Aizvakar Valsts policijā saņemta informācija no kādas kurzemnieces, kura kļuvusi par krāpnieku upuri. Sieviete saņēmusi zvanus no it kā mobilo sakaru operatora un pēc tam no drošības eksperta, kurš pārliecināja sievieti, ka viņa esot apkrāpta un, lai nezaudētu visu bankas kontā esošo naudu, tā ir jāizņem un jāievieto pakomātā, ko sieviete arī izdarīja. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
Cietusī saņēmusi zvanu no sievietes, kura dēvējusi sevi par mobilo sakaru operatora darbinieci un piedāvāja mobilo tālruni «Samsung». Uzreiz pēc šīs sarunas saņemts zvans no vīrieša, kurš uzdevies par drošības ekspertu un paziņoja sievietei, ka iepriekšējā sarunā viņa ir apkrāpta un esot nepieciešams nosaukt bankas datus, lai nepazaudētu visu naudu.
Vīrietis esot interesējies par atlikumu sievietes bankas kontā, taču sieviete sacīja, ka viņai nav piekļuves internetbankai, pēc kā vīrietis steidzinājis sievieti izņemt no bankas konta naudu un ievietot to pakomātā. Sieviete tā arī izdarījusi, ievietojot pakomātā 1500 eiro.
Saruna ilgusi divas stundas un abos gadījumos zvanītāji runāja latviešu valodā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
Likumsargi atgādina, ka valsts iestāžu darbinieki nezvana, lai iegūtu skaidru naudu, bankas kartes vai bankas kontu datus! Šādas telefonsarunas uzreiz jāpārtrauc! Ja tomēr māc šaubas, vai zvanīts no konkrētās iestādes, jāpiezvana uz iestādes oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru, un par to jāpārliecinās, skaidro policija.
«Tāpat aicinām savus gados vecākos radiniekus brīdināt par krāpšanas riskiem un atturēt viņus no darbību veikšanas, kas varētu rezultēties ar datu nodošanu krāpnieku rokās un naudas līdzekļu zaudēšanu,» aicina Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.
/Foto: canva.com/