Talsu novads gatavojas savam pirmajam minirallijam

Talsu novads gatavojas savam pirmajam minirallijam

Talsos ralliju mīl, turklāt nebaidās sapņot drosmīgi un ar rallija mašīnu pat «iebrauc» ezerā. Vieni no dullajiem ir arī entuziasti, kuri apņēmušies uz Talsu novadu pirmo reizi atvest miniralliju. Daļa braucienu notiks CVS trasē, kur vairākus gadus valdījis klusums, un daba tur ieviesusi pati savu kārtību. Tāpēc paši entuziasti nedēļas nogalē rīkoja talku, lai trasi sakārtotu.

«Minirallijs ir pirmais solis uz lielo ralliju. Šeit var piedalīties cilvēki, kuri grib izmēģināt un paskatīties, vai tas viņiem vispār patīk,» tā, uz brīdi apturot krūmu zāģēšanu, CVS trasē stāsta viens no minirallija «Talsi» organizatoriem Renārs Zapackis. Talsinieki diezgan uzstājīgi gājuši uz savu mērķi un uz Latvijas Automobiļu federācijas Standarta Automobiļu komisiju, mēģinot pierādīt, ka ir spējīgi Miniralliju sarīkot un Talsiem tas nepieciešams. Līdz ar vairākiem piegājieniem pārliecināšana izdevās. «Man jau šķiet, ka nevienam Talsos nav jāstāsta, cik dziļas tās saknes autosportā mums ir. Tāpēc mūsu uzdevums tagad ir uzsākt šo kustību, savākt pēc iespējas vairāk cilvēku, lai mēs rallija svētkus atgrieztu Talsos,» saka Renārs.

Minirallijs «Talsi» būs šīs sezonas jaunums Latvijā, un tas notiks 24.augustā. Būs pieci individuāli posmi, kas pirmo reizi būs ne tikai Talsos, bet vispār minirallijā, jo parasti daļu ātrumposmu sportisti vienkārši brauc divas reizes. Minirallijs būs CVS trasē, divi posmi Mordangā un pa vienam Purgalciemā un pie Laucienes. CVS trase vēl pirms pagājušās nedēļas diezgan aizaugusi, pēdējos gados nopietni autosporta pasākumi tajā nav notikuši. «Mēs, protams, varējām paņemt ko vienkāršāku, bet šī trase ir vēsturiski bijusi Talsu rallija sastāvdaļa, un to šobrīd gribējām atjaunot,» vēlmi un talsinieku trakumu skaidro Rūdolfs Grahoļskis, kurš arī ir viens no organizatoru komandas. «Lai tā būtu kā odziņa visiem braucējiem. Lai minirallijā sajustu rallija garšu!» Gluži kā kādreiz, arī minirallijā «Talsi» būs paralēlie braucieni. No braucēju viedokļa tas ir interesanti, jo nevari saprast, kurā brīdī kurš ir priekšā, jo trase ir tāda viltīga. Vienā brīdī šķiet, ka tu esi priekšā, bet iekšējais aplis ir īsāks un īstenībā ir otrādi. Un skatītājiem ir interesanti, jo viņi var vērot divas mašīnas vienlaicīgi, un principā var redzēt gandrīz visu trasi.»

Talkā piedalījās arī Tenis Ševčenko, kurš pats ir minirallijā ir stūrmanis. «Jāpalīdz uzlabot trasi – varbūt tā nākotnē atkal atdzims, un būs interesantas sacensības, kas piesaistīs sportistus, skatītājus un tūristus,» atzina Tenis. Viņa pārziņā talkā bija seguma sakārtošana, un jau augustā arī viņš pats brauks pa šo trasi. «Tāpēc jāuztaisa tā, lai prieks pašam sēdēt blakus un piedalīties,» smaidot sacīja Tenis. Viņš dzirdējis, ka minirallijs Talsos būšot ļoti skatāms – daudz līkumu sekcijas, kalnainas vietas un arī sportistiem interesanti, ja rallijs ik gadu nenotiek vienā un tajā pašā vietā.

Darba padarīts daudz, bet ar vienu talku nebūs gana. Turklāt nebūt nav tā, ka šobrīd ieguldīts daudz pūļu, bet pēc minirallija CVS trasi atkal pametīs novārtā – entuziasti jau ievadījuši sarunas šeit rīkot arī ziemas kausus un autosprintus.

Foto autors Terēze Matisone. 

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.