SIA «Valpene wind» Dundagā uzticēta lokālplānojuma izstrāde

SIA «Valpene wind» Dundagā uzticēta lokālplānojuma izstrāde

Enerģētiskās krīzes fonā, kad daudzas valstis, tajā skaitā Latvija, stiprina savu enerģētisko neatkarību un kāpina uz vietas saražoto elektroenerģijas jaudu, Talsu novada dome ir pieņēmusi lēmumu par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu SIA «Valpene wind» vēja parka ierīkošanai. Zviedrijas vēju parku attīstītāja «Eolus» uzņēmums SIA «Valpene wind» strādā pie vēja parka Dundagā ar jaudu līdz 270 megavatiem (MW) izbūves uzsākšanas un ir gandarīts par Talsu novada domes atbalstu tik ilgi gaidītajā enerģijas zaļināšanā. Rakstā skaidrojam svarīgākos faktus, kas jāzina par iecerēto parku!

«Eolus» valdes locekle Inga Āboliņa norāda, ka lokālplānojuma izstrāde ir svarīgs solis pretī tam, lai Dundagā vēja parks «Valpene» tiktu veiksmīgi izbūvēts:

«Vēja parki ir Latvijas enerģētiskās neatkarības nākotne, parkiem sniedzot savu artavu vietējai infrastruktūrai. Tieši «Valpene» jau no 2028. gada varētu dabai draudzīgā veidā nodrošināt līdz pat 14% no Latvijas elektrības patēriņa. Tāpēc augstu vērtēju Talsu novada pašvaldības atbalstu, kas ļauj ar teritorijas plānošanu saistītos jautājumus risināt atbilstīgi ietekmes uz vidi novērtējumam, respektējot dabas vērtības. Bez teritorijas plānojuma detalizēšanas vai grozīšanas, paredzot vēja elektrostaciju un vēja parku izvietošanas iespēju, nav iespējams izbūvēt vēja parku. Domes atbalsts un sadarbība ir ārkārtīgi nozīmīga, lai projekts izdotos.»