Bezkontakta termometri

Termometri, jo īpaši klīniskie termometri, ir izmantoti mājsaimniecībā gadu desmitiem ilgi. Gandrīz visi no mums reizēm ir cietuši no drudža vīrusu, baktēriju vai citu iemeslu dēļ un izmantojuši termometru, lai izmērītu temperatūru. Viens no jaunākā veida termometriem ir bezkontakta termometrs, kam ir vairākas priekšrocības.

Sākotnējās termometru versijas bija dzīvsudraba termometri, kas tika ievietoti mutē zem mēles, un dzīvsudraba izplešanās ļāva nolasīt ķermeņa temperatūru.

Lai izmantotu mūsdienīgus infrasarkanos termometrus, nav nepieciešams ciešs fizisks kontakts. Infrasarkanais termometrs tiek turēts apmēram 30-60 cm virs pieres laika nerva, un temperatūra tiek reģistrēta un parādīta digitālā gaismas diodes (LED) displejā. Šie termometri ir pazīstami un uzticami.

Bezkontakta termometra priekšrocības

Nav iespējams pārnest lipīgas infekcijas no vienas personas uz otru. Ar vienu šādu termometru var viegli pietikt ģimenei, darbavietai vai pat slimnīcas palātai. Neatkarīgi no tā, cik rūpīgi izskalojat vai iztīrāt parastā dzīvsudraba termometru, joprojām pastāv infekcijas pārnešanas risks.

Bezkontaktu termometru precizitāte ir arī labāka nekā parastajiem termometriem.

Nav jātraucē cilvēks.Ir reizes, kad slima cilvēka temperatūra periodiski jāreģistrē ik pa laikam, piemēram, ik pēc četrām stundām, saskaņā ar ārsta norādījumiem. Dažreiz pat tad, kad pacients atpūšas vai guļ, viņu ir jāiztraucē, noliekot parasto termometru zem mēles. Izmantojot bezkontaktatermometrus, jebkurš pacienta ķermeņa temperatūru var izmērīt, netraucējot pacienta miegu.

Bezkontakta termometriem ir arī vairāku pēdējo rādījumu reģistrēšanas iespēja. Tas palīdz izveidot precīzu temperatūras diagrammu, lai ārsts diagnosticētu un izlemtu ārstēšanas veidu. Jaunākie termometri ļauj saglabāt 30 un vairāk rādījumus.

Parastos stikla dzīvsudraba termometrus var viegli salauzt vai sabojāt trieciena, vai kritiena laikā, bet bezkontakta termometri ir ļoti izturīgi.

Lielais digitālais LED displejs ļauj viegli lasīt pat cilvēkiem ar redzes problēmām.

Plašāks jauno termometru klāsts ļauj to izmantot ne tikai ķermeņa temperatūras mērīšanai.Mūsdienu termometrus var izmantot, piemēram, lai izmērītu vannas temperatūru, kas paredzēta zīdaiņa mazgāšanai, zīdainim paredzēta piena temperatūras mērīšanai u.c.

Jauns bezkontakta termometrs būs lielisks palīgs mājsaimniecībai.