Kas ir SEO – zinātne vai māksla?

Kas ir SEO – zinātne vai māksla?

 

Ikviens mājas lapas īpašnieks vēlas, lai viņa vietne atrastos augstāk meklētājprogrammu rezultātos. Pozīcija pirmajā lapā nodrošina iespēju palielināt lapas apmeklējumu bez papildu investīcijām reklāmā. Tas ir SEO (Mājas lapu optimizācija meklētājprogrammām) lēmumu un darbību mērķis.

Ar ko sākt?

Daļa tirgus dalībnieku, veidojot savas mājas lapas, izmanto gatavās satura pārvaldības sistēmas WordPress, Shopify, Wix, Squarespace, kas piedāvā sistēmā integrētus SEO risinājumus, kas tikai daļēji atrisina konkrētās mājas lapas vai tiešsaistes veikala vajadzības. Zināma patiesība: tas, kas radīts visiem  – īsti neder nevienam, tātad visbiežāk tiešsaistes biznesam attīstoties, tiek meklēts SEO speciālists, kas novērš trūkumus, izstrādā un ievieš uzlabojumus konkrētai mājas lapai.

Pirmais solis ir SEO audits, kura laikā tiek pārskatīta visa mājaslapa vai tiešsaistes veikals gan no tehniskās, gan saturiskās puses, analizēts, vai lapa ir pareizi uzbūvēta, optimizēta un viegli saprotama Google meklētājprogrammai. Audita laikā tiek analizēti vairāk kā 120 faktori, kas ietekmē vietnes pozīciju meklētājprogrammu rezultātos, un piedāvāts uzlabojumu plāns.

Kas ir SEO – zinātne vai māksla?

Kas ir SEO? SEO ir digitālā mārketinga disciplīna, kurā ir nedaudz no abām. Pēdējo 25 gadu laikā SEO ir kļuvusi par arvien sarežģītāku un niansētāku disciplīnu, kas pilnveidojusies tāpat kā meklētājprogrammu milži Google, Bing un citi.

Digitālā pasaule ir nepastāvīga un mainīga, un, lai klienti saglabātu iekarotās pozīcijas, jābūt soli priekšā vai līdzās šīm pārmaiņām. Google ir attīstījusi savu mājas lapu vērtēšanas sistēmu, kur pastāv simtiem (varbūt tūkstošiem) faktoru, kas ir mainīgs ne pastāvīgs lielums.

SEO speciālista darbības plāns – SEO stratēģija, nodrošina, ka mājas lapa šīs pārmaiņas sagaida optimizēta atbilstoši labākajai SEO praksei, ko izmanto tādas meklētājprogrammas kā Google, un šajā SEO izaicinājumā ir pārāka par konkurentiem.

Digitālā mārketinga aģentūra E-komercija.lv SEO pakalpojumi (https://e-komercija.lv/pakalpojumi/seo-pakalpojumi/ ) ietver pilnu SEO optimizācijas pakalpojumu klāstu Google pozīciju uzlabošanai – SEO audits, tehniskais SEO, iekšējais  jeb On – Page SEO un pilna mājas lapas optimizācija. Ir svarīgi, lai ikviena mājaslapa un tās saturs, tostarp tas, kas ir redzams lietotājiem (t.i., multivide, saturs, attēli) un tas, kas ir redzams meklētājprogrammām (t.i., metadati, HTML), regulāri tiktu optimizēts atbilstoši jaunākajām SEO praksēm. Ieskatieties www.e-komercija.lv un sazinieties ar SEO speciālistiem. Jums tiks atbildēts uz visiem jautājumiem un tiks izstrādāts konkrēts darbības plāns.