«Lietas vienmēr ir jāizdara līdz galam». Saulei liegta iespēja turpināt dalību «Supernovā»

«Lietas vienmēr ir jāizdara līdz galam». Saulei liegta iespēja turpināt dalību «Supernovā»

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas medijos parādījās iepriecinoša ziņa, ka «Supernovas» konkursā dalībnieku vidū starp Latvijā zināmiem vārdiem ir arī talsenieks Krišjānis Suntažs jeb Saule, taču jaukais moments sanācis visai īss –— drīz pēc tam ziņots, ka dalībniekam liegta piedalīšanās pusfināla tiešraidē 4. februārī, jo pārkāpts pieteikšanās nolikumā noteiktais, ka konkursa dziesma nedrīkst būt bijusi publiski atskaņota pirms 2022. gada 1. septembra.

Kā pagājušās piektdienas pievakarē ziņo Latvijas Televīzija, 2019. gada U20 Eiropas čempions šķēpmešanā Krišjānis Suntažs diskvalificēts no pretendēšanas uz Latvijas pārstāvēšanu 2023. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar savu dziesmu «Finally Happy». Sazinoties ar Krišjāni telefonintervijā, 22 gadus vecais sportists un mūziķis par notikušo pauž, ka pārsteidzis tas fakts, ka par to visu jāuzzina no uzrakstiem internetā, bet pašam netika dota iespēja pateikt kaut vārdu savai aizstāvībai. Viņš gan lieki neuztraucas, jo lietas ātri mainās un vecos notikumus ātri nomaina jauni.

«Nevaru jau noliegt, ka tas ir skumji, bet «Supernova» ir katru gadu, un man iespējas vēl būs. Mūzikas gaitas manā dzīvē sākās jau sen, bet es neesmu mācījies mūzikas skolā vai citur. Kopš 12 gadu vecuma paralēli sporta gaitām mani interesēja arī mūzika kā hobijs. Kaut kā pats bakstījos un darbojos. Tad izdomāju savu skatuves vārdu, jo mana uzvārda pirmie trīs burti angliski nozīmē sauli, tāpēc laikam tā. Un «Saule» man šķiet tik ļoti attīstošs vārds visam tam, ko daru. Tā ir enerģētiska, spēcīga, apbrīnojama un unikāla kā objekts. Bez saules nevaram,» pastāsta Krišjānis Suntažs.

Tāpat kā sportā — vienmēr iespēja augt

Muzikālo vilkmi viņš nopietnāk attīstījis ar to, ka sācis radīt instrumentālo mūziku un ilgu laiku trenējies viens pats.

«Es rakstīju daudz dziesmu, dziedāju, klausījos sevī, analizēju, kā kas skan. Jā, varbūt būtu labi, ja man būtu bijis blakus kāds profesionālis, bet tas bija mans piedzīvojums, attīstība un ceļš, kā pilnveidot savas prasmes. Bet pēdējā gada laikā esmu gājis pie dažādiem vokāliem pedagogiem un trenējies, un turpināšu to darīt, jo es apzinos, ka ir vēl, kur augt un attīstīties. Tas ir tāpat kā sportā. Darbs ir ielikts diezgan nopietns. Arī šajā «Supernovas» dziesmā. Tur ir ielikta visa mana sirds un dvēsele.

To veidojām jau kopš 2020. gada kopā ar Rolandu Prīvertu-Beimo, kas ir mūzikas producents, un šai dziesmai vien ir kādas trīs versijas. Tajā tika ielikts tik daudz, tāpēc ir varbūt tik bēdīgi. Ar savu dziesmu 2021. gadā piedalījos labdarības maratonā «Dod pieci!». Tur tika atskaņota dziesmas «Finally Happy» cita versija. Ar komandu esam sašutuši, ka šīs dziesmas citas versijas izpildīšana labdarības maratonā bija tas iemesls, kas liedza dalību «Supernovā», jo nelikās, ka tā varētu būt problēma vai noteikumu pārkāpums,» atklāj Krišjānis Suntažs.

Saulei vispirms jāuzlec, lai varētu norietēt, tāpēc jaunais un talantīgais mūziķis Krišjānis Suntažs no Talsiem ir ideju, enerģijas pilns, lai ietu tālāk arī pēc nepatīkamā lieguma piedalīties konkursā «Supernova». /Publicitātes foto/

Ja noteikumi, tad noteikumi

Iesniedzot dziesmu konkursam, mūziķis Saule apstiprinājis, ka ir informēts un piekrīt pieteikšanās nolikumā ietvertajiem nosacījumiem. Diemžēl LTV projekta komandai, kas izvērtēja muzikālo darbu atbilstību, tikai pēc pusfinālistu izziņošanas kļuva zināms, ka Kristapa Suntaža dziesma «Finally Happy» jau publiski atskaņota 2021. gada 19. decembrī labdarības akcijā «Dod pieci!», bet projekta noteikumos ir nosacījums, ka dziesma nevar būt bijusi publiski atskaņota pirms 2022. gada 1. septembra. Kopā konkursam tika pieteiktas 125 dziesmas, 121 no tām — nolikumā noteiktajā termiņā. 21 pieteikums nekvalificējās tālākai izvērtēšanai, jo neatbilda nolikumā noteiktajam — vai nu netika iesniegta pilnvērtīga informācija vai izpildītāji nebija Latvijas pilsoņi, vai arī ārzemju autoru īpatsvars bija lielāks, nekā konkursā atļauts. Konkursa uzvarētājs, kuru noteiks žūrija un skatītāji fināla balsojumā 11. februārī, iegūs iespēju maijā pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā.

Gan pašam Krišjānim, gan ieinteresētai auditorijai ziņa par diskvalifikāciju šķiet pārsteidzoša, jo vēl tikai mazu brīdi pirms šī paziņojuma oficiāli medijos pausts par talsenieka dalību «Supernovā», lai pretendētu uz Eirovīziju. Līdz ar LTV valdes lēmumu par iekļūšanu konkursa finālā sacentīsies 14 mūziķi, nevis 15. Atstādinātā mūziķa vietā netiks izraudzīts cits dalībnieks, jo jau ir uzsākta gatavošanās konkursa pusfinālam.

Būs citas iespējas

Krišjānis Suntažs par notikumu, kas medijos dažas dienas noteikti tiks atspoguļots kā dzeltenās preses aktualitāte, pauž, ka patīkami tas nav. «Bet es domāju, ka šī dziesma «Finally Happy» tiks izlaista pēc iespējas ātrāk. Varbūt pat tuvākajās dienās. Pataisīsim to vēl foršāku, un lai tā iet tautā! Dosim tautai klausīties. Jau līdz šim brīdim atsauksmes bija fantastiskas, arī no ārzemēm.

Bija pārsteidzoši dzirdēt tik labu novērtējumu, tāpēc paldies visiem par atbalstu! Man dziesmu ir daudz, lai varētu tās izdot un izdot, tāpēc jau laikam nav, par ko tik ļoti skumt. Vēl vairāk iedvesmots, pieredzes bagātāks pieteikšos nākamajā «Supernovā» vienkārši tāpēc, lai to izdarītu. Tagad, protams, it tāda nepabeigta darba sajūta. Lietas vienmēr ir jāizdara līdz galam. Kaut ar otro piegājienu, bet jāizdara,»

ar skatu uz drīzajiem nākamajiem soļiem sarunu noslēdz mūsu novadnieks Krišjānis Suntažs jeb Saule.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.