Ko ņemt  vērā pirms jumta konstrukcijas un seguma izvēles?

Ko ņemt  vērā pirms jumta konstrukcijas un seguma izvēles?

 

Jumts, kā zināms, ir viens no svarīgākajiem jebkuras ēkas elementiem. Nozīme ir gan jumta konstrukcijas izskatam, gan funkcionalitātei, turklāt mūsu platuma grādos jumts pilda arī siltumizolācijas funkciju.

Jumta konstrukcijas veidi

Ir dažādi jumta konstrukcijas veidi, taču tā izvēle nav tikai gaumes jautājums – ir jāņem vērā arī plānotais jumta seguma veids, kā arī meteoroloģiskā vide. Tā, piemēram, ja ēku tiek plānots būvēt vidē, kur ir aizvējš, var izvēlēties lielāku jumta slīpni. Savukārt tur, kur ēka pakļauta lielākai vēja ietekmei, drošāk izvēlēties lēzenāku jumtu.

Ir jārēķinās gan ar to, ka uz lēzena jumta krājas sniegs, tādēļ jāizvēlas šai slodzei atbilstošas jumta kopnes.

  • Lielai daļai mazstāvu ēku piemērota divslīpju jumta konstrukcija. Šāda tipa jumts ir praktisks un drošs, turklāt tam piemēroti dažādi jumta seguma veidi;
  • Mansarda jumts ļauj iegūt papildu telpu mantu uzglabāšanai vai dzīvojamās platības iekārtošanai;
  • Plakans jumts ir viens no vieglāk uzstādāmajiem risinājumiem, taču, kā jau minēts iepriekš, prasa biežāku tīrīšanu – īpaši ziemas laikā.

Izvēloties piemērotāko jumta spāru konstrukcijas veidu, ir vērts konsultēties ar zinošiem speciālistiem, kuri varēs ieteikt labāko ilgtermiņa risinājumu, atbilstoši Jūsu vajadzībām un prasībām. Lai pieņemtu labāko lēmumu, noderīgs var būt arī spāru konstrukcijas paraugs.

Nozīmīgs faktors – cena

 Svarīgs aspekts jumta konstrukcijas izvēlē, bez šaubām, ir arī cena. Tomēr der atcerēties, ka jumts ir paredzēts kā ilgtermiņa risinājums, tādēļ, lai arī kopnes cena var būt nozīmīgs kritērijs, vērtējiet to, ņemot vērā kvalitātes kritērijus.

Tenter.lv – koka kopņu ražošana un montāža

Aktuālas koka pārseguma kopnes? Ieskatieties uzņēmuma Tenter.lv piedāvājumā. SIA “Tenter” ir lielākais jumta kopņu ražotājs Baltijā. Uzņēmums darbojas kopš 2014. gada, šajā laikā gūtā pieredze ļauj piedāvāt ilgtspējīgus risinājumus dažādām vajadzībām.

Koka kopņu ražošana tiek īstenota izmantojot kvalitatīvus kokmateriālus. Ražošanas process, kā arī  koka kopņu montāža notiek ievērojot augstākos kvalitātes standartus.

Uzņēmuma piedāvājumā gan jumta spāres, gan koka karkasa sienas. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk www.tenter.lv.