Jaunos florbolistus motivē panākumus guvušie sportisti

Jaunos florbolistus motivē panākumus guvušie sportisti

Jau vairākus gadus Talsos notiek Arta Raituma florbola skolas nometne. Pēc Latvijas vēsturiskās uzvaras hokejā tā šogad ļoti motivējoša, jo jaunieši citām acīm skatās uz sportu. Jaunos florbolistus arī ieradušies iedvesmot jau panākumus guvušie sportisti.

Starp intensīviem nedēļu gariem treniņiem jaunie florbolisti šobrīd piesēduši, lai klausītos iedvesmas lekciju. Šoreiz viņu priekšā, talsiniekuprāt, hokeja leģenda Lauris Dārziņš. Pēc tam, kad jauniešiem bija atklājis savu dzīves stāstu, atzinis, ka profesionālais sports mēdz būt nežēlīgs, bet tomēr šis ceļojums ir tā vērts, hokejists pats piekrita cīņai uz laukuma. Spēlē treneri pret nometnes dalībniekiem. “Statistika nemelo – ir tāds teiciens sportā. Bet gan hokejs, gan florbols ir komandas sporta veids. Lai tiktu pie vārtiem, tev vajag partnerus. Un šodien mums ir ļoti laba blice izveidota,” saka hokejists Lauris Dārziņš.

Dārziņš jauniešiem atklāja, ka reiz Somijā viņa hokeja komanda piedalījusies labdarības spēlē pret florbolistiem, tikt pie bumbiņas esot bijis neiespējami. Arī šoreiz hokejistam neiet viegli. “Ja hoķī tu slido, izslēdz kājas, bet ar gūžiņām pakusties un vari turpināt slīdēt, tad florbolā – ja tu izslēdz kājas, tad tu apstājies. Turklāt te jaunie censoņi ir tā satrenējušies, ka viņi joņo ar jaudu. Lai turētu līdzi, ir kārtīgi jāpasvīst.”

Dažas dienas ar florbolistiem strādā arī Somijas zvaigzne – augstākās florbola līgas šīs sezonas labākais vārtsargs. Tikai sešus gadus vecāks par vecāko nometnes dalībnieku. “Jau četras sezonas esmu spēlējis Somijas augstākajā līgā, un es gribu parādīt, ja jaunieši smagi strādās, arī viņi tur var nokļūt. Lielākoties pieredzē dalās daudz vecāki sportisti, bet, manuprāt, ir labi, ka viņi redz arī jaunāku sportistu sasniegto,” saka vārtsargs no Somijas Oskari Faldens.

Florbola nometnē šonedēļ piedalās 12 līdz 18 gadus veci jaunieši, nākamnedēļ darbs priekšā jaunākiem sportistiem. Talsinieku gan šajā nometnē mazliet mazāk, bet daudz dalībnieku no citām pilsētām. Savā ziņā talsinieki skolo savus konkurentus, bet nometnes organizatori uz to skatās citādāk. “Viņi savā starpā ir pazīstami, viņiem savā starpā ir kontakts, pēc tam junioru izlasēs viņi viens otru zinās, pazīs, pēc tam tas iedod pozitīvu impulsu rezultātam,” pauž Arta Raituma florbola skolas nometnes vadītājs Artis Raitums.

Daļa florbolistu nometnē atgriežas atkārtoti, un viņi atzīst, ka pēc tam vieglāk aizvadīt veiksmīgāku sezonu. Un ik gadu iespējams iegūt zināšanas no arvien jauniem treneriem.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.