Vai ir iespējams veikt matu balināšanu mājas apstākļos?

Vai ir iespējams veikt matu balināšanu mājas apstākļos?

 

Ja matu krāsošana mājas apstākļos jau ir kļuvusi par ierastu praksi, tad matu balināšana tomēr nav. Tas tā ir tādēļ, ka matu balināšanas process ir daudz sarežģītāks un prasa daudz lielāku rūpību. Galvenie kļūdu iemesli ir pārāk spēcīgas matu balinātāju sastāvdaļas un nepietiekama uzmanība detaļām. Taču, ja ir pieejami atbilstoši matu kopšanas līdzekļi un tiek rūpīgi ievērotas instrukcijas, blondās krāsas pārvērtības var veikt arī mājas apstākļos.

Sagatavošanās

Pirms matu balināšanas ļoti svarīgi pārbaudīt, vai mati nav pārāk bojāti, lai tos balinātu. Matus sadala četrās daļās un sagatavo nepieciešamos balināšanas līdzekļus un rīkus. Matu balinātāji ir balinoša krēmkrāsa vai balinošais pulveris, piedeva balinātājam un protams atbilstošs šampūns. Protams, ka neviens balināšanas vai krāsošanas process neiztiek bez maisīšanas trauka, aizsargcimdiem, otas, ķemmes, plastmasas maisiņa vai dušas cepures.

Vienmēr ieteicams izmantot pārbaudītus produktus, lai balināšanas procesa rezultātā nekaitētu saviem matiem. Lai papildus aizsargātu matu struktūru no bojājumiem, tiek ieteikts tos pilnā garumā ieziest ar kokosriekstu eļļu un ļaut tai iesūkties.

Precīzas proporcijas

Lai balinot matus nerastos nevēlamas kļūdas, precizitāte ir nepieciešama visa procesa laikā, sākot ar balināšanas sastāvdaļu samaisīšanu precīzās proporcijās pēc lietošanas instrukcijas, ieklāšanu matos un gaidīšanas laiku. Ir vērts atcerēties, ka gaidīšanas laiks ir tieši saistīts ar vēlamo matu gaišuma pakāpi. Ja vēlaties ļoti gaišus matus, balināšanas maisījumu matos var atstāt līdz 40 minūtēm, taču gaidīšanas laiks nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt 45 minūtes.

Rūpīga izskalošana

Brīdī, kad ir sasniegta vēlamā matu gaišuma pakāpe, mati ir rūpīgi jāizskalo, lai tajos nepaliktu matu balinātāji. Vēlams izmantot remdenu ūdeni, jo pārāk karsts vai auksts ūdens var negatīvi ietekmēt jau tā bojātos matus.

Procesa atkārtošana

Mati pēc balināšanas procesa var izskatīties dzeltenīgi vai oranži. Tādā gadījumā matu balināšanas process būs jāatkārto, taču ir jāļauj matiem pāris dienas atpūsties. Neitralizēt dzelteno nokrāsu var palīdzēt arī atbilstošs matu toneris vai speciāls violetas nokrāsas matu šampūns. Šādu šampūnu var lietot gan regulāri vienreiz nedēļā, gan brīžos, kad sāk šķist, ka mati kļūt pārāk dzelteni.

Matu lutināšana

Tā kā balināšana viennozīmīgi sausina matus, arī tad, ja tiek izmantoti kvalitatīvi matu balinātāji, pēc krāsošanas rūpīgi izskalojiet galvu un palutiniet matus ar barojošu un mitrinošu balzamu vai eļļu. Tas ļaus matiem spīdēt un gaišais tonis priecēs vēl vairāk un ilgāku laiku.

Viens no būtiskākajiem faktoriem skaistam blondu matu tonim ir kvalitatīvi matu kopšanas līdzekļi. Ja vēlaties veikt krāsošanu mājas apstākļos, svarīgi ir izvēlēties tikai kvalitatīvu produkciju. Klipshop matu balinātāji ir izgatavoti tikai no augstākās kvalitātes materiāliem, kas neliks vilties. Visu nepieciešamo matu balināšanai var atrast Klipshop plašajā preču klāstā.