Mājas kafejnīcu dienas – ekskursija un bauda vēderam

Mājas kafejnīcu dienas – ekskursija un bauda vēderam

Vasara Talsu novadā noslēdzas ar trim garšīgām nedēļas nogalēm. Divas jau aiz muguras, bet priekšā vēl izēšanās Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē, bet otrā Mājas kafejnīcu nedēļa piederēja Ziemeļkurzemes piekrastei, kas aizveda bagātīgā garšas piedzīvojumā.

Otrā Mājas kafejnīcu nedēļa piederēja Ziemeļkurzemes piekrastei, kas aizveda bagātīgā garšas piedzīvojumā. Saimnieki atzīst, ka peļņa tā viņiem neesot, galvenais satikt jaunus cilvēkus un parādīt savas ģimenes tradīcijas. Apmeklētāji to novērtē. “Ļoti garšīgi paēdām. Gulašu zupu Sīgu ielā “Pie Ilzītes”. Pēc tam mēs atbraucām šeit, uz “Vīnkalniem” Kaltenē. Ēdām tīteņus un bubertu. Šogad uzsvars tika likts uz bubertu, jo tas ir garšīgs,” teic mājas kafejnīcu apmeklētāji Ivars un Aija.

Kā atzīst Ivars Maķevics, Mājas kafejnīcas ir ekskursija un reizē bauda vēderam. Interesanti, garšīgi un daudz tādu ēdienu, kādus mājās netaisīsi. Tāpēc šo iespēju izmanto ne tikai vietējie, bet arī tālāki viesi. “Mums šodien bija ļoti interesants gadījums. Mēs pirms pusotra mēneša bijām Kalnciema tirdziņā Talsu novada dienās, un mums atbrauca viens pāris. Tirdziņā viņi nogaršoja mūsu ēdienu “Reņģes laiviņā”, un tieši dēļ tā viņi atbrauca pie mums uz Kalteni un nogaršoja visu no ēdienkartes. Viņi bija speciāli braukuši pie mums pēc mūsu reklāmas,” Rojas stāsta TIC vadītāja Kristīne Valdemāre. “Pateikšu godīgi – man jau patīk, ja cilvēkiem ir prieks. Ienāk virtuvē un pasaka paldies. Forši!” Kristīni Valdemāri papildina “Reņģēdāju leiputrijas” pavāre Dina Čuba.

Arī citviet var manīt, ka apmeklētāji no mājas saimniekiem atvadās laimīgi. Arī “Rudes Vētrās”. Saimnieks atzīst, ka pašā akcijas sākumā pieteikušies, lai atbalstītu iniciatīvu un piedāvājums būtu plašāks. “Mirkļa vājumā piekrītu, un pēc tam jau, ko apsolīji, tas jādara. Vairāk jāstrādā, tad jau par neko citu nedomā,” dalās SIA “Rudes Vētras” prokūrists Artis Svitiņš.

Ja laika apstākļi labāki, cilvēku vairāk. Sestdien gan lietus mijās ar sauli, tomēr šajā nedēļas nogalē interese liela. Tomēr arī “Rudes Vētras” uzsver, ka nedara to peļņas dēļ. “Tu jau ar neko nevari rēķināties. Tu jau nezini, cik būs to cilvēku. Sataisīt ļoti daudz kaut ko un domāt, ka nu tikai brauks. Un ja neatbrauc? Kur cilvēki liks? Vieni zaudējumi. Mēs uz to dzīvi skatāmies citādāk. Mums tas nekādu robu budžetā neiesitīs, ja viss sataisītais netiks apēsts,” stāsta Artis Svitiņš.

Mājas kafejnīcās varēja novērot, ka piedāvājums ir tik plašs un garšīgs, ka grūtāk apmeklētājiem gāja ar brīvas vietas atrašanu vēderos. Tikmēr šajā nedēļas nogalē vēl priekšā Mājas kafejnīcas Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.