Trīs svarīgi jautājumi pirms redzes pārbaudes

Trīs svarīgi jautājumi pirms redzes pārbaudes

Lai parūpētos par savu acu veselību, svarīga ir regulāra redzes pārbaude. Ja ikdienā netiek nēsātas brilles vai kontaktlēcas, kā arī, ja nav nekādu sūdzību, profilaktiskā redzes pārbaude ieteicama vismaz reizi divos gados.

Bērniem pirmo vizīti vajadzētu ieplānot gada vecumā, bet, ja ārstam vai vecākiem radušās kādas aizdomas par iespējamām redzes attīstības problēmām, pie acu ārsta jādodas ātrāk.

Kad ieplānot redzes pārbaudi?

Redzes pārbaudes rezultātu precizitāti lielā mērā ietekmē pacienta pašsajūta, tādēļ uz vizīti pie optometrista vai acu ārsta vislabāk doties brīvdienā, kad acis nav nogurušas. Izņēmums ir gadījumi, kad pacientam ir kādas sūdzības, kas parādās tieši vakarā pēc saspringtas darba dienas.

Pie kā doties – acu ārsts vai optometrists?

Acu veselības klīnikās strādā gan optometrists, gan acu ārsts oftalmologs, tādēļ sākotnēji var rasties neizpratne – pie kura no šiem speciālistiem doties?!

Ja nav nekādu sūdzību un vajadzīga tikai profilaktiska redzes pārbaude, var doties pie optometrista, kurš var veikt visus nepieciešamos mērījumus, vajadzības gadījumā izrakstīt brilles vai kontaktlēcas, kā arī nosūtīt pie acu ārsta, ja pārbaudē konstatēta kāda acu saslimšana.

Acu slimības diagnosticē un ārstē acu ārsts oftalmologs, tādēļ, ja ir specifiski simptomi, kas var liecināt par iespējamu saslimšanu, ir jādodas uz vizīti pie šī speciālista.

Kāda ir redzes pārbaudes cena?

Vēl viens būtisks faktors ir redzes pārbaudes cena. Tā ir atkarīga no dažādiem faktoriem, tostarp izvēlētās klīnikas cenu politikas, taču atsevišķos gadījumos ar ārsta nosūtījumu pieejama redzes pārbaude bez maksas.

Piesaki vizīti pie speciālista Redzesparbaude.lv

Vai pienācis laiks pārbaudīt redzi? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv, kur atradīsiet vērtīgu informāciju par acu veselību, kā arī varēsiet pieteikties vizītei pie izvēlētā speciālista.

Uzņēmums “OC Vision” darbojas 14 Latvijas pilsētās. Uzņēmuma partneru tīklā ietilpst 49 moderni aprīkotas redzes pārbaudes vietas, kur strādā pieredzējuši redzes aprūpes speciālisti.

Uzticiet rūpes par savu acu veselību zinošiem speciālistiem.