Solis pretī Krīzes pārvaldības centram, aicina uz publisko sanāksmi

Solis pretī Krīzes pārvaldības centram, aicina uz publisko sanāksmi

4. jūlijā 17.30 Talsu novada pašvaldības Administratīvā centra lielajā zālē notiks informatīva tikšanās par plānoto depo (Krīzes pārvaldības centrs) būvniecību pie Rīgas un Miera ielas, Talsos, krustojuma. Pasākuma norisei būs iespējams sekot līdzi arī Talsu novada pašvaldības Youtube.com kontā.

Tikšanās laikā iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar projekta ģenerālplānu, kas iezīmē plānoto pārstādāmo koku izvietojumu, galveno transporta un gājēju plūsmas shēmu, kā arī būs iespējams aplūkot projekta vizualizācijas.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka šogad Iekšlietu ministrija plāno uzsākt depo būvniecību.  Jaunajā ēkā paredzētas telpas ne tikai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, bet arī Valsts policijai, Imigrācijas centram, Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldei un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, informē pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

 

Konteksts: No kopējā 93 Iekšlietu ministrijas īpašumā esošo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo objektu skaita vairāk nekā 80% būvēti laika periodā no 1890. gada līdz 1960. gadam. To sākotnējais lietošanas mērķis nevienā no gadījumiem nav bijis VUGD depo, tādēļ to izvietojums un platības neatbilst katastrofu pārvaldības funkciju izpildei nepieciešamajiem minimālajiem standartiem.

2023. gada 24. oktobrī Ministru kabinets (MK), izskatot Iekšlietu ministrijas (IM) informatīvo ziņojumu par Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas “Glābšanas dienestu kapacitātes stiprināšana, īpaši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizācija” īstenošanu, atļāva IM slēgt līgumu un uzņemties saistības katastrofu pārvaldības centru būvniecībai Tukumā, Talsos un Alūksnē.