Risinājumi, kas sniedz iespēju uzņēmumā samazināt elektrības izmaksas

Risinājumi, kas sniedz iespēju uzņēmumā samazināt elektrības izmaksas

 

Joprojām izjūtam inflācijas sekas, tādēļ arvien aktuāli ir risinājumi, kas sniedz iespēju ietaupīt. Tā kā uzņēmumu elektrības patēriņš parasti ir ļoti augsts, viena no izdevumu pozīcijām, kurai ir vērts pievērst uzmanību, ir elektroenerģija. Vairāk par to, kādi risinājumi var būt noderīgi, lai samazinātu uzņēmuma elektrības izmaksas, lasiet tālāk rakstā.

Atbildīgas patēriņa kultūras ieviešana uzņēmumā

Skaidrs, ka elektrība ir resurss, bez kura mūsu ikdiena nav iedomāja. Lai arī nav tā, ka elektrību varam neizmantot vispār, tas nenozīmē, ka nevaram samazināt tās patēriņu. Pat tad, ja uzņēmumam ir nepieciešams nodrošināt preces un pakalpojumus, iespējams samazināt elektrības patēriņu, neietekmējot to kvalitāti. Atbildīgas patēriņa kultūras ieviešana uzņēmumā ir viena no panākumu atslēgām, kas var palīdzēt optimizēt elektrības patēriņu un arī izmaksas. Protams, tā sniedz panākumus tikai tad, ja atbildīgas elektrības patēriņa kultūras īstenošanā tiek iesaistīti visi uzņēmuma darbinieki. Tieši viņi ir tie cilvēki, kas ir atbildīgi par to, lai uzņēmumā elektrība netiktu patērēta nelietderīgi. Tādēļ ir būtiski uzņēmuma darbiniekus informēt par elektrības taupīšanas aspektiem ikdienā, uzsverot to, ka nepieciešams, piemēram, izslēgt gaismu, ja telpās neviens neatrodas, kā arī atvienot ierīces no elektrotīkla, ja tās netiek izmantotas.

Līguma pārskatīšana ar elektrības tirgotāju

Nu jau manāmu laiku Latvijā ir brīvais elektrības tirgus, līdz ar to katrs patērētājs var izvēlēties sev piemērotāko pakalpojumu sniedzēju. Tādēļ ir vērts pārskatīt līgumu ar esošo elektrības tirgotāju. Uzņēmumi regulāri aug un attīstītās, tādēļ mainās arī to vajadzības, līdz ar to ir vērts pievērst uzmanību esošā pakalpojumu sniedzēja atbilstībai uzņēmuma vajadzībām. Iespējams, ka uzņēmumam piemērotāks ir kāds cits pakalpojumu sniedzēja elektrības tarifs vai gluži vienkārši izdevīgs šobrīd ir kāds cits elektrības tirgotājs. Katrā ziņā šis ir aspekts, kam ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties uzņēmuma reālajām vajadzībām atbilstošāko, kā arī izdevīgāko risinājumu.

Saules enerģijas izmantošana elektrības ražošanai

Viens no risinājumiem, kas sniedz iespēju samazināt elektrības izmaksas ilgtermiņā, ir saules enerģijas izmantošana elektrības ražošanai. Saules paneļi ir tālredzīgs risinājums, kas nodrošina iespēju gūt lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un līdz ar to arī cenu svārstībām biržā. Jā, saules paneļu uzstādīšanai nepieciešams investīcijas, taču tie atmaksājas jau pārskatāmā nākotnē. Turklāt, saules paneļi efektīvi kalpo pat 25 gadus un vairāk, līdz ar to tie sniedz iespēju samazināt elektrības izmaksas gan tuvākā, gan tālākā nākotnē.

“Ignitis Latvija” – uzticams enerģētikas uzņēmums

Uzņēmums “Ignitis Latvija” ir pieredzes bagāts un uzticams enerģētikas uzņēmums, kas saviem biznesa klientiem piedāvā izdevīgus elektrības tarifus un saules elektrostacijas ierīkošanu. Tā pakalpojumu klāstā ietilpst kā fiksētas, arī elastīgas cenas elektrības tarifi, līdz ar to ikvienam ir iespēja izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Tāpat uzņēmums piedāvā saules elektrostacijas ierīkošanu, nodrošinot pilnu projekta realizāciju, sākot no visu birokrātisko procesu veikšanas un beidzot ar gatavas saules stacijas nodošanu klienta rokās.

Vairāk par “Ignitis Latvija” pakalpojumiem varat uzzināt mājaslapā ignitis.lv.