Zobu sāpes ir piemeklējušas teju katru cilvēku. Zobu sāpes prasti ir īpaši nepatīkamas, un nenoliedzami tās var uzskatīt par galveno pazīmi, ka zobi steidzami jālabo. Taču ko darīt gadījumos, ja zobu sāpes ir parādījušās negaidīti vai vēl sliktāk — zobs sācis sāpēt nakts laikā?
Steidzami jādodas pie zobārsta
Uzreiz, kad jūs izjūtat zobu sāpes vai kādu citu diskomfortu mutes dobumā, ir jāmeklē palīdzība. Nekavējoties vajadzētu pierakstīties uz ārsta vizīti. Ja, piemēram, atrodaties Rīgā, tad meklējat zobārstniecību Rīgā, lai lieki nepatērētu laiku ceļā.
Ko darīt, kamēr gaidi vizīti?
Ja gaidot zobārsta apmeklējumu, sāpes ir pavisam stipras, tās ir iespējams mazināt ar palīglīdzekļiem.
Lai mazinātu iekaisuma procesu un tūsku, vaigam var pielikt klāt aukstu kompresi. Tas var būt aukstā ūdenī mērcēts auduma gabals vai dvielī ietīti ledus gabaliņi. Taču svarīgi zināt, ka neietītu ledu klāt likt nedrīkst. Tas var izraisīt audu bojājumu.
Vēl viens līdzeklis tūskas mazināšanai ir mutes skalošana ar sālsūdeni. Siltā ūdenī jāizšķīdina sāls. Jāpagaida, kad šķīdums atdziest, un to var izmantot skalošanai.
Ar pretsāpju medikamentu izmantošanu gan ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Lai mazinātu sāpes, ir iespējams lietot paracetamolu vai ibuprofenu. Taču to drīkst darīt ne vēlāk kā 12 stundas līdz ārsta vizītei. Mēdz gadīties, ka pretsāpju līdzekļu iedarbība traucē problēmas diagnosticēšanai, jo pacients vairs nejūt, kurš zobs viņam sāp.
Kur meklēt palīdzību nakts stundās?
Gadījumos, ja zobu vai smaganu sāpes ir asas, pēkšņas vai tās papildina citi simptomi, palīdzība ir jāmeklē nekavējoties. Arī tad, ka tad notiek nakts laikā. Savlaicīgi neārstētas akūtas sāpes var veicināt nopietnas saslimšanas. Tiešu tāpēc tādās situācijās pēc palīdzības ir jāvēršas diennakts zobārstniecībā.
Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības klīnika sniedz akūtu un plānveida palīdzību visu cauru diennakti. Pieredzējis un profesionāls personāls gatavs palīdzēt gan lieliem, gan maziem pacientiem 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā!