Sakopj Ebreju kapu teritoriju

Sakopj Ebreju kapu teritoriju

Ebreju kapos Laidzes pagasta Sukturos jau kopš pavasara, kad stiprā vēja dēļ tika izgāzti un nolauzti vairāki koki, sākti teritorijas sakopšanas darbi, informē Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Renāte Freiberga.

Ar Laidzes pagasta pārvaldes darbinieku palīdzību notikuši ne tikai koku zāģēšanas un savākšanas darbi, bet divreiz veikta arī piegulošās teritorijas zāles pļaušana. Lai saglabātu un rūpētos par kapavietu uzturēšanu, dažādi uzlabojumi būs nepieciešami arī turpmāk.

Talsu novada pilsētu un pagastu pārvaldes rūpējas par kapsētām, kas atrodas to teritorijā, paredzot gan to uzturēšanu, gan labiekārtošanu. Laidzes pagasta pārvalde apsaimnieko ne tikai Rocežu un Nodenu kapsētas, bet rūpējas arī par ebreju tautas upuru piemiņas vietas saglabāšanu, tādējādi veidojot un uzturot Talsu novada vēsturi.

Pārvaldes vadītāja uzsvēra, ka kapu teritorijā nereti tiek izmesti dažādi sadzīves atkritumi, tostarp nolietotas auto riepas, būvgruži, kā arī dažādi rūpnieciskie un bioloģiskie atkritumi, pārvēršot apkārtni par izgāztuvi. Lai nepieļautu līdzīgus pārkāpumus un cīnītos ar šādu negodprātīgu rīcību, nākotnē tiks uzstādītas videonovērošanas kameras, kas fiksēs notiekošo kapu teritorijā.