uz darba vidi, darba mērķiem, termiņiem un paša uzņēmuma misiju un vīziju.

  1. Līderības attīstīšana

“Izņemot” darbiniekus no biroja vides, daži komandas biedri Tevi varētu pārsteigt ar savām jaudīgajām līderības spējām, uzdevumu pildīšanas laikā aizvedot komandu uz uzvaru. Citas vērtīgas spējas, kas var “uzpeldēt”, ir plānošana, deleģēšana un organizēšana.

  1. Komunikācijas uzlabošana

Nespēja sarunāties nereti noved pie izgāšanās, pildot uzdevumu. Strādājot kopā, komandas biedriem ir jāspēj efektīvi komunicēt, lai sasniegtu komandas un uzņēmuma mērķus. Korporatīvie pasākumi palīdzēs komandai diskutēt, apspriest idejas, ieklausīties un sadzirdēt citus, izdarīt secinājumus par iepriekšējo pieredzi un noteikt, kuri aspekti komandas darbā jāuzlabo.

  1. Efektīvas problēmu risināšanas veicināšana

Lai komanda veiksmīgi izpildītu problēmu risināšanas uzdevumus, ir nepieciešama spēcīga līderība, efektīva plānošana un izpratne par vēlamo rezultātu. Pasākuma laikā dalībniekiem ir iespēja pārskatīt savu sniegumu, pieredzi un uzdevuma sasniegšanai izmantoto stratēģiju, kā arī noteikt, ko nepieciešams uzlabot.

  1. Jautrība un forši pavadīts laiks

Cilvēks vislabāk apgūst jaunās lietas jautrā atmosfērā caur praksi un pieredzi. Sniedzot darbiniekiem iespēju iznākt no darba vides un kopā ar kolēģiem darboties jaunā, relaksētā vidē, ir iespējams efektīvāk izveidot labākas darbinieku savstarpējās attiecības, motivāciju un psihoemocionālo veselību.

Cik bieži rīkot team building pasākumus?

Nav iespējams viennozīmīgi noteikt, cik bieži jārīko korporatīvie pasākumi. To var darīt katru dienu nedēļu, mēnesi, ceturksni vai reizi gadā – viss atkarīgs no pasākumu mērķa, komandas specifikas un apstākļiem. Gadījumi, kad būtu vērts noorganizēt tīmbildinga pasākumu, ietver situācijas, kad:

  • komandai pievienojas kāds jauns darbinieks;
  • divām nodaļām nepieciešams sadarboties vienota uzdevuma veikšanai vai štatu samazināšanas gadījumā, kad divas nodaļas tiek apvienotas vienā;
  • tiek strādāts pie specifiska komandas trūkuma uzlabošanas vai vispārējās darba pieejas mainīšanas.

Neatkarīgi no tā, kādas tīmbildinga aktivitātes Tu izvēlies un cik bieži gatavojies tās organizēt, ir svarīgi, lai Tu kā menedžeris zinātu, ko Tu ar tām mēģini panākt. Kad mērķis būs skaidri noteikts, varēs vieglāk izveidot korporatīvo pasākumu plānu. Tieši tā – ar vienu tīmbildinga pasākumu būs par maz, lai “salabotu” komandu.

Kā zināt, kuras aktivitātes ir piemērotas Tavai komandai?

Pirmais un galvenais solis, plānojot komandas veidošanas aktivitātes, ir noteikt, kas ir Tavas komandas stiprās un vājās puses:

  • Vai komandas biedru starpā ir konflikti un nesaprašanās?
  • Vai biedriem nepieciešams iepazīt vienam otru labāk un izveidot ciešākas attiecības?
  • Vai individuālisti komandā grauj grupas efektivitāti?
  • Vai komunikācijas problēmas ietekmē grupas sniegumu?
  • Vai biedriem jāuzlabo spēja sastrādāties komandā?
  • Vai komandai nepieciešams morālais atbalsts un iedvesma?

Noskaidrojot komandas trūkumus, ir vieglāk piemeklēt konkrēto problēmu risināšanai piemērotus tīmbildinga uzdevumus.

Team building aktivitāšu idejas

Kādi korporatīvie pasākumi un uzdevumi nepieciešami, lai stiprinātu komandas vājos punktus? Turpinājumā iepazīsties ar dažām uzdevumu idejām!

  1. Zīmēšana muguru pret muguru

Vienkārša aktivitāte, ko var veikt gan iekštelpās, gan ārā. Sadali komandu pa pāriem, nosēdini pāriniekus kopā ar mugurām. Vienam iedod izdrukātu attēlu (priekšmetu, figūru, dabas skatu, auto, ēku, jebko), otram – baltu papīra lapu un rakstāmo. Pāra uzdevums:

  • dalībniekam, kam piešķirts attēls, ir tas jāapraksta tā, lai viņa pārinieks spētu to uzzīmēt. Nedrīkst saukt, kas tur ir redzams, attēls ir jāapraksta;
  • otram dalībniekam, klausoties pārinieka aprakstos, ir jācenšas uzzīmēt tas, kas redzams izdrukātajā attēlā.

Dod komandai 2 minūtes vienam zīmējumam, spēlējiet vairākus raundus, un tas pāris, kuram būs izdevies uzzīmēt visvairāk trāpīgu zīmējumu, būs uzvarējuši.

Šīs aktivitātes mērķis ir veicināt komunikāciju, spēju klausīties un radošumu.

  1. Fotofinišs

Vienkārša team building aktivitāte, kam nav nepieciešams nekāds aprīkojums (vienīgi telefons vai fotokamera un kaut kas finiša līnijas izveidošanai – krītiņš, līmlente vai aukla). Novelc līniju uz zemes, aicini komandu nostāties visiem pie līnijas ar skatu pret līniju. Komandas uzdevums – visiem vienlaicīgi pārkāpt šo “finiša līniju”, lai rastos “fotofinišs” (katrs mēģinājums Tev ir vai nu jāfotografē, vai jāfilmē, lai noteiktu – uzdevums ir izpildīts vai nē).

Laika gaitā šo uzdevumu var padarīt grūtāku, liekot komandai radīt “fotofinišu” skrienot vai ejot no attāluma uz finiša līniju.

Šis uzdevums veicina komandas komunikāciju, koordināciju un pacietību, kā arī ir lielisks veids, kā iegūt ierāmējamu foto mākslas darbu novietošanai pie biroja sienas.

  1. Airsoft

Aizraujoša un enerģiska team building aktivitāte neformālā vidē. Airsoft ir tas pats, kas peintbols, bet bez krāsām un zilumiem. Piemērots spēlēšanai iekštelpās vai ārā, airsofts ir daudzpusīga spēle, kurā iespējams izspēlēt dažādus scenārijus, piemēram, karoga spēli, spiegu notveršanu, “last man standing” u.c. – aktivitātes instruktors-vadītājs palīdzēs rast Tavas komandas tīmbildinga vajadzībām piemērotāko spēles scenāriju.

Šī aktivitāte trenēs komandas komunikāciju, līderību, sadarbību, deleģēšanu, vienotību mērķa sasniegšanai un vienkārši radīs vairāk prieka un azarta, uzlabojot arī taktisko domāšanu un spēju risināt problēmas.

Kur spēlēt airsoftu? GUNSnLASERS! Korporatīvie pasākumi, team building, treniņi un svētku svinības drošā, ērtā vidē iekštelpās vai ārā Rīgā – Andrejsalā, Juglā un Mežaparkā! Piesaki savu komandas spēli GUNSnLASERS mājaslapā, sagatavo uzkodas un atspirdzinošus dzērienus baudīšanai pēc spēles bezmaksas atpūtas telpās, un tiekamies kādā no mūsu atpūtas parkiem!