Talsos aizvadīta VUGD Atvērto durvju diena

Talsos aizvadīta VUGD Atvērto durvju diena

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 157. gadadienu, pēc divu gadu pārtraukuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vēris durvis ciemiņiem. Iepazīt ugunsdzēsēja glābēja darbu klātienē visās VUGD daļās un posteņos varēja 17. maijā. Ņemot vērā lielo interesi, Talsu daļā ciemošanās turpināsies 23. un 24. maijā.

Lielu prieku bērniem sagādāja izaicinājums, kura laikā, izmantojot ūdens strūklu, bija jācenšas trāpīt mērķī. /Foto: Edgars Lācis/

Atvērto durvju dienas ietvaros no 9.00 līdz 19.00 ugunsdzēsēji glābēji iepazīstināja mazos un lielos apmeklētājus ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja depo, parādīja VUGD tehniku, ļāva izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniedza atbildes uz jautājumiem, atgādināja par drošību un pastāstīja par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Izglītības iestādēm, sazinoties ar konkrēto VUGD daļu un posteņu kontaktpersonām, apciemojums bija jāpiesaka iepriekš, bet pārējie ciemiņi tika gaidīti jebkurā pasākuma norises laikā bez iepriekšējas pieteikšanās.

Lielākā interese bērnu vidū bija vērojama par glābšanas instrumentiem un tehniku. /Foto: Edgars Lācis/

Kurzemes reģiona brigādes Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības nodaļas inspektore Dace Legzdiņa atklāja, ka ar preventīvo darbu, iesaistot bērnus, VUGD nodarbojas jau sen. Pandēmijas laikā divus gadus Atvērto durvju dienas nenotika, tāpēc prieks par atkalredzēšanos ir divtik liels. D. Legzdiņa atzina, ka aktivitāte ir liela, līdz ar to ciemošanās turpināsies 23. un 24. maijā. Atvērto durvju dienu apmeklē gan privātpersonas, gan izglītības iestāžu audzēkņi. Šogad lielāko apmeklētāju skaita īpatsvaru veidoja pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, bet iecienīta šī diena ir kļuvusi arī skolēnu vidū. Ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu iepazinās arī vairākas ģimenes, kas bērnus skolo mājmācībā. Iepriekšējos gados Atvērto durvju diena sakrita ar Muzeju nakti, taču arī tas apmeklētāju plūsmu nemazināja.

Lielākā interese bērnu vidū bija vērojama par glābšanas instrumentiem un tehniku. /Foto: Edgars Lācis/

Par galveno bērnu interešu objektu D. Legzdiņa sauc glābšanas instrumentus un tehniku. «Izrādām automašīnas, izejam cauri garāžas stāvvietai, apskatāmies, kas ir cisternās, pastāstām, kā tiek izmantots aprīkojums, iepazīstinām ar darba specifiku, kā arī parūpējamies par nelielām sacensībām un atjautības uzdevumiem. Neiztrūkstošs elements ir izaicinājums, kura laikā, izmantojot ūdens strūklu, jācenšas trāpīt mērķī. Popularizējot ugunsdzēsēju glābēju darbu, iepazīstinām ar darba specifiku un savijam to kopā ar prevenciju. Šobrīd jautājums numur viens ir dūmu detektora uzstādīšana un ugunsdzēšamie aparāti. Katrā darbiņā, katrā vietā mums ir sava specifika — sākot ar prevenciju un beidzot jau ar brīdi, kad ir notikusi nelaime un glābējiem ir jāsteidzas palīgā. Ugunsdzēsējs glābējs — tā ir misija. Kāds šo profesiju pārmanto, bet kādam tas ir sapnis kopš bērnības.»

Lai kaut nedaudz iejustos ugunsdzēsēju glābēju ādā, apmeklētājiem tika dota iespēja pielaikot aizsargtērpu. /Foto: Edgars Lācis/