CSDD un Valsts policijas reidā Talsos pārbaudīts vairāk nekā 300 transportlīdzekļu

CSDD un Valsts policijas reidā Talsos pārbaudīts vairāk nekā 300 transportlīdzekļu

Šonedēļ Kurzemē notiek Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas reidi. Ja Liepājā tie atnesa pārsteigumus – plikas riepas, rēcošu izpūtēju un vēl šoferi bez tiesībām – taču talsinieki šodien prātīgāki. Bet daļai tomēr Valentīndiena turpinājās ar kājām. CSDD gan saka – tie nevis kādam sabojāti svētki, bet gluži otrādi – izvairīšanās no nokļūšanas grāvī vai ļaunāka scenārija.

Pārbaudes šodien Talsos notika vairākās vietās, bet sākums pie pieminekļa “Koklētājs”. Pirms tā ir neliels līkums, kas, nezinot par reidu, autobraucējiem var sagādāt pārsteiguma pilnus mirkļus. Malā apstādina vienu pēc otra, lai galvenokārt pārbaudītu riepu protektora dziļumu – ziemā tam jābūt vismaz četriem milimetriem. “Viss kārtībā – var braukt tālāk. Es jau biju pārliecināta, ka viss būs kārtībā, jo es tieši nesen biju mainīt gultni, un man pārbaudīja arī riepas, tāpēc zināju, ka viss būs ok,” tā autobraucēja Viktorija. Autobraucējam Jurim izstāstām, ka daži autovadītāji spiesti iet ar kājām uz mājām, tāpēc vaicājām, kas, pēc viņa domām, darās šo šoferu galvās. “Viņiem droši vien nekā tur nav. Viņi vienkārši nezina, kā ir jābūt. Tā ir viņu attieksme pret drošību un pret apkārtējiem cilvēkiem. Žēl, ka tā. Ir jārūpējas gan par sevi, gan citiem,” teic Juris.

Pārbaudē pievērš uzmanību arī vispārējam transporta līdzekļa stāvoklim, vai izieta tehniskā apskate, vai nav izmantotas neatbilstošas gaismas ierīces, vai tiek lietotas drošības jostas, vai nav pārsniegts trokšņu līmenis un atsevišķos gadījumos policija arī veica alkohola testu. Vairumam pārbaude veiksmīga, bet nepilnas pirmās stundas laikā arī četri pārkāpumi. “Divi vadītāji neizmantoja drošības jostas brauciena laikā un diviem vadītājiem neatbilst riepu protektors. Vienam vadītājam divām riepām neatbilst protektors, tam tika sastādīts administratīvais pārkāpums. Un otram vadītājam vairākas riepas, kā arī vairāk protektoru neatbilstība. Viņam tika noņemtas valsts numura zīmes un tālākā kustība viņam nedrīkst būt. Tikai ar evakuatoru vai, ja nomaina riepas. Viņiem tāda neaizmirstama Valentīndiena,” stāsta VP KRP Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas jaunākais inspektors Jānis Apinis.

Tieši Valentīndiena Sandri savā ziņā arī iegāzusi, jo viņš ieradies Talsos, lai iegādātos dāvanu, un sods pēc pilnas programmas tieši ceļā pēc ziediem. “Tāda priekšnojauta, ka riepas varētu nebūt kārtība bija, jo, kad bija sniegs, nedaudz slīdēja. Bet saistībā ar visu pārējo, laika nebija, tad jau nevarēja īsti paspēt nomainīt. Nav jau svarīgi kādas ir riepas, galvenais – kāds šoferis. Ja viņš māk saprast, kā bremzēt, kā nebremzēt, kā izvairīties no situācijām, tad jau viss kārtībā. Bet noteikumi ir noteikumi, un par noteikumu neievērošanu jāmaksā smags sods,” tā Sandris.

Šodien Talsos pārbaudīts vairāk nekā 300 transportlīdzekļu vienību. Reids noritējis salīdzinoši mierīgi bez īpašiem pārsteigumiem. “Pieci transportlīdzekļu vadītāji aizbrauca mājās ar melno uzlīmi jeb “slimības lapu”. Viņiem riepas bija nodilušas zem pieļaujamā, bet ne zem kritiskā. Un divi gan aizgāja mājās ar kājām,” stāsta CSDD Tehniskā departamenta tehniskās ekspertīzes un Sertifikācijas centra vadītājs Uldis Zandbergs.

Šādas pārbaudes notiek ne pirmo gadu, taču teikt, ka autobraucēji paliek izglītotāki gluži nevar. “Ir jau cilvēki, kuriem varbūt vienalga, ar kādām riepām viņi brauc – galvenais, lai uz priekšu tiktu. Bet ir cilvēki, kuri rūpējas, lai būtu sava drošība un arī citiem drošība,” tā Jāni Apinis. “Nāk atkal jaunie vadītāji, kuri grib sevi pierādīt, apliecināt, un kuriem šobrīd šķiet, ka pieder visa pasaule. Un viņi, protams, turpina iepriekšējo šoferu uzņemto gaitu un rīkojas brīžiem neapdomīgi,” papildina Uldis Zandbergs.

Šonedēļ reidi notiek Kurzemē, un tālāk tie virzīsies uz Latvijas centrālo daļu.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.