Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve ir viens no gaidītākajiem infrastruktūras attīstības darbiem Talsu novadā. Iepriekšējais izbūvēts pirms vairāk nekā 40 gadiem, un pēdējos gados gan skolēni, gan vietējie mazpilsētas iedzīvotāji varēja tikai sapņot par mūsdienu apstākļiem atbilstošām sportošanas iespējām. Līdz ar stadiona atklāšanu pašai Valdemārpils vidusskolai vēl kādas būtiskas pārmaiņas.
Stadions Valdemārpilī varēja arī nebūt – ne tikai tāpēc, ka būvniecības laikā ķibeles, bet jau pašā sākumā, kad stadiona ieceri gribēja samazināt, Valdemārpils vidusskolas direktors ļoti iestājās par ideju – vai nu tāds vai nekāds. “Bija piedāvājums samazināt skrejceļu skaitu, vēl virkni lietu ar teikumu: “Pagaidām — pēc tam!”. Un tajā brīdī es ļoti labi sapratu to, ka tas “pēc tam” nekad nepienāks,” dalās Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis.
Šis nav pirmais stadions Talsu novadā, tāpēc direktors atzīst, ka šis ļāvis labot iepriekšējo nepilnības – tāpēc šeit žogs aiz futbola vārtiem un tribīnes. Vai sakārtotā sporta infrastruktūra ļaus piesaistīt jaunus audzēkņus, rādīs nākotne. “Bet arī es kā vecāks skatos saviem bērniem vidi, kurā viņi iet skolā vai apmeklē ārpus stundu nodarbības,” atzīst Andris Dzenis. “Un šis bija viens no kauna traipiem.”
Stadions atvērts visai sabiedrībai no 6.00 līdz 23.00, un pirmie aktīvistii to steidza iemēģināt jau atklāšanas pirmajās minūtēs. “Kaut kāda cerība uz dzīvību, attīstību – kur ir bērni, tur arī nākotne,” Edgars Pūliņš, valdemārpilnieks. “Es, iespējams, nākšu šeit katru dienu tagad, lai ar draugiem spēlētu futbolu,” tā Valdemārpils vidusskolas audzēknis Kristians. “Beidzot bumbu varēs taisni padot – pirms tam te bija jācīnās ar kurmjiem vienlaicīgi, spēlējot futbolu,” papildina Egars Pūliņš.
Edgars atzīst, ka līdz šim bijis grūtāk atrast ar ko, nevis kur Valdemārpilī sportot, tāpēc viņš cer, ka jaunā infrastruktūra piesaistīs tos, kas brīvo laiku izmantoja citām aktivitātēm. Bet skolēni priecājas, ka vairs nebūs jāskrien Dupurkalnā, kas neesot bijis ļoti interesanti. Pirmo apli izskrēja skolotāji. “Šis aplis, šķiet, nav lielāks un grūtāks, jo Dupurkalnā, kur skrējām, tur bija lielāks, un kalni arī bija ļoti augsti, tāpat arī līkumi visu laiku. Es domāju, ka te būs vieglāk. Skolotāji nav skrējuši Dupurkalnā, tāpēc viņiem šodien šeit bija grūtāk,” tā Kristians.
Šobrīd svētki, bet patiesībā ceļš līdz pabeigtam stadionam prasījis daudz nervu. Pērn stadionā strādnieku palika arvien mazāk līdz darbi apstājās un ar iepriekšējo būvnieku līgumu lauza – drīz pēc tam tas arī sāka maksātnespējas procesu. Jaunajam būvniekam ļoti paveicās ar laikapstākļiem, kas bija būtiski, lai darbus pabeigtu. “Praktiski uzsākot šo pārņemto objektu, varētu teikt, ka gandrīz 50% viņam bija jāpabeidz. Vismaz finansiālā ziņā – varbūt ne tik daudz tas bija darba apjoms, bet no finansiālās puses, kā redzat, šis segums sastādīja lielāko procentu, kas ir šajā projektā ieguldījums,” skaidro vecākā projketu vadītāja Ina Lībeka.
Kopējās stadiona izmaksas ir 1,3 miljoni eiro. Būvnieku maiņa izmaksas sadārdzināja. Līdz ar stadiona pabeigšanu darbu beidz ilggadējais Valdemārpils vidusskolas direktors, no kura kolektīvs atvadījās ar muzikālu pārsteigumu un asarām acīs. Tas, vai Andri Dzeni ikdienā pašu varēs sastapt sportojot jaunajā stadionā, lai paliekot iedzīvotājiem pārsteigums.
Foto autors Terēze Matisone.
Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.