5 veidi, kā ātrāk sakrāt naudu

5 veidi, kā ātrāk sakrāt naudu

 

Neatkarīgi no finansiālā mērķa veida un apmēra, naudas krāšana gandrīz nekad nav vienkāršs uzdevums. Tas prasa pacietību un disciplīnu, tādēļ daudzi domu par uzkrājumu veidošanu agri vai vēlu vienkārši atmet. Tomēr dažkārt, lai sasniegtu šo finansiālo mērķi, atliek tikai pamainīt stratēģiju. Raksta turpinājumā 5 naudas krāšanas veidi, kas var palīdzēt!

1. Izmēģiniet nedēļas nogali bez tēriņiem

 Nosakiet sev nedēļas nogali bez izdevumiem – ja iespējams, reizi vienā vai divos mēnešos. Tā vietā, lai tērētu naudu izklaidēm, izmēģiniet pastaigas, galda spēles, kino vakarus mājās un citas aktivitātes, kas neprasa lielus ieguldījumus.

2. Pirms tērējat, ietaupiet

 Vēlaties sevi iepriecināt ar kaut ko jaunu, bet ne obligāti vajadzīgu? Izaiciniet sevi vispirms šo summu ietaupīt kaut kur citur. Piemēram, nedzeriet kafiju ārpus mājas, pusdienas ņemiet līdzi uz darbu, vairāk staigājiet kājām. Šī stratēģija palīdzēs Jums papildus ietaupīt un saprast, vai kārotā lieta tiešām ir tā vērta.

3. Pārskatiet maksājumu rēķinus

Izvērtējiet, cik Jūs maksājat par telefonu, internetu un televīziju, un izpētiet iespējas – varbūt šos izdevumus var samazināt, piemēram, izvēloties citu tarifu vai pārejot pie cita pakalpojuma sniedzēja.

4. Sekojiet līdzi izdevumiem

 Lai uzkrājuma veidošana būtu veiksmīga, ir svarīgi sekot līdzi naudas plūsmai visa mēneša garumā. Ja nezināt, kam un cik daudz tērējat, vismaz mēnesi pierakstiet savus izdevumus, lai saprastu, kur vēl var ietaupīt.

5. Atmaksājiet aizdevumus

Ja Jums ir aktīvas kredītsaistības, to ātrākai atmaksai būtu jābūt prioritātei. Plānojot budžetu, mēģiniet rast iespēju palielināt ikmēneša kredītmaksājuma summu, kas palīdzēs ātrāk atmaksāt aizdevumu un samazināt kopējās kredīta izmaksas. Pat 10 eiro klāt pie ikmēneša maksājuma summas ir būtisks ieguldījums finansiālajā stabilitātē.

Tomēr, lai arī kādi būtu centieni, dažkārt finanses vajadzīgas ātrāk nekā esam paspējuši tās sakrāt. Tādā gadījumā, iespējams, nāksies aizņemties naudu, taču šis lēmums ir jāpieņem pārdomāti, izvērtējot savas iespējas. Dažāda veida aizdevumi pieejami bankās, kā arī pie nebanku aizdevējiem – tādiem kā Sefinance. Ja tas ir aktuāli, apskatiet piedāvājumu un izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

 

 

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.