Divas dienas Talsu novadā skolas darbojās attālināti

Divas dienas Talsu novadā skolas darbojās attālināti

Ziemeļkurzeme joprojām cīnās ar pamatīgo sniega daudzumu, ceļi bija neizbraucami, tāpēc divas dienas skolēni mācījās attālināti. Arī pedagogiem bija ļauts skolās neierasties. Upesgrīvas pamatskola bija vienīgā izglītības iestāde, kura šajās dienās darbojās klātienē.

Pie Upesgrīvas pamatskolas šonedēļ izskatās kā ziemas pasakā. Ierasti pusdienas laikā bērni gandrīz uz stundu dodas laukā, velta to pastaigām un āra aktivitātēm, bet šonedēļ šo starpbrīdi viņi izmanto, lai tīrītu improvizēto kalnu un skolas pagalmu. Un, pat no malas vērojot, bija skaidrs, ka bērni un jaunieši to dara ar lielu prieku.

«Bērni ir ārkārtīgi lieli palīgi mūsu sētniecei, kas arī strādā jau no agra rīta. Bērniem patīk. Jau, kad pieceļas astoņos un dodas uz brokastīm, daļa paķer lāpstas, lai varētu palīdzēt iztīrīt taciņas,»

saka Upesgrīvas pamatskolas direktore Sintija Valtere.

Kamēr lielākā daļa Talsu novada skolēnu mājās mācījās tiešsaistē un pildīja pedagogu dotos uzdevumus, tikmēr Upesgrīvas pamatskolas audzēkņiem, kuri vienīgie mācījās klātienē, bija iespēja starp stundām baudīt arī ziemas priekus un palīdzēt tīrīt pagalmu.
/Foto: Terēze Matisone/

Upesgrīvas pamatskolā bērni ierodas pirmdienas rītā un paliek līdz nedēļas beigām, tāpēc klātienes mācības varēja turpināties. Skolu, kas atrodas Uguņciemā, apmeklē 49 bērni, un sniegputeņa dēļ izdevās ierasties divām trešdaļām — dažus mājās atstājusi slimība, bet daži patiešām nav varējuši izkļūt no mājām laukos. «Ir daži skolēni, kuri braukā ikdienā uz mājām, bet, ņemot vērā pirmdienas laikapstākļus, tie, kuri bija atbraukuši, arī visi palika.»

Kamēr lielākā daļa Talsu novada skolēnu mājās mācījās tiešsaistē un pildīja pedagogu dotos uzdevumus, tikmēr Upesgrīvas pamatskolas audzēkņiem, kuri vienīgie mācījās klātienē, bija iespēja starp stundām baudīt arī ziemas priekus un palīdzēt tīrīt pagalmu.
/Foto: Terēze Matisone/

Tikmēr pārējās izglītības iestādēs valdīja klusums. Talsu Valsts ģimnāzijā no 645 skolēniem 285 dzīvo ārpus novada centra. Pat, ja uz skolu izdotos otrdien tikt, nebija garantijas, ka vakarā būtu varējuši nokļūt mājās. «Pirmdien visi vēl uz skolu atkļuva, bet bija situācijas, kad mašīnas bija iestigušas, arī skolotāji paši bija vairāk nekā stundu vai divas rakuši ceļus, lai izkļūtu ārā no savām dzīvesvietām,» skaidroja Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris. «Bija pilnīgi skaidrs, ka tā tehnika, kas ir pieejama, nespēs to sniega daudzumu no ceļiem nošķūrēt.»

Pārējās Talsu novada izglītības iestādēs valdīja klusums, jo mācību stundas notika tiešsaistē. /Foto: Terēze Matisone/

Stundas notika tiešsaistē, un lielākoties arī pedagogi ir mājās. Talsu 2. vidusskolā sastopam dažus. Direktors aicināja būt saprotošiem, ņemt vērā, ka sniega dēļ var būt elektrības pārrāvumi, tāpēc skolēnu kavējumi atzīmēti netiek. «Ja mājās ir viens dators un telefons varbūt pēkšņi nav tik jaudīgs vai mājās nav tik jaudīgs interneta pieslēgums, tad jau arī vairāki bērni nevar kvalitatīvi pieslēgties,» saka Talsu 2. vidusskolas ķīmijas skolotāja Aija Pētersone. Tāpēc visas stundas tika ierakstītas, lai skolēni var noskatīties vēlāk. Pandēmijas pieredze ļāvusi uz attālinātajām mācībām pāriet vienas dienas laikā. Nodarbības gan šoreiz īsākas.

«Jo rēķinos, ka arī citi kolēģi noteikti ir paredzējuši darbu Microsoft Teams, un saprotu, ka pavadīt astoņas stundas pie datora (arī man pašai) ir ļoti sarežģīti. Tāpēc tā mana tiešsaistes stunda nav garāka par 20 — 25 minūtēm. Ļauju pārējā laikā izdarīt, kas vēl jāizdara, un kaut mazliet atslēgties no datora,» skaidroja ķīmijas skolotāja. Savukārt sākumskolas skolēniem mācības tiešsaistē nenotika — viņi vairāk darbojās patstāvīgi ar uzdotajiem darbiem. «Mūsu pieredze rāda — ja visi bērni un arī vecāki paliek mājās, tad bieži vien mājās ir viena tehnika tikai. Mazākie skolēni var izmantot mācību grāmatas, darba burtnīcas un pastrādāt patstāvīgi. Ja tas nepieciešams, var sazināties ar skolotāju,»

teic Talsu 2. vidusskolas sākumskolas skolotāja Raimonda Belicka.

Attālinātās mācības divas dienas notika Talsu un Kuldīgas novados. Šobrīd klātienes mācības atsākušās.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.