Kā palīdzēt Ukrainai (informācija atjaunota 03.03.2022 plkst.08:25)

Kā palīdzēt Ukrainai (informācija atjaunota 03.03.2022 plkst.08:25)

Latvija ir gatava atbalstīt Ukrainu ne tikai vārdos, bet arī darbos. Šajā rakstā apkoposim infromāciju, kā praktiski ir iespējams palīdzēt. Šī saite regulāri tiks papildināta un aktualizēta ar jaunāko informāciju. Informācija tiks pievienota dilstošā secībā – pēdējā pievienotā informācija būs raksta beigās.

Talsiniece Marta Kaceviča šo sestdien un svētdien pieņem ziedojumus, ko nosūtīt uz Ļvovu un Ukrainas pierobežu! “Lūdzu, sadosimies rokās un palīdzēsim! Rakstiet man privāti, dalieties, šērojiet, rītvakar visas ziedojumu paciņas nogādāšu īstajās rokās, kas ziedojumus vedīs ukraiņiem,” tā Facebook.com raksta Marta. Saite uz Martas ierakstu un nepieciešamo lietu sarakstu skatiet šeit.

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un aktīviem Latvijas iedzīvotājiem šobrīd palīdz koordinēt atbalstu un palīdzības sniegšanu Ukrainas cilvēkiem, kuri varētu ierasties Latvijā. Viens no pirmajiem soļiem ir apzināt cilvēkus, kas ir gatavi iesaistīties palīdzības sniegšanā dažādos veidos. Tas nepieciešams, lai tikko kā radīsies konkrētas vajadzības, būtu skaidrs, ko kurš var darīt.

Lai apzinātu visus, kuri gatavi palīdzēt, iedzīvotāji aicināti aizpildīt anketu. Vienlaikus informācijai var sekot līdz FB grupā https://www.facebook.com/groups/www.gribupalidzetbegliem.lv, sazināties iespējams arī gribupalidzetbegliem@gmail.com.

Līdzekļus Ukrainai vāc Ziedot.lv. Katrs mūsu eiro ir milzīgs atbalsts cīņai ar agresiju un necilvēcību. Jāpalīdz bērniem, sirmgalvjiem, mammām un tētiem, kuriem uzbrūk Krievijas armija. Līdz 26.februāra vakaram saziedoti 1,7 miljoni eiro. Viens no mērķiem, kam Latvijas sabiedrības ziedojumi tiks izlietoti – Kijevas Samariešu apvienība, ciešā sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienība. Tāpat Ziedot.lv kopā ar Latvijas Republikas Aizsardzibas Ministriju iegādāsies 500 tonnas dīzeļdegvielu. Degviela no Polijas tiks piegādāta līdz Ukrainas robežai, kur tā tiks nodota Ukrainas valdības rīcībā – glābšanas transportam, armijai un citām vajadzībām. Paredzamās izmaksas ir virs 600 000 eiro un tā ir reāla palīdzība, ko lūgusi Ukraina.

Aktuālākajai informācijai un palīdzības aicinājumiem var sekot līdzi Ziedot.lv Facebook.com profilā.

Ekonomikas ministrija aicina visus, kuriem ir iespēja palīdzēt Ukrainas tautai un kuri ir gatavi iesaistīties ziedošanas akcijā, norādīt savu informāciju:

➡️ Uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija);

➡️ Uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA)

Ne mazāk svarīgi šobrīd ir atbalstīt Ukrainas neatkarīgos medijus, lai tās informatīvajā telpā arvien būtu pieejama uzticama un pārbaudīta informācija. Medijam ‘’The Kyiv Independent’’ iespējams ziedot ‘’Patreon’’ un ‘’GoFundMe’’.

Arī Ukrainas Nacionālā banka atvērusi īpašu kontu līdzekļu vākšanai Ukrainas armijas vajadzībām. Konts pieņem dažādas valūtas (eiro, ASV dolārus, britu mārciņas) un pārskaitījumus uz to var veikt gan Ukrainas iedzīvotāji, gan no ārvalstīm. Konts, uz kuru pārskaitīt līdzekļus: UA843000010000000047330992708. Vairāk uzzini te.

Annija Kļaviņa meklē pasažieru busu (B kategorijas tiesībām), lai viņas vīrs mērotu ceļu uz Ukrainas – Polijas robežu. ŠOBRĪD AUTO IR ATRASTS, BET AKTUĀLI IR ZIEDOJUMI, KO NOGĀDĀT UZ UKRAINAS-POLIJAS ROBEŽAS. Vairāk informācijas un saziņas iespējas Facebook.com ierakstā.

Sabiedriskā aktīviste Inese Vaivare svētdien Twitter.com aicina pašiem nevest mantas uz Ukrainas-Polijas robežu, lai neradītu haosu. Palīdzība jākoordinē caur organizācijām.

Lai nepārtraukti nebūtu satraukumā jāskatās ziņas un domas novērstu no sliktām lietām, Kacēviču ģimene Talsos nolēma rīkoties praktiski. Šajā nedēļas nogalē viņu māju piepilda ziedojumi, kas tālāk dosies uz Ļvovu. Līdz šim vakaram vēl var paspējot ziedojumu nogādāt, dodot ziņu Martai Kacēvičai (27875797). Šobrīd ir aicinājums nenest vairs apģērbu, mitrās salvetes un konservus, bet ļoti noderēs segas, pledi, vīriešu un sieviešu apakšveļa, biezeņi bērniem. Kacēviču ģimene sadarbojas ar organizāciju, kas ir tiešā kontaktā ar Ļvovas pašvaldību, un tiek vākti ziedojumi, ko konkrēti lūdz pati Ļvova.

Arī pirmdienas rītā sabiedriskā aktīviste Inese Vaivare Twitter.com atgādina, ka tiem, kuri vēlas palīdzēt Ukrainai, jādarbojas koordinēti. Ir sākusies jauna darba nedēļa, un informācija no pašvaldībām šonedēļ sekos.

Talsu novada pašvaldība lūdz aizpildīt pieteikuma formu ikvienam, kurš ir gatavs bez maksas nodrošināt izmitināšanu, vislabāk, iekļaujot arī ēdināšanu, vai arī piedāvāt nodarbinātības iespējas no Ukrainas atbraukušajiem cilvēkiem. Arī, ja kāds jau aizpildījis iepriekš “Gribu palīdzēt bēgļiem” anketu, lūgums to aizpildīt arī pašvaldības anketu, lai pilnīgi noteikti informācija būtu pieejama Talsu novada pašvaldībai.

Pieteikuma anketa pieejama ŠEIT.

Talsu novada pašvaldībā palīdzību koordinē Talsu novada pašvaldības policija. Pašvaldības policija strādā visu diennakti, līdz ar to ikviens, kurš vēlas piedāvāt palīdzību, var zvanīt jebkurā diennakts laikā pa dežūrtālruni 26132701. Pašvaldības policija fiksēs zvanītāja sniegto informāciju un nodos to tālākai rīcībai pašvaldībai.

Pašvaldības policija atbalsta ķēdē ir pirmie, kas saņem informāciju par konkrētu palīdzības nepieciešamību un koordinē cilvēku izmitināšanu. Informācija secīgi tiek nodota sociālajam dienestam, kas tālāk tiekas ar ieceļojušajiem no Ukrainas un nodrošina attiecīgajā situācijā nepieciešamo atbalstu.

Ja Ukrainas iedzīvotājs iebrauc Latvijā un dodas pie radiem vai draugiem, tad šī informācija par konkrēto personu ir jānodod pašvaldības policijai, zvanot pa iepriekš minēto tālruni (26132701). Šo informāciju pašvaldība tālāk nodos VUGD, tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji informētu pašvaldības policiju par ikvienu Ukrainas cilvēku, kurš ieradies Latvijā.

Talsu novada pašvaldība ir gatava ieceļojušajiem cilvēkiem no Ukrainas nodrošināt pirmsskolas izglītības iestāžu un pārējo izglītības iestāžu pakalpojumus, kā arī palīdzēt nepieciešamo personas apliecinošo dokumentu sakārtošanā un darba vīzas iegūšanā. Talsu novada pašvaldība vērsīsies pēc atbalsta pie iedzīvotājiem, ja Ukrainas bēgļiem būs nepieciešama cita veida palīdzība, kas nodrošināma ar sabiedrības iesaisti. Vairāk informācijas šeit.

Otrdienas, 1.marta, laikrakstā “Talsu Vēstis” publicēta informācija, kā talsinieki praktiski var un nākotnē varēs iesaistīties palīdzības sniegšanā. Līdz ar jauno laikraksta numuru Kacēviču ģimene saņēmusi ziņu no organizācijas Rīgā, ka ziedojumu vākšana jāturpina.

Jana Biezā kopā ar Talsu novada Sociālo dienestu sākusi ziedojumu vākšanas akciju, kas palīdzēs tiem cilvēkiem, kuri bēgot no kara šausmām, iznīcības, posta un nāves, nonāks tieši Talsu novadā. Lūgums sniegt atbalstu, ZIEDOJOT ILGSTĀVOŠU PĀRTIKU – sausās zupiņas, konservus, zupas burkās, tēju, kafiju, cukuru, auzu pārslas, eļļu, brokastu pārslas, tomātu mērci, “pagraba labumus” u.c. Nepieciešamas arī HIGIĒNAS PRECES – zobu pastas un birstes, ziepes, šampūni, PAMPERI!

Iespējams ziedot arī finanšu līdzekļus, lai varam iegādāties “svaigu” pārtiku – pienu, cīsiņus, olas, krējumu, majonēzi u.tml.

Biedrība BALOŽU PASTS

LV58HABA0551040981861

“SWEDBANK” AS,

SWIFT kods: HABALV22

Mērķis: Ukrainas bēgļu atbalstam

Janas Biezās un Talsu novada Sociālā dienesta akcijā iesaistās arī Rojas kultūras centrs. Viņi Facebook.com raksta: “Mēs pieņemsim šeit prasīto ROJĀ, kultūras centrā un palīdzēsim organizēt aizvešanu uz norādīto vietu. Darba dienās no 8.00 līdz 19.00.”