Pēc ilgiem laikiem — mācību uzņēmumu tirdziņš atkal klātienē

Pēc ilgiem laikiem — mācību uzņēmumu tirdziņš atkal klātienē

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņā “CITS BAZĀRS” piedalījās skolēni no Talsu Valsts ģimnāzijas un Talsu 2.vidusskolas. Jauniešiem tā bija īpaša diena, jo piedāvāt un prezentēt savu produkciju potenciālajam pircējam tirgū nav viegli. Idejas, ko jaunieši prezentēja, bija ļoti dažādas.

Izrādās, ka ziemas laikā sakrājušās burciņas, kas brīžam šķiet lieka nasta, noder skaistuma un omulības radīšanai. Talsu Valsts ģimnāzijas mācību uzņēmuma «Rope Tie» dalībnieki burkas bija izveidojuši par skaistiem interjera akcentiem ar lietderīgu pielietojumu. No auklām un virvēm tika izgatavots burciņu vai pudeļu turētājs. Markuss Kaspars, Armands Grencis un Marija Rezonga bija izgatavojuši arī sava uzņēmuma piedāvātās produkcijas bukletu, kas arī pēc laika kādam, kas to paņēmis, atgādinātu par iespēju šādā veidā ienest gaismu mājās un sirdīs.

Talsu Valsts ģimnāzijas jaunietes Kate Cela, Eriana Veļika, Samanta Vītola un Anna Fārenhorste savā uzņēmumā «Kessa» radījušas rokassprādzes dažādās tehnikās un gredzenus, kā arī skaistas zīda matu gumijas, ko jauniešu vidū sauc par skrančijiem. Ideja meitenēm radusies, jo pašām tas ir aktuāli, pie tam skrančiji ir ne tikai paredzēti matu savākšanai zirgastē, copē vai bizē, bet tiek izmantoti nēsāšanai arī uz rokas kā aksesuārs.

Ģimnāzijas audzēkņi Juris Jurģis Riekstiņš, Sandijs Gabriels Siliņš un Kristers Rudzītis mācību uzņēmumā «3201» akcentu likuši uz apģērba otrreizēju pielietošanu, kas mūsdienās ir ļoti populārs zaļās domāšanas veids. Puiši T kreklus un bikses dekorējuši ar speciālām auduma krāsām, un dažādās tehnikās tos greznojuši ar nelieliem zīmējumiem. Apģērbam iedota otrā elpa un kāda rozīnīte, un jaunieši savā uzņēmumā piedāvā veikt arī īpašus pasūtījumus, ja ir kāda unikāla vēlme.

Mācību uzņēmuma «Lucerna» dalībnieki no Talsu Valsts ģimnāzijas lieliski parādījuši praktiskā latvieša domāšanu — no vecāku darbavietas atnesuši izdedzinātu sveču atlikumus, krājuši tos un izveidojuši jaunas sveces. Latvisku pieskaņu piedod sveču diegi, jo ierastā baltā vietā tie ir maisauduma brūni. /Foto: Ģirts Grenevics/

Mūžu dzīvo — mūžu mācies, un kādā dienā uzzini, ka uz speciāla printera var radīt arī blašķveidīgas pudeles, ko lieliski pierādīja jaunieši no Talsu 2. vidusskolas Artis Jēkabsons un Laura Luīze Sīpola, demonstrējot sava uzņēmuma «HidroBook» piedāvāto produktu. Dzīvojam modernā pasaulē, kurā pieejami mūsdienīgi risinājumi un formas.

Jaunieši no Talsu 2. vidusskolas, kuri pārstāv mācību uzņēmumu «Ra soap» tirdziņā, piedāvāja pašu radītas ziepes. Recepte atrasta internetā, un viņi iegādāties piedāvāja ziepes no dabiskiem izejmateriāliem, pie tam ar skaistu aromātu. Uzņēmuma dalībnieki — divi Ralfi, Rafaels un Aleksis — pārliecinoši zina pastāstīt par savas produkcijas dabiskumu un nevar neuzteikt arī vienkāršo, bet gaumīgo iepakojumu. Uzteicama ir jauniešu pacietība, jo ziepes pēc izejmasas pagatavošanas gatavas ir tikai pēc dažām dienām, jo recepte īpaša un ātrāk tās necietē.

Skolēnu uzņēmuma «Daka» meitenes no Talsu Valsts ģimnāzijas iepazīstināja ar savu radīto produktu — auduma somām, ko piegriezušas un šuvušas ar lielu rūpību, prezentējot dažādu krāsu risinājumus. /Foto: Ģirts Grenevics/

Skolnieces no Talsu 2. vidusskolas Ance Kurāte un Samanta Kristberga, uzņēmuma «Crochetful» pārstāves, kuras mīl rokdarbus, tirdziņā piedāvāja tamborētas somas ikdienai. Un nevar nepiekrist, ka vizītkartē pieminētā viņu mīlestība radīt, manāma arī veikumā. Skaisti, maigi, smalki un no sirds. Piedāvājumā arī tamborēta somiņa no dzijas, kura radīta no pārstrādātiem džinsiem. Sarunā ar meitenēm pavīdēja doma, ka, tirgojot šādu veikumu internetā, varētu būt labs pieprasījums, jo ārvalstīs rokdarbiem ir īpaša pievienotā vērtība.

Talsu Valsts ģimnāzijas puiši no mācību uzņēmuma «Tech Guru» patiešām kā ātrās reaģēšanas vienība piedāvā palīdzēt stacionāro datoru labošanā. Jaunieši pašmācības ceļā iemācījusies labot šādus datorus un savu uzņēmumu prezentēja modernā veidā, kad apmeklētājam ar savu mobilo telefonu vajadzēja skenēt viņu datora ekrānu, un uz tā momentā parādījās viņu uzņēmuma vizītkarte un piedāvātie pakalpojumi.

Mācību uzņēmuma «Labenieks» dalībnieki no Talsu 2. vidusskolas Klāvs Araks, Daniels Karlsons un Rinalds Sproģis prezentēja pudeļu turētāju, kuram varētu piemeklēt vairākas funkcijas. Tas veidots no plākšņu atgriezumiem, un jaunieši pastāsta, ka adītājām tas lieliski noder arī kā kamolu turētājs, lai diegi nepiņķerētos, jo mājvieta sanāk pat sešiem kamolīšiem, kuri savā starpā nepiņķerētos un neradītu sajukumu.

Beatrise un Sibilla Strausmanes skolēnu mācību uzņēmums «Uguns roze» no Talsu 2. vidusskolas iekuru radījušas kā skaistu dekoru, radot to no olu iepakojumiem, tādēļ uzņēmums nominēts kā viens no videi draudzīgākajiem.