E-avīze Abonē
E-avīze Abonē

Talsu novada jaunieši no Valmieras pārved sešas olimpiādes medaļas

Šodien, 12:39

Talsu novada jaunieši no Valmieras pārved sešas olimpiādes medaļas
Viks Viljams Donis. Foto: Edgars Lācis

No 18. līdz 20. jūnijam Valmiera kļuva par sporta galvaspilsētu, jo tur norisinājās Latvijas Jaunatnes olimpiāde, pulcējot tūkstošiem jauno sportistu no visas Latvijas. Šajās vērienīgajās sacensībās pie medaļām tika visas 40 pašvaldību komandas, kas ņēma dalību. Lai pateiktos par neatlaidību un augstajiem sasniegumiem, Talsu novada pašvaldība 25. jūnijā godināja sacensību dalībniekus un trenerus.

Talsu novada delegāciju šogad pārstāvēja kupls pulks — 100 dalībnieku, kuru vidū bija 75 jaunie sportisti un 25 treneri. Mūsu novada pārstāvji spēkus mēroja dažādās disciplīnās: vieglatlētikā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, burāšanā, badmintonā, 3×3 basketbolā, florbolā, pludmales un klasiskajā volejbolā, kā arī šosejas riteņbraukšanā.

Kopumā Talsu novada komanda izcīnīja divas zelta, divas sudraba un divas bronzas medaļas, kā arī ierindojās vairākās godalgotās vietās olimpiskajā sešiniekā. Izcilu sniegumu un augstāko rezultātu uzrādīja Viks Viljams Donis, kurš tāllēkšanā (U18 vīrieši) ar jaunu personīgo rekordu (7,16 m) izcīnīja zelta medaļu. Uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa arī Karmena Kiršentāle, kura trīssoļlēkšanā (U18 sievietes) plūca laurus ar rezultātu 11,79 m. Sudraba godalgu vieglatlētikā, 200 metru skrējienā (U18 vīrieši), Talsu novadam sarūpēja Kevins Aveniņš, savukārt badmintona dubultspēlēs jaunietēm 2. vietu un sudrabu izcīnīja Aurora Laizāne un Dārta Zandberga. Panākumu sarakstu ar bronzas medaļām papildināja Armands Znotiņš, kurš badmintona dubultspēlēs jauniešiem startēja pārī ar Mārtiņu Jaunslavieti no Valkas novada, kā arī Evelīna Freija un Melisa Romaņuka badmintona dubultspēlēs jaunietēm.

Talsu novada Sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš rezultātus vērtē kā labus: «Ir sasniegts plānotais. Žēl, ka smaiļotājam Skadiņam pietrūka vien 0,2 sekundes līdz trešajai vietai.» Vērtējot sportistu sniegumu, viņš uzsver, ka gājis patiešām labi un daži jaunieši sacensību karstumā ir pārspējuši pat paši sevi.

Nākamā Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks pēc diviem gadiem Jūrmalā, bet ar īpašu nepacietību tiek gaidīts 2031. gads, kad Liepājā norisināsies Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiskais festivāls. Sveicam mūsu sportistus un trenerus ar gūtajiem panākumiem un vēlam neizsīkstošu enerģiju turpmākajos startos!

#sif_maf2026

Kategorijas: Galerija Sports