Kā aizkavēt sejas ādas novecošanos?

Novērst ādas novecošanos pilnībā nav iespējams, jo tas ir dabisks un neizbēgams process. Bet var aizkavēt novecošanās procesus un neļaut tiem sākties pāragri. Pāragra sejas ādas novecošanās var notikt dažādu dzīvesveida un apkārtējās vides faktoru ietekmē. Protams, zināma loma ir ģenētikai un citiem faktoriem. Lai gan, runājot par novecošanās pazīmju novēršanu, kā pirmais palīglīdzeklis prātā nāk pretgrumbu krēms, kas, protams, sniedz būtisku ieguldījumu ādas jauneklīgā izskata saglabāšanā, tikpat nozīmīga loma ir arī citām aktivitātēm.

Daudz ūdens un veselīgs uzturs

Āda ir organisma kopējā veselības stāvokļa atspoguļotāja. Arī tā sev visu nepieciešamo paņem no tā, ko ķermenis uzņem ar uzturu. Tāpēc ir būtiski parūpēties par sabalansētu uzturu, kurā ir visas vajadzīgās uzturvielu grupas, kā arī par pietiekamu ūdens daudzumu. Ja ādai trūkst vitamīnu, minerālvielu un ūdens, tā kļūst dehidrēta, blāva, neveselīga, arī uzņēmīgāka pret infekcijām. Sejas āda jāmitrina ne tikai no iekšpuses, dzerot pietiekami daudz ūdens, bet arī no ārpuses ar piemērotiem līdzekļiem. Piemēram, noderīgs produkts ir izsmidzināms termālais ūdens. Ar to karstā laikā vai sausā vidē var mitrināt seju, tas lietojams pat virs kosmētikas.

Vecumam un ādai piemērota kopjošā kosmētika

Sejas ādas pareizai un regulārai kopšanai ir būtiska ietekme uz to, cik ātri vai vēlu sāk parādīties pirmās novecošanās pazīmes. Izvēloties savas ādas tipam un stāvoklim atbilstošus kosmētikas līdzekļus, iespējams attālināt brīdi, kad tiešām būs nepieciešams intensīvas iedarbības pretgrumbu krēms. Vidējais vecums, kad sievietes skaistuma rutīnā stabilu vietu ieņem pretgrumbu krēms, ir nedaudz pirms vai pēc 40 gadiem. Bet pamata kopšanā jādomā gan par ādu attīrošiem, gan mitrinošiem, gan barojošiem līdzekļiem, kas satur ādai vērtīgas vielas, piemēram, antioksidantus, vitamīnu E, A un citas sastāvdaļas, kas labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli un izskatu. Noderīgi būs arī intensīvas iedarbības serumi, kas palīdzēs efektīvi mazināt ādas nepilnības. Tāpat vienmēr jāatceras dienas beigās notīrīt dekoratīvo kosmētiku. Ja regulāri izlaiž šo rituālu, tad sejas ādas stāvokli ievērojami pasliktinās un arī novecošanās pazīmes būs redzamas daudz ātrāk.

Populāru zīmolu pretgrumbu krēmi un kopjošā kosmētika pieejama e-veikalā douglas.lv.

Ādas aizsardzība no saules

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas var veicināt sejas ādas pāragru novecošanos, ir saule. Tāpēc ir svarīgi rūpēties par ādas aizsardzību no saules stariem, lietojot ādas tipam piemērotu aizsargkrēmu. Par šādu krēmu jāatceras ne tikai vasarā, kad dodas uz pludmali, bet arī ikdienā, jo UV stari mūs sasniedz visu laiku. It īpaši seju, jo to nepasargā apģērba kārta. Saules stari īpaši agresīvi var būt pavasarī, kad ir pirmās siltās dienas, arī saulainā laikā rudenī un ziemā. Laba izvēle ir sejas krēms, kam sastāvā jau ir SPF 25 vai 30. Īpaši lielu kaitējumu ādai nodara arī solārijs, tāpēc labāk šo procedūru nomainīt pret ko saudzīgāku, piemēram, paštonējošajiem krēmiem.

Vairāk miega un mazāk stresa

Ādas labajā izskatā par zemu nedrīkst novērtēt arī tādus dzīvesveida faktorus kā miega režīms, darba un atpūtas līdzsvars, kā arī stresa līmenis. Regulārs miega trūkums pavisam ātri atspoguļojas sejā, padarot to pelēcīgu, blāvu, nogurušu, kā arī veicina tumšo loku rašanos zem acīm. Miega trūkumu bieži vien mēģina kompensēt ar ātrajām kalorijām, enerģijas dzērieniem, pārmērīgu kafijas lietošanu, kas galu galā var negatīvi atsaukties gan uz kopējo veselību, gan ādas stāvokli. Arī ilgstošs paaugstināts stresa līmenis atspoguļojas vispārējā veselībā un izskatā. Tas var pazemināt imunitāti, veicināt ādas niezi, sausumu, pinnes.

Ievērojot ādas kopšanas un dzīvesveida ieteikumus, iespējams attālināt sejas ādas novecošanos. Noderīgus padomus var sniegt arī kosmetologs, kurš novērtēs ādas stāvokli un ieteiks gan piemērotākos kosmētiskos līdzekļus, gan sejas procedūras, kas palīdz saglabāt ādu ilgāk jauneklīgu un gludu.