Kā vieglāk iztīrīt paklājus: gan savā, gan bērnu istabās

Kā vieglāk iztīrīt paklājus: gan savā, gan bērnu istabās

 

Tā kā bērniem patīk spēlēties uz grīdas un mēs zinām, ka jūs nevēlaties, lai viņi kaut reizi saaukstētos vai nonāktu gultā ar netīru pidžamu, tāpēc jebkurā gadalaikā (īpaši rudenī un ziemā) novietojiet paklājus tajās mājas telpās, kur viņi pavada visvairāk laika rotaļājoties – guļamistabā, viesistabā vai pat virtuvē. Protams, pārliecinieties, ka tie ir ērti, patīkami uz tausti un TĪRI. Šeit mēs esam apkopojuši dažus padomus, kā nodrošināt paklāju tīrību ne tikai bērnu istabās, bet arī citās telpās. 

  • Lai iztīrītu ļoti netīrus paklājus, jo īpaši paklājus ar augstu šķiedru sastāvu, vislabāk ir izmantot putekļu sūcējus un birstes. Tomēr dzeramā soda ir ideāli piemērota visu veidu paklāju tīrīšanai, jo tā nebojā materiālu un atbrīvo to no putekļiem, baktērijām un uzlabo tā smaržu. Sajauciet to ar nedaudz sāls. Tad uzklājiet šo masu uz apstrādājamās virsmas, atstājiet iedarboties uz stundu un noņemiet atliekas ar putekļu sūcēju. 
  • Arī karsts ūdens, kas sajaukts ar etiķi, ir ļoti efektīvs līdzeklis traipu noņemšanai no paklājiem. Apsmidziniet ar šo preparātu materiālu un noberziet samitrināto virsmu ar saru suku. 
  • Eļļas vai tauku traipu gadījumā, ļoti efektīva ir kukurūzas ciete. Uzkaisiet nedaudz uz traipa un ļaujiet tai nostāvēties apmēram 30 minūtes. Pēc tam izsūciet paklāju ar putekļu sūcēju, un ar sausu suku, pārbrauciet pāri apstrādātajam laukumam.
  • Ja nepieciešams likvidēt vīna vai citu spēcīgu šķidrumu traipus, sajauciet ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa ar glāzi ūdeņraža peroksīda un uzklājiet maisījumu uz traipa. Atstājiet to uz pusstundu, un ar mitru saru suku viegli izberzējiet. Pēc tam nosusiniet maisījumu. 

Jūsu bērnu guļamistaba, iespējams, ir viena no vietām, kur vislabāk izpaudīsies viņu iztēle. Tā ir vieta, kur viņi guļ, spēlējas, mācās un izgudro… Interneta veikalā “Mans Paklājs” būs iespējams atrast piemērotu paklāju bērnu istabai, kurš ienesīs tajā daudz dzīvības un radošuma, vienlaikus nodrošinot viegli kopjamu un mīkstu segumu, uz kura rotaļāties.