Kā atrast ideālo matu fēnu

Kā atrast ideālo matu fēnu

 

Svarīgi atcerēties, ka ne visi matu fēni (https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/skaistumam/matu-feni ) ir vienādi. Atšķirība starp lētu neliela veikala plauktā redzamo un profesionālu matu fēnu var būt milzīga. Īpaši svarīgi tas ir, ja piedomājam par mūsu matu veselību un izskatu. Labs matu fēns (skaties vairāk šeit) spēj ne tikai paātrināt matu žāvēšanas procesu, bet arī aizsargāt matus no karstuma radītiem potenciāliem apdraudējumiem, tāpat arī piešķirt matiem papildus spīdumu un gludumu.

Pareizi izvēlēts matu fēns var būtiski uzlabot matu veselību un izskatu. Tas var palīdzēt arī saglabāt matu mitruma līdzsvaru, novēršot pārmērīgu izžūšanu.

Izvēloties matu fēnu, svarīgi pievērst uzmanību tā jaudai un temperatūras regulēšanas iespējām. Fēni ar vairākām temperatūras un ātruma iestatījumu opcijām ļauj pielāgot žāvēšanas procesu dažādiem matu tipiem. Tādējādi tiek samazināts risks sabojāt matus ar pārkaršanu.

Matu žāvēšana

Matu žāvēšanas process spēlē galveno lomu to struktūras un spīduma saglabāšanā. Pirmkārt, pareiza žāvēšana palīdz aizsargāt matus no karstuma bojājumiem. Otrkārt, tas veicina veselīga spīduma parādīšanos.

Lai maksimizētu šos efektus, ieteicams lietot fēnu, kas nodrošina vienmērīgu siltuma sadalījumu. Tas palīdz vienmērīgi žāvēt matus, neļaujot tiem pārkarst un kļūt pārāk sausiem. Turklāt, daži modernie fēni ir aprīkoti ar tehnoloģijām, kas samazina statisko elektrību.

Smalki mati

Smalkiem matiem ir svarīgi izvēlēties fēnu ar regulējamu temperatūru. Pārāk augsta temperatūra var bojāt matus, padarot tos trauslus. Ideāli piemērots ir fēns ar vairākiem ātrumu un temperatūras režīmiem ļauj pielāgot gaisa plūsmu un karstumu, aizsargājot matus no pārmērīgas siltuma iedarbības.

Biezi mati

Biezāku matu žāvēšana prasa vairāk laika un jaudas. Šim nolūkam nepieciešams spēcīgāks fēns. Bieziem matiem labi noder difuzors, kas vienmērīgi sadala karsto gaisu pa visu matu virsmu. Tas palīdz izžāvēt pat visbiezākos matus bez to bojāšanas.

Ar bieziem matiem var būt grūti panākt vienmērīgu žāvēšanu tikai ar augstu temperatūru. Tad noder funkcija ar mainīgu ātrumu, kas ļauj kontrolēt gaisa plūsmas stiprumu.

Lokaini mati

Lokainiem matiem ir jutīga struktūra, kas viegli bojājas no karstuma. Lai saglabātu cirtas skaistas un veselīgas, izvēlies fēnu ar zemu vai vidēju temperatūras iestatījumu. Difuzors šeit ir absolūta nepieciešamība.

Lokaini mati bieži vien ir poraini un absorbē daudz mitruma, tāpēc maigums ir atslēga to žāvēšanai. Faktiski, pareizi izmantots difuzors var pat uzlabot lokainu matu tekstūru.

Temperatūras regulēšana

Neatkarīgi no mata tipa, temperatūras regulēšana ir kritiski svarīga funkcija. Zema līdz vidēja temperatūra ir droša lielumam matu tipiem, bet augstas temperatūras režīmi var noderēt ātrai žāvēšanai steigu situāciju gadījumos. Tomēr jāpatur prātā – pastāvīga augsta temperatūra var nodarīt ilgtermiņā bojājumus Jūsu matiem.

Jaudas izvēle

Jauda arī ir svarīga, izvēloties matu fēnu. Lielāka jauda nodrošina ātrāku žāvēšanu. Tas būs īpaši noderīgi, ja jums ir biezi vai gari mati. Lielāka jauda nozīmē arī paaugstinātu karstuma līmeni. Tas var kaitēt matiem, it īpaši, ja tos žāvē bieži. Matu bojājuma risks vairāk pieaug, jo augstāks ir fēna temperatūras iestatījums.

Mitruma saglabāšana

Pareiza jaudas izvēle palīdz saglabāt matu dabisko mitruma līmeni. Tas ir svarīgi, jo mitri mati ir elastīgāki un mazāk pakļaujas bojājumiem no ķemmēšanas. Ieteicams arī lietot aizsardzības līdzekļus pirms ieveidošanas ar karstumu, lai samazinātu karstuma radīto kaitējumu un saglabātu matos mitrumu.

Jonizācijas fēni

Jonizācijas tehnoloģija matu fēnos palīdz samazināt statisko elektrību, kas rodas žāvējot matus.  Tas ne tikai uzlabo matu izskatu, bet arī aizsargā tos no karstuma bojājumiem. Jonizācijas funkcija ir īpaši noderīga tiem, kuri cīnās ar pūkainiem matiem.

Infrasarkanais starojums

Infrasarkano starojumu izstarojošie fēni nodrošina maigāku žāvēšanas procesu. Infrasarkanais starojums iesilda matus no iekšpuses, ļaujot tiem žūt ātrāk un vienmērīgāk.

Tas samazina nepieciešamību pavadīt ilgu laiku zem karsta gaisa strūklas, kas var novest pie matu bojājumiem. Šis veids ir piemērots tiem, kuri vēlas maksimāli saglabāt sava matu veselību.

220.lv interneta veikalā ir matu fēni no Philips (https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/skaistumam/matu-feni/f/philips ), Braun, Dyson, Valera, Babyliss (https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/skaistumam/matu-feni/f/babyliss ), Remington u.c. TOP zīmoliem.