Raidījums: Jautājumi un atbildes - Vakar.Šodien.Rīt

Vēl pirms brīvlaika skolēniem aktualizē drošības jautājumus

Šodien lielākajai daļai Latvijas skolēnu sākas vasaras brīvlaiks. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dati rāda ievērojamu bērnu traumatisma pieaugumu vasaras brīvlaikā – ik mēnesi bērniem un pusaudžiem tiek reģistrēti par 200–300 izsaukumiem vairāk nekā rudenī un ziemā. Kaulu lūzumi, saindēšanās ar alkoholu, dzīvnieku kodumi, termiski un ķīmiski apdegumi… Lai atgādinātu par drošību ne tikai vasarā, bet arī ikdienā, kā arī parādītu, kas ir tie cilvēki, kuri palīdzēšanu citiem izvēlējušies kā savu profesiju, mirkli pirms brīvlaika Talsu

Skatīties raidījumu »

Karstums sācis zemeņu sezonu agrāk, un tā solās būt īsāka Vairākiem zemeņu audzētājiem Latvijā, kas zemenes audzē segtajās platībās, jau ir pirmā ogu raža. Taču, ņemot vērā neraksturīgi karstos laika apstākļus, ātrāk kā iepriekšējos gadus varētu nogatavoties arī zemenes tiem audzētājiem, kas ogas audzē uz zemes. Un ap vasaras saulgriežiem, kad sezona parasti sākas, šoreiz daļai tā varētu jau beigties.

Skatīties raidījumu »

Lielajā talkā “Stirnu buks” sakārto Vīna kalnu

Aizvadītās sezonas noslēdzošais “Stirnu buka” posms tika aizvadīts Sabilē, pēc kura medijos izskanēja bažas par Vīna kalna izpostīšanu. Taču kalns ir vietā, arī vīnogas mostas. Tomēr, lai pārliecinātos, ka Sabiles Vīna kalns arī turpmāk priecēs gan vietējos, gan arī ciemiņus, “Stirnu buks” Lielās talkas laikā viesmīlīgajai Sabilei atdarīja ar labu un pēc savas iniciatīvas palīdzēja Vīna kalnu sapost.

Skatīties raidījumu »

Talsu novada pirmsskolas iestādes tiekas Orķestru parādē

Jau vairākus gadus Talsu novadā ir sava veida unikāla tradīcija, kurā uz orķestra parādi satiekas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Instrumentu klāsts plašs, sākot no īstiem mūzikas instrumentiem līdz pat miksera slotiņai. Bērniem tas priekpilns notikums, bet tikmēr pedagogi akcentē ritma izjūtas nozīmi cilvēka dzīvē un attīstībā. Organizatori lēš, ka šādu pasākumu iedibinājuši vienīgie Latvijā.

Skatīties raidījumu »

“Rojas ritmi” izskan jau astoto reizi

Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss “Rojas ritmi” ir divu Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu — Marutas Zemtures un Baibas Beraģes – lolota ideja, kas pagājušajā piektdienā, 19.aprīlī, izskanēja jau astoto reizi. Šoreiz piedalījās ap 200 dalībnieku no visas Latvijas, un pedagogi novērtē, ka tā jauniešiem ir būtiska iespēja gūt skatuves pieredzi.

Skatīties raidījumu »

Lieldienu turnīrs hokejā ļauj atgriezties bērnības sajūtās

Lieldienu turnīrs Talsu hokeja hallē notika pirmo reizi, un tā ir Kristiāna Ziediņa spontāna ideja, kurai bija necerēta atsaucība – piekrita visi uzrunātie, un atsaucās sponsori, dīdžejs, lai arī skatītājiem pasākums baudāmāks. Ar pasākumu organizatori gribēja radīt pozitīvu pirmo iespaidu, lai arī nākamajos gados viesi gribētu atgriezties un Lieldienu turnīrs kļūtu par tradīciju.

Skatīties raidījumu »