POLAR, GARMIN un SUUNTO viedpulksteņi: kādas ir galvenās atšķirības un kā  izvēlēties sev piemērotāku modeli?

POLAR, GARMIN un SUUNTO viedpulksteņi: kādas ir galvenās atšķirības un kā  izvēlēties sev piemērotāku modeli?

Nav noslēpums, ka šobrīd dzīvojam digitalizācijas gadsimtā, un pasaule attīstās ārkārtīgi strauji, tāpēc var būt grūti sekot līdzi visām novitātēm un jauninājumiem. Viedpulksteņi jau labu laiku ir kļuvuši par mūsu ikdienišķu dzīves sastāvdaļu, tāpēc ir svarīgi izvēlēties piemērotāko viedierīci savām ikdienas vajadzībām. Pirmajā acu uzmetienā var šķist, ka visi viedpulksteņi savā starpā izskatās ļoti līdzīgi, tāpēc pirms to iegādes jums ir jāsaprot un jāsalīdzina, kā dažādi zīmoli un modeļi ir atšķirīgi cits no cita.

Garmin viedpulksteņi kļūst arvien populārāki ik dienu, jo apvieno sevī noderīgu funkciju kopumu, un pateicoties to daudzveidībai un nepārspējamai funkcionalitātei, pulksteņi ir īpaši iecienīti sportistu vidū. Garmin arvien biežāk savos modeļos izmanto pašu ražotus saules bateriju paneļus un pastāvīgi uzlabo akumulatora veiktspēju, tādējādi palielinot aksesuāra izmantošanas iespējas bez nepieciešamības pēc papildu uzlādes. Garmin viedpulksteņi iekļauj sevī pārdomātu modinātāju, laikapstākļu logrīku, WiFi savienojuma iespēju datu apmaiņai ar datoru, termometru, barometru, aktivitātes izsekošanu un vairākas citas lietotnes. Papildus tām, Garmin izdevās veiksmīgi izveidot savu bezkontakta norēķinu sistēmu Garmin Pay, palielināt atmiņu mūzikas lietotnēm, un nodrošināt iespēju lejupielādēt navigācijas topogrāfiskas kartes. Atšķirībā no saviem konkurentiem Garmin ir saglabājis lietotņu veikalu ar sporta programmām, pulksteņu ciparnīcām, un dažādiem citiem logrīkiem, laikā kad citi ražotāji no šīs iespējas ir atteikušies. Viedpulksteņu tirgū Garmin turpina ieņemt līdera pozīcijas, jo tas ražo augstas kvalitātes un izturīgus modeļus, kas ir rūpīgi izstrādāti, lai atbilstu klientu vajadzībām un prasībām.

Polar viedpulksteņu galvenā iezīme ir īpaši precīza sporta metrika un slodzes un atjaunošanas procesa analīze. Viedpulksteņi ir plaši pazīstami pateicoties miega diagnostikai, skriešanas programmu daudzveidībai, kā arī ar unikālu šī zīmola lietojumprogrammu — skriešanas indeksa funkciju, kura palīdz uzlabot treniņu aerobo veiktspēju.

Cita funkcija, kas Polar viedpulksteņus atšķir no konkurentiem un kas nav atrodama pārējos modeļos, ir ortostatiskā testa ietveršana konfigurācijā – tests pārbauda jūsu treniņu datus un informē par to, kā ķermenis pielāgojas vingrinājumiem. Polar būs lieliski piemērots cilvēkiem, kas nodarbojas ar ciklisku sportu: skriešanu, slēpošanu, peldēšanu, triatlonu u. c.

Ja jūs esat orientēšanas, kalnu skriešanas vai pārgājienu cienītājs un entuziasts, tad ir noteikti jāpievērš uzmanība Suunto zīmola viedpulksteņiem. Salīdzinājumā ar citu ražotāju modeļiem, Suunto viedpulksteņi ir vislabāk piemēroti šiem uzdevumiem, jo ir aprīkoti ar lielas ietilpības akumulatoriem ar pārdomātu darbību, kas laicīgi brīdina par izlādi. Suunto navigācijas funkcija arī ir augstākās klases, ar atsevišķu izvēlni, kas atvieglo meklēšanu un ietaupa laiku. Turklāt pastāv iespēja izveidot un ātri lejupielādēt savu maršrutu, izmantojot pulksteņa vai viedtālruņa lietotni. Pateicoties somu kvalitātei, Suunto viedpulksteņu tirgū ir pazīstams kā uzticams un izturīgs zīmols, kas jūs noteikti nepievils ikdienā un sporta aktivitāšu laikā.

Salīdzinoši nesen Polar un Garmin sporta pulksteņos tika ieviests jaunievedums, kurš ātri vien ir kļuvis populārs amatieru vidū, proti, vizuālā treniņa funkcija, kas piedāvā personīgo treniņu plānu ar detalizētu aprakstu par katru vingrinājumu; dati tiek analizēti, ņemot vērā miega un atpūtas laiku. Lai gan varam droši apgalvot, ka drīzumā arī Suunto viedpulksteņi varēs būt aprīkoti ar līdzīgu funkciju.

Kādi tad ir labākie viedpulksteņi skriešanai, peldēšanai, velosportam un triatlonam? Neskatoties uz dažām atšķirībām konfigurācijā un funkciju pieejamībā, visi trīs sporta pulksteņu tirgus flagmaņi ir līdzvērtīgi kvalitātes ziņā un treniņa beigās tie uzrāda vienādus datus, tāpēc jums jāizdara izvēle, pamatojoties tieši uz jūsu vajadzībām un nepieciešamām pamatfunkcijām.