Cik ir svarīgi ir matu želejas sastāvs un lietošanas paradumi?

Cik ir svarīgi ir matu želejas sastāvs un lietošanas paradumi?

 

Pietiek vien ar nelielu matu želejas daudzumu, lai fiksētu sausus matus vēlamajā matu sakārtojumā, radot perfekti gludu vai mitru matu efektu. Atbilstoši matu tipam izvēlēta matu želeja ne tika fiksēs matus, bet arī mitrinās un baros tos ar nepieciešamajiem vitamīniem, uzlabos matu struktūru vai nomaskēs nevēlamos defektus.

Tieši aktīvās sastāvdaļas ir tās, kas nodrošina matu ieveidošanas līdzekļa piedāvāto īpašību īstenošanos bez būtiskām blakusparādībām, kas var pasliktināt veselību vai labsajūtu. Tādēļ pirms matu želejas iegādes ir svarīgi pievērst pastiprinātu uzmanību arī produkta sastāvam un nepārspīlēt ar želejas lietošanas daudzumu.

Neatbilstošas matu želejas lietošanas sekas

Matu želejas, kuras sastāvā ir paaugstināts alkohola daudzums vai citas kodīgas ķīmiskas vielas, sausina galvas ādu un matus. Tādēļ rodas tādas papildus problēmas kā ādas kairinājums, nieze, matu folikulu pastiprināta aizsprostošanās ar atmirušām ādas šūnām un matu sakņu vājināšanās.

Šādas problēmas veicina blaugznu, seborejas dermatīta vai galvas iekaisuma veidošanos, kā arī pastiprinātu matu izkrišanu. Turklāt, tiek bojāts arī matu vizuālais izskats un to struktūra, jo mati, zaudējot savu dabisko mitrumu,  ne tikai kļūst trausli, viegli lūst un šķeļas galos, bet arī kļūst nespodri un krāsoti mati var pat mainīt savu toni.

Kā mazināt blakusparādību riskus?

Lai izvairītos no galvas ādas kairināšanas un matu neapzinātas bojāšanas, vēlams izvēlēties matu želejas uz ūdens bāzes ar dabiskām sastāvdaļām, kas baro matus un atjauno to dabīgo mitrumu.

Pēc katras matu želejas lietošanas reizes mati ir kārtīgi jāizskalo, lai pārliecinātos, ka tajos nav palikuši produkta pārpalikumi. Turklāt, svarīgi ir neizmantot arī pārāk daudz matu želejas vienā reizē un neieklāt to netīros vai taukainos matos. Droši var sākt ar monētas lieluma matu želejas apjomu, lai pilnībā ieveidotu matus. Šo apjomu nepieciešamības gadījumā vienmēr varēs palielināt.

Interneta skaistumkopšanas preču veikals Klipshop rūpējas par augstvērtīgas kvalitātes profesionālu matu kopšanas līdzekļu pieejamību ikvienam. Vairāk par mūsu matu želeju un citu matu ieveidošanas produktu piedāvājumu var uzzināt šeit https://klipshop.lv/matu-kopsana/matu-veidosanas-lidzekli/vasks-gels-zeleja/.