Kā sagatavot auto gaidāmajai sezonas maiņai?

Kā sagatavot auto gaidāmajai sezonas maiņai?

 

Katrai sezonai raksturīgās iezīmes parādās laikapstākļu izpausmēs: krasas temperatūras svārstības, nokrišņi u.c. kas var ietekmēt ne tikai braukšanas drošību, bet arī automašīnas kopējo stāvokli un izskatu. Lai nodrošinātu optimālu auto veiktspēju un uzticamību visos laikapstākļos, uzskaitīsim dažus padomus, kā sagatavot auto sezonu pārejai.

 Pārbaudi auto motoreļļu un tās līmeni!

Pirms jaunas sezonas sākuma, vienmēr savam auto pārbaudi eļļas līmeni. Tas ir jādara regulāri, lai dzinējs darbotos perfekti un lai saglabātu auto tehnisko stāvokli. Kā zināt, kad eļļa ir jāmaina? Pats pirmais – auto panelī var iedegties eļļas maiņas lampiņa, kas dod signālu, ka eļļas līmenis sistēmā ir nepietiekams.

Kā veikt eļļas līmeņa noteikšanu? Atverot auto pārsegu un izmantojot zem tā esošo eļļas līmeņa mērītāju. Ja eļļas līmenis nav pietiekams, eļļa ir jāpielej, lai novērstu dzinēja bojājuma risku. Ja motoreļļa ir caurspīdīga vai ar dzeltenīgu nokrāsu, tā joprojām ir derīga. Savukārt tad, ja uz līmeņa noteicēja ir manāmi melni nosēdumi vai gruži, motoreļļa ir jānomaina, un to var veikt auto servisā.

 Pārbaudi bremžu komponentes!

Auto bremžu pārbaude ir ļoti svarīga no drošības viedokļa. Pareizi un kvalitatīvi darbojošas bremzes nodrošina gan drošu braukšanu, gan var palīdzēt novērst nepatīkamās situācijas uz ceļa. Pareizi darbojošas bremzes ļauj vadītājam efektīvi apturēt automašīnu, bet novecojušas vai bojātas bremzes var ievērojami palielināt negadījumu risku. Tādēļ ir svarīgi veikt bremžu pārbaudi un nepieciešamības gadījumā nomainīt bremžu komponentes.

 Vai lukturi un virzienrādītāji ir kārtībā?

Pārliecinies, ka auto lukturi un virzienrādītāji strādā korekti. Jo īpaši svarīgi tas ir tuvojoties gada tumšākajiem mēnešiem, kad viens no drošas braukšanas elementiem ir labi izgaismots ceļš. Pareizi noregulēti un tīri lukturi nodrošina labāku redzamību, kā arī ļauj citiem satiksmes dalībniekiem redzēt tevi. Pārliecinies, ka visi lukturi darbojas, ir tīri no netīrumiem un putekļiem, un vienmēr laikus nomaini auto spuldzes!

 Nomaini logu tīrāmo līdzekli atbilstoši sezonai!

Vasaras un ziemas logu mazgājamie līdzekļi ir pielāgoti atbilstoši konkrētās sezonas apstākļiem. Svarīgi ir izvēlēties pareizo līdzekli, jo vasaras sezonai paredzētie logu mazgājamie ziemas sezonā vienkārši sasals, un tas var sarežģīt auto izmantošanu. Jau rudens sezonas vidū var droši pāriet uz ziemas sezonai paredzēto logu tīrāmo līdzekli, jo, kā zināms, ziema un sals spēj pārsteigt nesagatavotus. Ieteicams ir arī nomainīt logu tīrāmās slotiņas, ko pats var izdarīt mājas apstākļos.

 Pārbaudi riepu stāvokli!

Auto riepas ir tā auto komponente, kas atbild par stabilitāti uz ceļa. To stāvoklis var ievērojami ietekmēt gan braukšanas drošību un stabilitāti, gan arī degvielas ekonomiju. Kā pārbaudīt riepu stāvokli? Soli pa solim!

  • Pārbaudi protektora dziļumu, jo tas ir svarīgs faktors riepu un ceļa virsmas saķeres nodrošināšanai. Piemēram vieglo auto ziemas riepu protektora dziļumam jābūt vismaz 4 mm. Ja tas ir mazāks, tad riepas ir jāmaina!
  • Pārbaudi spiedienu riepās! Būtiski ielāgot – dari to vismaz vienu reizi mēnesī, un labākais laiks ir tad, kad auto riepas ir aukstas: pirms došanās ceļā vai no rīta. Auto riepu spiediena pārbaudi var veikt jebkurā degvielas uzpildes stacijā, un spiedienam ir jāatbilst auto ražotāja noteiktajam. Parasti tas ir norādīts auto vadītāja durvju apakšpusē. Ja ir neatbilstošs spiediens, riepām zūd stabilitāte un tās ātrāk nolietojas. Atkarībā no sezonas izvēlies tai piemērotas riepas – vasaras, ziemas vai vissezonas.

Šajā rakstā vairāk par to, kā veikt riepu izvēli.

 Iztīri un nomazgā auto!

Auto tīrīšana ir būtiska ne tikai tā estētikai, bet arī lai nodrošinātu aizsardzību pret koroziju, saglabātu auto salona tīrību un svaigumu, kā arī veicinātu pozitīvu braukšanas pieredzi. Tīri sēdekļi, grīdas paklāji, panelis – ir tomēr patīkami iekāpt tīrā mašīnā! Izmanto atbilstošus tīrāmos līdzekļus, lai sasniegtu labāko rezultātu.

Auto sagatavošana sezonai ir svarīga gan no drošības, gan no veiktspējas aspekta. Drošības pamatā ir stabilitāte uz ceļa, no sniedz kvalitatīvas riepas. Interneta veikalā 220.lv iespējams pasūtīt auto riepas no uzticamiem zīmoliem, kā Goodyear, Michelin, Hankook u.c. Vasaras, ziemas, vissezonas riepas – plašs katalogs un iespēja iegādāties uz nomaksu!