Ko darīt, ja putekļu sūcējs sāk nepatīkami ost?

Ko darīt, ja putekļu sūcējs sāk nepatīkami ost?

 

Attēls: Freepik.com, diana.grytsku

Tīrs mājoklis nenoliedzami ir daudz omulīgāks, vai ne?  Lai grīdu padarītu spodru un mirdzošu, viens no labākajiem palīgiem ir tieši putekļu sūcējs. Taču reizēm uzticamais putekļu sūcējs mēdz pievilt – nepatīkamais aromāts, ko ar laiku var sākt izdalīt putekļu sūcēji, ir problēma, kuru jārisina pēc iespējas ātrāk. Kā to paveikt? Lasi un uzzini šajā rakstā!

Kādi ir iemesli tam, ka putekļu sūcējs sācis nepatīkami ost?

Rokas putekļu sūcēji, putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkciju vai pat bezvadu putekļu sūcējs – ikviens no tiem var sākt nepatīkami ost. Ir vairāki iemesli, kāpēc putekļu sūcējs izdala smaku. Biežākie cēloņi tam var būt, piemēram:

  • regulāra konkrēta veida netīrumu sūkšana – piemēram, suņu spalvas, ēdiena paliekas u.c.;
  • aizsērējuši vai veci filtri – tie nav regulāri mainīti vai tīrīti;
  • nolietotas detaļas;
  • mitrums putekļsūcējā;
  • veci netīrumi putekļu tvertnē.

Nepatīkama aromāta izplatīšanās no putekļu sūcēja notiek vienkārši – putekļsūcējs iesūc gaisu, lai varētu savākt netīrumus. Šis gaiss nonāk putekļsūcējā, pēc tam gaiss tiek filtrēts un atkal tiek izdalīts putekļu sūcēju. Tātad – ja putekļsūcējā atrodas, kaut kas, kas slikti ož, tas tiks izplatīts ar izpūsto gaisu.

Attēls: Freepik.com, freepik

Kādos veidos atbrīvoties no nepatīkamā aromāta?

Nesatraucies – putekļu sūcējs ar sliktu smaku nav jāizmet. Ir vairāki ļoti vienkārši risinājumi, lai nodrošinātu smaržas uzlabošanos. Uzskaitīsim labākos padomus!

#1 Atsvaidzinātājs putekļu sūcējiem

Ir nopērkami speciāli putekļsūcējiem paredzēti dezodoranti. Tie ir pieejami dažādās formās: aromātiskās granulas vai aromātiskie kociņi, kuri ir jāievieto ievietot putekļu tvertnē, lai nodrošinātu patīkamāku smaržu.

#2 Filtru mazgāšana vai nomaiņa

Lai arī filtru mazgāšana var palīdzēt, jāņem vērā, ka smaka tik un tā ir virzījusies cauri šiem filtriem ilgstoši. Tu vari nomazgāt, piemēram, HEPA filtru, taču, ja auto putekļu sūcējs vai jebkurš cits putekļu sūcējs ir ar nemazgājamu filtru, to ieteicams nomainīt.

#3 Profilakse

Profilakse vienmēr būs labāks risinājums nekā ielaistu seku novēršana! Nedaudz vairāk apkopjot savu putekļsūcēju ikdienā, tu vari novērst potenciālo smaku rašanos. Daži piemēri:

  • biežāka iztukšošana. Biežāk iztukšojot putekļu tvertni, nekas nevar pūt un radīt sliktu smaku. Arī gaisa plūsma būs labāka, tādējādi nodrošinot lielāku sūkšanas jaudu;
  • laicīgi mazgā un nomaini filtrus. Mazgā filtrus vismaz reizi divos mēnešos. Ja esi tos iepriekš mazgājis, iespējams, tos nepieciešams nomainīt.

Izmantojot iepriekš minētos padomus, tu ne tikai novērsīsi nepatīkamu aromātu – tas var arī paildzināt  putekļu sūcēja kalpošanas laiku.

Atceries – arī jaudīgs putekļu sūcējs var laiku pa laikam pievilt – ja nepieciešams iegādāties jaunu, aplūko 1a.lv interneta veikala plašo piedāvājumu! Šeit pieejama teju ikviena veida ierīce – putekļu sūcējs robots, rokas putekļu sūcējs, klasisks putekļu sūcējs un vēl, un vēl.