Balvu «Lielais Jēkabs» saņem Nurmuižas gids Aldis Denčiks

Balvu «Lielais Jēkabs» saņem Nurmuižas gids Aldis Denčiks

Pēc divu gadu pārtraukuma Kurzemes tūrisma asociācija atjaunojusi tradīciju pasniegt tūrisma gada balvu «Lielais Jēkabs». Šogad vienotā atzinības nominācijā «Ieguldījums Kurzemes tūrisma attīstībā» tika apbalvoti astoņi nominanti. Pateicību par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā saņēma arī Nurmuižas gids, novadpētnieks un vairāku grāmatu autors Aldis Denčiks.

16. septembrī Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma nozares speciālisti tikās Ventspilī, koncertzālē «Latvija», tūrisma gada balvas «Lielais Jēkabs 2022» svinīgās pasniegšanas ceremonijā. Balvu par nomināciju «Nurmuižas dvēsele» saņēma Nurmuižas gids Aldis Denčiks. Strādājot pie atjaunotnes, Aldis kļuvis par Nurmuižas patriotu un pamazām izveidojis seno atradumu kolekciju, kas izaugusi līdz iespaidīgiem izmēriem. 2019. gadā dienasgaismu ieraudzīja Alda pirmais literārais darbs — bērnības atmiņu grāmata «Nariņciema stāsti».

Balvu novadpētniekam pasniedza Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, izsakot pateicību par Alda degsmi un sirsnību ikdienā, darbos un sasniegumos. /Publicitātes foto/

Balvu novadpētniekam pasniedza Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, izsakot pateicību par Alda degsmi un sirsnību ikdienā, darbos un sasniegumos, aizraujošiem stāstiem Nurmuižas pils apmeklētājiem un sniegto ieguldījumu novadpētniecībā. Atzinīgus vārdus viņa izteikusi par ieguldījumu Nurmuižas pils atdzimšanā, tai kļūstot ne tikai par vienu no Talsu novada, bet arī Latvijas un pasaules tūrisma pērlēm. Klātienē Aldi sveica kultūras, sporta un attīstības nodaļas vadītāja Egita Murauska un tūrisma daļas speciāliste tūrisma jomā Līva Maķe.

Aldis Denčiks kļuvis par Nurmuižas patriotu un pamazām izveidojis seno atradumu kolekciju, kas izaugusi līdz iespaidīgiem izmēriem.
/Publicitātes foto/

«Ir ļoti patīkami saņemt tik augstu novērtējumu. Pēc balvām es netiecos — tā ir sabiedrības velte man. Strādāju un dodu sabiedrībai pozitīvās emocijas, un šobrīd sabiedrība ir to novērtējusi. Nurmuiža nav tikai astoņas stundas dienā vai piecas dienas nedēļā, tās ir septiņas dienas nedēļā, 24 stundas diennaktī,»

atklāj A. Denčiks.