Mājokļa uzkopšanas procesa atvieglošana

Mājokļa uzkopšanas procesa atvieglošana

 

Ikkatra mājokļa – lielāks vai mazāks dzīvoklis, privātmāja vai brīvdienu māja – uzkopšana paņem daudz laika un enerģiju. Nereti entuziasms apsīkst vissarežģītākajā telpā – virtuvē. Lai uzkopšanas darbi nebūtu kā nasta un nesagādātu nepatīkamas emocijas, jāiemācās to darīt gudri. Citiem mājokļa tīrīšana ir sava veida relaksācija, meditācija un arīdzan savā ziņā iekšējās pasaules un domu sakārtošana, tādēļ būtu vērtīgi zināt, kā pamatīgo uzkopšanas procesu mājoklī varētu veikt ātri un gudri.

Virtuves tīrīšana ir ikdienā veicams darbs. Trauku mazgāšana, salikšana tiem paredzētajos plauktos, virsmu tīrīšana u.c. darbiņi ir neizbēgami. Taču tad, kad virtuves sakopšanu esat atlikuši uz vēlāku laiku, māja kļūst nemanāmi nekārtīga.

Netīrajiem traukiem vienmēr jābūt savāktiem, nomazgātiem vai ievietotiem trauku mazgājamā mašīnā. Ir taču diezgan absurdi, ka izlietne tiek piekrāmēta pilna ar netīrajiem traukiem, ja virtuvē ir trauku mazgājamā mašīna.

Šeit var pieminēt arī to, ka trauku mazgājamiem sūkļiem un švammītēm ir jābūt jaunām, un izlietnei vienmēr jābūt brīvai. Izlietņu tīrīšanai var izmantot kādu abrazīvu pastu vai tīrīšanas līdzekli, kas ne tikai iznīcinās baktērijas, bet arī labi notīrīs izlietnes virsmas netīrumus.

Virtuves virsmām jābūt tīrām un labi smaržojošām. Tūlīt pēc tās izmantošanas noslaukiet virsmu ar universālu un antibakteriālu tīrīšanas līdzekli. Tāpat arī profilaktiski notīriet mazās sadzīves ierīces, kā tosteri, kafijas automātu, tējkannu, jo ikdienā uz tiem var veidoties putekļu nosēdumi.

Notīriet plīts virsmu pēc katras ēdiena gatavošanas reizes. Tās tīrīšanā izmantojiet plīts virsmai paredzētos līdzekļus, lai nesaskrāpētu vai kā citādi nesabojātu virsmas vizuālo izskatu. Arī cepeškrāsni vajadzētu sakopt pēc katras tās izmantošanas reizes, tādējādi noņemot ēdiena paliekas un neļaujot tā piekalst.

Vannas istaba nereti prasa ilgāku tīrīšanas laiku, jo ir jāveic gan dezinfekcijas darbi, gan arī, piemēram, stikla duškabīnes atkaļķošanas process. Vannas istabā centieties tīrību ieviest vismaz reizi nedēļā un mēģiniet ieviest rutīnas darbības.

Piemēram, pēc zobu higiēnas procedūru veikšanas nomazgājiet izlietni un ūdens krānu; netīros dvieļus ievietojiet veļas grozā; kosmētikas plauktiņu turiet kārtībā un vienmēr nolieciet tūbiņas tām paredzētajā vietā. Ar dažādām vienkāršām darbībām mājas uzkopšana var kļūt efektīva un ātrāka.

Kā vislabāk tīrīt dažāda seguma grīdas virsmas?

Ja jūsu mājoklī ir paklājs, tad mājās noteikti jābūt jaudīgam un uzticamam putekļusūcējam. Kāds ir vislabākais putekļusūcējs? Tāds, kuru izmantosiet bieži. Tātad – tam jābūt pietiekami vieglam, ar dažādām sūkšanas jaudām un kāda uzgaļiem dažādu virsmu uzkopšanas darbiem.

Dabīgā koka grīdas prasa īpašu uzmanību to kopšanā. Noteikti nevajadzētu izvēlēties abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, taču laba izvēle ir speciāli grīdām paredzētie tīrīšanas līdzekļu koncentrāti, kas lieliski tiek galā ar netīrumiem.

Linoleja grīdas ir samērā vienkārši kopt – tās ieteicams regulāri mazgāt ar mitru mopu, arī veicot ikdienas ātros uzkopšanas darbus.

Lai mājās grīdas vienmēr būtu tīras un jūs atbrīvotu no to ikdienas uzkopšanas, vislabākais risinājums ir iegādāties kādu no putekļusūcējiem – robotiem. Šobrīd ir pieejami gan parastās uzkopšanas, gan arī mitrās uzkopšanas roboti, kas atvieglos jūsu ikdienas mājas soli.

Piemēram, jau lielu popularitāti ieguvušie Roborock putekļu sūcēji bez grūtībām savāc netīrumus, putekļus, dzīvnieku spalvas u.c. no līdzenām grīdām un pat no paklājiem. Šī zīmola putekļu sūcēji ir pieejami arī ar mazgāšanas funkciju.

Roborock ir sava aplikācija, ar kuras palīdzību var kontrolēt putekļu sūcēja darbību, kā arī sekot līdzi tā maināmo detaļu nolietojumam. Roborock ir inovatīva tehnoloģija, kas atvieglo ikdienas mājas soļa veikšanu. Interneta veikalā piedāvājumā ir jaunākie Roborock putekļu sūcēji ar sauso uzkopšanu un ar mazgāšanas funkciju.

Šis ir tikai neliels ieskats, kā ar ikdienā ieviešamiem rutīnas uzkopšanas darbiņiem mājokli var uzturēt tīru un patīkamu.