Kā droši iegādāties mazlietotu auto?

Iegādāties jaunu auto no salona spēj  jebkurš, kam ir pieejami attiecīgi finanšu līdzekļi. Atliek izvēlēties marku, virsbūves tipu, degvielas veidu un piemērotāko komplektāciju. Pat tajā gadījumā, ja tas nebūs jūsu sapņu auto, automašīnas perfektais tehniskais un vizuālais stāvoklis darīs jūsu autobraucēja dzīvi vismaz uz diviem gadiem bezrūpīgu un laimīgu. Jaunās automašīnas „rūpnīcas smarža” ir spēcīga atmiņa ikvienam, kas kaut reizi ir iegādājies pilnīgi jaunu automašīnu.

Iegādāties mazlietotu automašīnu ir daudz sarežģītāk. Tās iegāde prasa no pircēja zināšanas, pacietību un zināmā mērā arī veiksmi. Ar mazlietotu automašīnu saprot 1-3 gadus vecu automašīnu.

Pieņemts uzskatīt, ka viena gada laikā, no brīža, kad automašīna atstāj salonu,  tās vērtība var samazināties par 20% – 30%, taču automašīnas lietošanas vērtība tik strauji nesamazinās. Tādēļ automašīnu pircēju segments, kas priekšroku dod mazlietotu automašīnu iegādei, ir pastāvīgs un piesaista aizvien jaunus interesentus.

Galvenie par labu savai izvēlei minētie argumenti ir sekojošie:

  • Zemāka cena nekā jaunam auto;
  • Iespēja iegādāties auto no augstākas klases ar labāku aprīkojumu un lielāku komfortu par sev pieņemamu cenu;
  • Iespēja iegūt automašīnu labā tehniskā stāvoklī.

Kam pievērst uzmanību, ja plānojat iegādāties savu pirmo mazlietoto auto?

Garantija

Jaunam auto ir vairākas būtiskas priekšrocības. Viena no tām ir ražotāja garantija, kas, atkarībā no automašīnas markas, var būt līdz dažādiem termiņiem. Iegādājoties mazlietotu auto, pastāv iespēja, ka tam joprojām var būt garantija. Atsevišķi autotirgotāji, kas specializējušies mazlietoto automašīnu segmentā, piedāvā garantiju līdz pat 24 mēnešiem savā salonā pirktām automašīnām.

Automašīnas vēsture

Ja izvēlētai automašīnai nav garantijas, tad nevajadzētu paļauties uz laimīgu gadījumu, bet pašam pārbaudīt noskatītās automašīnas vēsturi.

Pārbaude sākas ar automašīnas VIN (angļu: Vehicle Identification Number) numuru, kas vairāk pazīstams kā šasijas numurs. Šo 17 unikālu simbolu kopumu, kas idetificē konkrēto transportlīdzekli, piešķir ražotājs. Pārbaudot VIN numuru, iespējams noteikt marku, modeli, gadu, virsbūves veidu un pat automašīnas sākotnējo aprīkojumu. Salīdzinot faktisko automašīnas aprīkojumu ar oriģinālo aprīkojumu, ir iespēja uzzināt, vai tā ir bijusi iesaistīta negadījumā.

Servisa apkopes

Jaunam auto, lai saglabātu rūpnīcas garantijas, ir jāveic regulāras apkopes dīlera autoservisā. Parasti mazā apkope ir pie 30 000 km, savukārt lielā apkope pie 60 000 km. Iegādājoties mazlietotu automašīnu būtu jāpārliecinās par vienas vai otras apkopes esamību. Iespēja,  ka Jums paveiksies iegādāties automašīnu pēc lielās apkopes pastāv, bet tā nav garantēta. Tādas automašīnas īpašnieks ir brīvs no obligātām apkopēm un tam jāveic vienīgi ikgadējā filtru, eļļas maiņa.

Automašīnas nobraukums

Odometra koriģēšana ir ierasta prakse daudzviet, arī Latvijā. Iegādājoties automašīnu no dīlera vai autosalona, pārliecība par nobraukuma patiesuma būs lielāka nekā automašīnu pērkot interneta izsolēs.

No visa augstāk teiktā varam pieņemt, ka visizdevīgāk ir pirkt mazlietotu auto, kuram vēl ir rūpnīcas garantija. Tādas automašīnas parasti ir trīs gadus vecas, labi uzturētas, ar ievērojami zemāku cenu nekā auto salonā un, kas nav mazsvarīgi  – pēc veiktas lielās apkopes.

Lai kādu mazlietotu automašīnu pircējs izvēlētos, viens no galvenajiem apsvērumiem būs tās cena un tas, cik daudz naudas pircējs gatavs tērēt auto iegādei. Aizdevums auto iegādei ir izplatīts finansējuma avots mazlietotu automašīnu iegādei. Kredīts no Creamcredit.lv ir apsverams risinājums atbildīgam mazlietotu auto pircējam. Ieskatieties Creamcredit.lv, lai uzzinātu vairāk!

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.