Talsu Kristīgajai vidusskolai — jauns multifunkcionālais laukums

Talsu Kristīgajai vidusskolai — jauns multifunkcionālais laukums

Talsu Kristīgās vidusskolas skolēni mācību gadu noslēdza ne tikai ar prieku, ka sācies vasaras brīvlaiks, bet arī ar sajūsmu par jauno multifunkcionālo sporta laukumu, kas bijusi ne tikai sportot gribētāju praktiska vajadzība, bet arī pandēmijas laikā radusies nepieciešamība — ērta ārtelpa, kur pulcēties, ja citādāk nevar.

Saulainais pusdienas laiks laukuma atklāšanas dienā bija piesātināts ar stipru vēlmi beidzot jaunajos basketbola grozos iemest bumbu un sajust cieto pamatu zem kājām iepriekš pierastā zāliena vietā, ko skolēni arī varēja darīt. Prieks bija jūtams visu sirdīs, jo pašā pilsētas sirdī Talsu Kristīgā skola atkal kļuvusi bagātāka, un, šķiet, gluži tāpat kā Rīga tā nekad nevar būt gatava, jo vienmēr tiek saskatītas iespējas augt, paplašināties un kļūt daudzpusīgākiem.

«Ja runājam par uzņēmumu, kas īstenoja šo projektu, tad jāmin fakts, ka bijuši trīs piedāvājumi. Mans vīrs stingri pastāvēja, ka nav jāņem lētākais, bet ir jāņem «Talce». Un esam ārkārtīgi gandarīti par šo izvēli,» uzsvēra Talsu Kristīgās vidusskolas direktore Inguna Gruzniņa (pirmā no labās).
/Foto: Edgars Lācis/

Atkal kāds sapnis īstenots

Skolas direktore Inguna Gruzniņa atklāšanas uzrunā pauda, ka esam klātesoši vēsturiskam brīdim, jo atkal ir īstenojies kāds Talsu Kristīgās vidusskolas sapnis. «Sākās kovids un nedrīkstēja pulcēties. Tad valdība nāca klajā ar noteikumu, ka tikai iekšā nedrīkst, bet ārā to darīt drīkst… Tā skolotājai Andai Bernātei par izglītības procesu radās doma, ka blakus nepieciešams kāds ciets pamats, kur pulcēties bērniem. Tad manam vīram Mārim un meitai Zanei radās doma, ka cietais pamats ir jāpārvērš sporta laukumā, jo pamats tad paliek ciets jebkuros apstākļos. Lūk, tā radās šī ideja par multifunkcionālo sporta laukumu. Tad nu man šī doma bija jāīsteno, jo tas, kas ir redzams, kaut ko maksā. Un maksā apmēram 200 000 eiro, un šī nauda ir amerikāņu kristiešu ziedota,» atklāja I. Gruzniņa. Nākamais solis bijis sadarbība ar laukuma projekta veidotāju Juri Krupinski. «Ja runājam par uzņēmumu, kas īstenoja šo projektu, tad jāmin fakts, ka bijuši trīs piedāvājumi. Mans vīrs stingri pastāvēja, ka nav jāņem lētākais, bet ir jāņem «Talce». Un esam ārkārtīgi gandarīti par šo izvēli, jo pēdējā laikā esam cēluši diezgan krietni un tik solīdus darbiniekus ilgi nav bijusi iespēja redzēt, tāpēc šodien varam paskatīties uz tik kvalitatīvi veiktu darbu. Tas ir ilgtermiņa projekts,» turpināja skolas direktore, pateicoties SIA «Talce» iesaistītajam personālam personīgi.

Sporta skolotājs Ingvars Lerhs uzrunā neslēpj prieku, ka nu Talsu Kristīgās vidusskolas skolēniem ir jaunas iespējas izpausties, kuras pavisam noteikti tiks liktas lietā. /Foto: Edgars Lācis/

Pabeigts laikā un bez stresa

Inguna Gruzniņa uzsvēra jaunā laukuma nozīmību arī tajā aspektā, ka cilvēks tika radīts kustībai, taču mūsdienu telefoniem veltīto jūtīgo skārienu un datorpeļu laikmetā šo kustību ir arvien mazāk. Vairāk sanāk sēdēšana, tāpēc šī iespēja sportot turpat pie skolas ir tik aktuāla — jaunais laukums būs par svētību fiziskajai veselībai un pašu priekam.

Kompānijas SIA «Talce» ražošanas direktors Arvis Andersons pastāstīja, ka par projektu domāts un viss aprēķināts ziemā, bet februārī visus pārsteidzis karš Ukrainā un pēkšņais cenu pieaugums. Šis bijis pirmais pavasara objekts, bet vasaras siltais laiks iesācies jau ar pabeigtu objektu.

Lai arī gods pirmās bumbas jaunajā sporta laukumā mest grozā tika Talsu Kristīgās vidusskolas direktorei Ingunai Gruzniņai un SIA «Talce» ražošanas direktoram Arvim Andersonam, mācību pārzinei Andai Bernātei pirmajai izdevās veiksmīgs metiens, bumbu trāpot grozā.
/Foto: Edgars Lācis/

Talsu Kristīgās vidusskolas direktore sarunā uzsvēra, ka visu ilgu gadu pieredzē, kad notikuši kādi skolas celtniecības darbi vai realizēti kādi projekti, nekad nav bijis tā, ka viss pabeigts laikā un bez stresa, bet šoreiz tā bijis. Jautāts par multifunkcionālā laukuma seguma materiālu, SIA «Talce» ražošanas direktors Arvis Andersons pastāstīja, ka darba norise gan bijusi atkarīga no laikapstākļiem, taču rezultāts sanācis labs. Gumijotā materiāla masa iepriekš tika sagatavota, bet pēc tam soli pa solim ieklāta, un viss lielākoties ir roku darbs. Šis nav variants, kad kāds segums vienkārši uzrullēts uz laukuma. «Ja materiāls netiek bojāts mehāniski, tad nezinām, kas to varētu sabojāt, jo tam jākalpo ilgi,» neformālā sarunā atklāja uzņēmuma pārstāvji.