Tipiskākās kļūdas remontdarbu laikā

Tipiskākās kļūdas remontdarbu laikā

Foto: Freepik.com / prostooleh

Mājas vai dzīvokļa remonts, neatkarīgi no tā apjoma, bieži vien ir saistīts ar lielākiem vai mazākiem izaicinājumiem un kļūdām, kas var radīt papildu sarežģījumus un lieki patērēt gan laiku, gan naudu. Šoreiz apskatīsim četras bieži pieļautas kļūdas remontdarbu laikā – lasi rakstu, lai Tu no tām izvairītos!

1. kļūda: nepietiekama izpēte

Entuziasms, uzsākot mājokļa remontu, mēdz būt liels, un tā vien šķiet, ka visus darbus būs iespējams paveikt zibens ātrumā – atliek vien tiem uzreiz ķerties klāt. Tā gluži nav, turklāt nepārdomāta darbošanās parasti noved pie dažnedažādām problēmām. Lai tā nenotiktu, izpēti, kādā stāvoklī ir svarīgākās mājokļa komponentes – elektroinstalācija, ūdens un kanalizācijas caurules, santehnika, logi, gāzes un apkures ierīces un caurules, durvis, grīdas, sienas.

Tas palīdzēs izvairīties no situācijām, kad, piemēram, pēc skaista kosmētiskā remonta vannas istabā nākas teju iznīcināt kādu no sienām, lai piekļūtu savu laiku nokalpojušām, pilēt sākušām ūdens caurulēm, vai arī jāpārvelk vecie elektrības vadi, kas vairs nespēj izturēt slodzi. Attiecīgo izpēti uztici profesionāļiem – tās būs papildu izmaksas, taču diezin vai pats spēsi atklāt mazāk redzamus defektus.

2. kļūda: darbošanās bez konkrēta plāna

Foto: Freepik.com / freepik

Pat tad, ja ieplānotas tikai nelielas kosmētiskas pārvērtības vai vienas telpas remonts, ir svarīgi sastādīt veicamo darbu sarakstu ar konkrētu secību. Pirmie jāveic lielākie un ķēpīgākie darbi:

  • Elektroinstalācijas nomaiņa;
  • Sienu demontāža;
  • Grīdas maiņa vai līdzināšana;
  • Logu un durvju nomaiņa;
  • Santehnikas darbi u. c.

Tikai pēc šiem darbiem seko kosmētiskie remontdarbi, parūpējoties par skaisti krāsotām sienām un citiem interjera elementiem. Jo Tu taču nevēlies, lai perfekti izlīdzinātu un pāris dienas atpakaļ nokrāsotu vai tapetēm aplīmētu sienu nejauši sabojātu ar jauno vannu, kas tiek nesta uz vannas istabu, vai ne?

3. kļūda: pārlieku liels optimisms, aprēķinot provizoriskās izmaksas

Viena no remonta plānošanas fāzēm ir tāmes sastādīšana. Tajā jāietver gan materiālu izmaksas, gan samaksa meistariem. Pirmkārt, nekad tāmi neveido, tajā ietverot pašas lētākās cenas par materiāliem. Tas, ka šodien noskatītajai izlietnei vai tapetēm pieejama vilinoša atlaide, nenozīmē, ka tāda būs arī brīdī, kad šīs lietas iegādāsies. Otrkārt, rēķinies, ka materiālus var nākties iegādāties vairāk, nekā sākumā paredzēts – ikvienam var gadīties situācija, kad flīžu kaste izkrīt no rokām vai kāda no rīģipša plāksnēm nesot pārlūzt.

Treškārt, arī uz meistaru sākotnēji nosauktajām cenām pilnībā paļauties nevar – reizēm darbi ievelkas, jo mēdz uzrasties grūtāk novēršami defekti vai citi apgrūtinājumi. Un arī tad, kad provizoriskie izdevumi sastādīti, tas vēl nav viss – vismaz 10 līdz 15 procentus atvēli negaidītiem izdevumiem.

4. kļūda: sarežģītu darbu veikšana pašam

Foto: Freepik.com / freepik

Vēlme iesaistīties remontdarbu veikšanā ir apsveicama, taču pirms tam reāli jāizvērtē savas spējas. Ja Tev nav attiecīgu zināšanu un prasmju, sarežģītākus darbus (piemēram, flīzēšanu, grīdas seguma nomaiņu, iekaramo griestu ierīkošanu) noteikti uztici profesionālam speciālistam, nemaz nerunājot par darbiem, kas saistīti ar elektrību, gāzi un santehniku.

Pats vari paveikt vienkāršākos darbus – veco tapešu vai flīžu noplēšanu, telpas atbrīvošanu no mēbelēm, mazākos demontāžas darbus.

Ja esi nonācis līdz šī raksta beigām, remonts mājoklī Tev noteikti ir aktuāls temats. Mums ir laba ziņa – Banknote blogā par šo tēmu atradīsi patiešām noderīgu papildu informāciju – tajā nupat ievietots raksts Dzīvokļa remonta izmaksas kvadrātmetrā 2024. gadā!